Почвопокривни и свързващи растения

Публикувай отговор
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от bistreto »

ljuboznatelna написа:Да похваля едно почвопокривно растение, хутчинсия. Снимка от цъфтежа й съм публикувала на 10 април, все още продължава да цъфти, все така обилно, само цветоносите са по-високи, защото цветчетата се качват все по-нагоре. Освен това е вечнозелена.
Изображение
Предполагам, че се разпространява бавно, затова си купих още 2. Прочетох в сайта на хоум гарден, че издържа до -15, дали не е оцеляла, защото е била под снега? но пък там пише, че листата са опадливи, а те със сигурност са вечнозелени. http://homegardentt.com/encyclopedia.ph ... nt&pid=402" onclick="window.open(this.href);return false;
:?: Това растение има ли друго име ? В градинката между блоковете на добра воля посадих калдаръмчета, карамфилчета и невен. Тамо обаче има една огромна площ покрита с бръшлян и друга покрита с бурени, пък на мен не ми се иска да инвестирам големи средства без да знам дали съседите и дечурлигата ще позволят нещо да остане ... Ако това растение покрива площи и не иска твърде силно слънце ще е добре да направя нещо по въпроса с буренака ...
"Същественото е невидимо за очите ..."
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7273
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от ljuboznatelna »

Нараства бавно, не е подходящо за целта. :hmmmmmm: Аюгата е по-добре (това, което незабравка е показала), но пък тя обича да й е влажно, иначе няма как да вкорени новите розетки и да се разрасне бързо.
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от bistreto »

Благодаря :dovolen:
"Същественото е невидимо за очите ..."
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от илюзия »

bistreto написа: В градинката между блоковете на добра воля посадих калдаръмчета, карамфилчета и невен. Тамо обаче има една огромна площ покрита с бръшлян и друга покрита с бурени, пък на мен не ми се иска да инвестирам големи средства без да знам дали съседите и дечурлигата ще позволят нещо да остане ... Ако това растение покрива площи и не иска твърде силно слънце ще е добре да направя нещо по въпроса с буренака ...
Няколко вида седум, пъстра и зелена винка, 1-2 юки, няколко камъка между и около тях... За цветни петна - ешолция, лаватера, нигела, калдаръмче... и може да стане красива градинка, която след първоначалното оформяне не изисква особени усилия за поддържане - изброените видове почти се самоотглеждат, издържат и на засушаване :daaa:
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от bistreto »

Хей илюзия страшна комбинация си ми измислила - много благодаря :tzvetentze:
"Същественото е невидимо за очите ..."
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от илюзия »

И здравецът също е подходящ за такъв тип градинки - лесно можеш да си намериш, расте бързо и не изисква грижи :daaa:
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
Аватар
bistreto
Кафе с мляко
Мнения: 238
Регистриран на: Мар 26, '12, 21:14
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от bistreto »

Илюзия,
здравец има и в момента - хвана се моментално като го насадих още миналата година - вече е три пъти по-голям. Преди година като се пренесох в този апартамент, хазяйката беше наследила от предната собственичка два големи сандъка,в които здравецът пролетта така избуя, че трябваше да го пооредя от туфите - корените направо висяха във въздуха. Като го комбинирам с това, дето си ми препоръчала ще стане чудесно :tzeluvka:
"Същественото е невидимо за очите ..."
maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от maya_mdv »

На това не му помня името Изображение, но мога да споделя, че се развива страшно бързо и не спира да цъфти.
незабравка

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от незабравка »

Това,последното на еригерон ми прилича :dovolen:
maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от maya_mdv »

Точно това е :dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”