Почвопокривни и свързващи растения

Потребителски аватар
Noel
Наркоман
Регистриран: вт яну 07, 2014 8:29 pm

Re: Почвопокривни и свързващи растения

Мнение от Noel » ср дек 31, 2014 9:11 am

themask написа:Поразгледах и май най-много ми допаднаха мазуса и лизимахията. Не знам обаче дали ще виреят в по-малки фуги, каквито са при паветата. Най-много да променим дизайна :)
Мислех си,вие като тъпчете там за посядане на какво ще приличат тези нежни листенца :hmmm:
Защо не заложиш на мъх?
Толкова красив в това изумрудено и търпящ газенето...
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.

Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 3:11 pm
Контакти:

Мнение от Миша » ср дек 31, 2014 9:36 am

Да,и аз не виждам какво може да се насади,търпящо газене,единствено се сещам за сагината,нея я дават за зелени площи ,но пак за не особено големи натоварвания ,иначе перфектно се сее във всякакви пукнатини,влага ще има сред камъните ,щом е и сенчесто
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение

Потребителски аватар
themask
Дълго кафе
Регистриран: нед апр 27, 2014 7:18 pm

Мнение от themask » ср дек 31, 2014 10:17 am

Noel написа:
themask написа:Поразгледах и май най-много ми допаднаха мазуса и лизимахията. Не знам обаче дали ще виреят в по-малки фуги, каквито са при паветата. Най-много да променим дизайна :)
Мислех си,вие като тъпчете там за посядане на какво ще приличат тези нежни листенца :hmmm:
Защо не заложиш на мъх?
Толкова красив в това изумрудено и търпящ газенето...
Явно ограниченията ще доведат до повече креативност :D Мога наистина да заложа на мъх основно, а тук там (по периферията или вместо някое паве) да боцна един от вариантите, които обсъдихме - за цвят. Нямам търпение вече 8-) Но първо ще трябва да се свърши хамалската работа по павирането...

Весело посрещане на новата година!

Потребителски аватар
Asarina
Кафе машина
Регистриран: нед мар 31, 2013 4:23 pm

Мнение от Asarina » пет фев 13, 2015 6:08 am

Момичета помощ!!!
Нали съм :ovtza: и се сещам в последния момент.
Това са снимки пред къщата на дъщерята.

Да ви попитам кое е растението в сандъчетата.
Изображение

Изображение
Поизчистих гo, много e зле.

До него съм сложила тполиантес тубероза. Какво мога да посадя за пълнеж между тях? Нещо дето издържа на суша, цъфти непрекъснато, розАво :dovolen:

Ne me pitajte kak propisax na kirilica :shock:
:liubov:
Ако са ти останали само две монети, похарчи едната за хляб, за да ти даде живот, а другата - за цвете, за да осмислиш живота си."

sofy
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пет юли 06, 2012 8:08 am

Мнение от sofy » пет фев 13, 2015 9:20 am

Мога да помогна само с името-мисля,че е еониум-Aeonium arboreum .По-нататък да помага чичко Гугъл.

Потребителски аватар
Noel
Наркоман
Регистриран: вт яну 07, 2014 8:29 pm

Мнение от Noel » пет фев 13, 2015 9:23 am

Азаринко,може еуфорбия някаква да е :hmmm:
Калдаръмчета биха се справили без проблем в сушавото,но къде ще намериш семенца?
Или ешолция-калифорнийски мак...

Софи го е разпознала :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.

Потребителски аватар
МГХ
Чист кофеин
Регистриран: чет окт 04, 2012 11:28 pm

Мнение от МГХ » пет фев 13, 2015 9:27 am

Растението е еониум.ох писали сме едновременно.Ето намерих го
http://zelena-prolet.com/Delosperma_cooperi" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение делосперма - почвопокривно .
Имам го на балкона ,но го прибирам зимата ,защото при Русенския климат мръзне.В средиземноморските страни обхваща огромни територии.Красиво е и не е капризно.Издържа на суша.
Последна промяна от МГХ на пет фев 13, 2015 9:48 am, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
nadin
Чист кофеин
Регистриран: вт май 17, 2011 3:33 pm
Контакти:

Мнение от nadin » пет фев 13, 2015 9:42 am

Виж калдаръмчета в розовата гама и калифорнийски мак ( Eschscholzia californica ) мисля че също има в розовеникавата гама.
И от розовите газании. Ако е топло при дъщеря ти ще се държат като многогодишни. Ако намериш от розовите вероники дето ги напоръчахме при нас от витрофлората също ще стане. Tе стават височки, но ще си паснат с полиантеса . Макове- има едни дето се сеят като едногодишни и са ниски и много цъфтящи Iceland poppy ( Papaver nudicaule) :
Изображение

Потребителски аватар
Asarina
Кафе машина

Мнение от Asarina » пет фев 13, 2015 5:34 pm

Благодаря! :tzvetentze: То явно е било в целите сандъчета, ама не е имало кой да го погледне. Явно е много издържливо - имаше само 1 см почва. Досипах му. Чудя се как се захаща - да топна ли чепка във вода или направо в почвата? :hmmm:
Ако са ти останали само две монети, похарчи едната за хляб, за да ти даде живот, а другата - за цвете, за да осмислиш живота си."

Потребителски аватар
Asarina
Кафе машина

Мнение от Asarina » пет фев 13, 2015 5:54 pm

Записах си, днес ще ме водят на разсадник :mrgreen: Каквото намеря :dovolen:
:liubov:

Потребителски аватар
макс
Баш кафе майстор
Регистриран: ср ное 13, 2013 4:08 pm

Мнение от макс » пет фев 13, 2015 7:22 pm

МГХ и аз имам делосперма тук в Софийско също е голям студ и успешно ми зимува в градината първо я гледах две години в сандъче на балкона не съм я прибирала и след като ни дадоха ,,фитнес площадката '' :lol: я насадих там
ето я от миналата година
Изображение

мислех да сложа от нея върху новите клематиси който ще засадя сега но се чудя дали няма да я удавя като ги поливам на често

Потребителски аватар
Asarina
Кафе машина

Мнение от Asarina » пет фев 13, 2015 8:39 pm

Ще сложа няколко резника в почвата, пък каквото стане.

Потребителски аватар
МГХ
Чист кофеин
Регистриран: чет окт 04, 2012 11:28 pm

Мнение от МГХ » пет фев 13, 2015 10:51 pm

Еониума се вкоренява като кактусите.Отрязва се резник.Оставя се да засъхне.Слага се в почва и се полива пестеливо.Вкоренява се без проблем. :daaa:
Делоспермата е при мен в Русе.На балкона на 8 мия етаж мръзне ,затова зимува на стълбите от ноември до март.Много благодатно растение.Цъфти без проблем ,не е капризно ,издържа на суша и силен пек и е красиво . :angelche:

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина
Регистриран: пон яну 02, 2012 8:29 pm

Мнение от незабравка » съб фев 14, 2015 9:28 am

Миша написа:Да,и аз не виждам какво може да се насади,търпящо газене,единствено се сещам за сагината,нея я дават за зелени площи ,но пак за не особено големи натоварвания ,иначе перфектно се сее във всякакви пукнатини,влага ще има сред камъните ,щом е и сенчесто
Има мащерка ниски сортове,които търпят тъпкане и и се размирисва приятно като стъпваш по нея,но как ще се държи на сянка не знам.Аз си бях реновирала едно малко парче тревна площ с мащерка на шарена сянка-понеже май месец ми е много натоварен,възложих плевенето на моята градина на една позната,която е завършила паралелка по озеленяване в техникума по дървообработване. ;) А тя горката ми остъргала всичката мащерка с мотиката,понеже не я разпознала. :snif: Сигурно е пропуснала часовете,когато са изучавали мащерката. :D :lol:
А делоспермата е много красиво растение-догодина .ако се наложи да допълвам във Витофлорската поръчка,ще заявя и по 40 бройки от няколко сорта,а останалите 44 ще ги оставя свободни,да могат да се включат други желаещи. :daaa:
Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Светът е оцелял,защото се е смял!

Потребителски аватар
nadin
Чист кофеин
Регистриран: вт май 17, 2011 3:33 pm
Контакти:

Мнение от nadin » съб фев 14, 2015 10:29 am

незабравка написа: Има мащерка ниски сортове,които търпят тъпкане и и се размирисва приятно като стъпваш по нея,но как ще се държи на сянка не знам.Аз си бях реновирала едно малко парче тревна площ с мащерка на шарена сянка-понеже май месец ми е много натоварен,възложих плевенето на моята градина на една позната,която е завършила паралелка по озеленяване в техникума по дървообработване. ;) А тя горката ми остъргала всичката мащерка с мотиката,понеже не я разпознала. :snif: Сигурно е пропуснала часовете,когато са изучавали мащерката. :D :lol:
А сигурно и чай от мащерка не е пила никога щом и по миризмата не я е разпознала. То докато е плевила е миришело яко на мащерка :D :nod:

Отговори

Върни се в “Градини и дизайн”