Райската градина - какво ни учат професионалистите

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от calico »

това нещо сибирски дрян, нали?
има го на сайта на Мария Папазова и е 4 лв, доста височко е. http://hrasti.com/single.php?cat=4&id=51

понася ли сянка или поне засенчване?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от dal »

хм , и без това ни е слаба секцията с храстите и дърветата ...
дали да не напускаме конкретни теми , зимата е прекрасен сезон за това ? ей го и вчера пишехме за храстите не където трябва , та Дени местеше инфото
иначе някъде из разсадниците го гледах аз , като че ли два сорта имаше -такъв с шарени листа + още някакъв :hmmm:
Ще потърся ,пък като не-ще намеря резници от вас , както дойде.
Незабравке престани да се сърдиш , ще ти се незнае и киселата джанка :tzvetentze: :D
/ дано почистят темата тука , че е хубава /
Калико , понася и лека сянка и слънце , за под ореха трябва да става :hihihi:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7268
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1281 пъти

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от ljuboznatelna »

незабравка, Дал е нашия профайлър. Това е форум без официални правила, но има няколко неофициални. ;)
1.Не дразни Дал
2.Не се карай на Дал
3.Не се прави, че знаеш повече от Дал
4.Не се вързвай на Дал - това е задължително, и полезно за здравето. :D

Внимавай, защото Дал хапе, при това качествено, направо да й се изкефиш на литературния похват :dovolen:
Дал, съжалявам, че така в трето лице ама...от теб съм го прихванала :hihihi:

Абе хора, като ви прочетох отидох да чета всички мнения на незабравка да разбера с какво толкова ви е подразнила :shock: Обаче разбрах, че си реже остинките ниско и не обича да сади гол корен рози есента и вече съм спокойна :lol:

Станислава, много си докачлива на професионална тема ;) Никъде не прочетох незабравка да дава конкретни съвети, още по-малко да налага мнение. В една от електронните книги, които свалих, мисля, че беше тази за поддържане на градината без особени грижи, беше препоръчано да се сеят едногодишни цветя между новонасадените бавнорастящи растения, за да се скрият грозните дупки.. Кое тук не е правилното?
незабравка

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от незабравка »

Доколкото попрегледах темите,май няма тема за красотата на градината през зимата-имам предвид вечнозелените храсти като илекса аукубата,елаеагнуса,османтуса,саркококата,скимията.Ами тези,които цъфтят през зимата и рано напролет-вибурнум боднантенсе,зимния жасмин,хамемелиса,гарията.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7268
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1281 пъти

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от ljuboznatelna »

Няма, пусни :dovolen: Няма нужда да питаш някой :mrgreen:
Аватар
stanislava
Кафе с мляко
Мнения: 266
Регистриран на: Сеп 6, '11, 02:46
Местоположение: София

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от stanislava »

незабравка написа:Познаваш ме само от няколко коментара,а вече се изказваш за професионалните ми умения.Не мисля,че представите ти за професията озеленител са съвсем точни.
Това не е да чел оттук-оттам,да направиш планче ,да засадиш растения и да вземеш много пари.Макар,че разбира се има и такива случаи.Работила съм упорито години наред,прибирала съм се уморена като пребито куче,с изпочупени нокти .Отделно безсънните нощи,когато се чудиш как по-красив ,по на нормални цени и по лесен за поддръжка да стане всеки обект.Влагам сърце и съвест в работата си ,не ме упреквай в наглост.Не ,че се оплаквам,това ми харесва и с това ще се занимавам докато съм жива и здрава.
Без коментар! Продължавай да се ЧУДИШ как да разкрасяваш и улесняваш поддържането на обектите си, че на всичкото отгоре за малко пари.. Освен сърце и съвест, за да твърдиш, че се занимаваш професионално, трябва да имаш и необходимите знания, защото иначе подвеждаш хората, които са се доверили и очакват да получат наистина качествено извършена услуга, а не набодени със затворени очи нЕкви си храсталаци, топиарии и т.н.
Изображение
dal

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от dal »

Люб , тва па от къде го извади ?
освен при секцията рози аз навсякъде питам и слушам другите , искам съвети и никога не се стеснявам да си призная грешките , да си посипя главата с пепел , да се извиня , и най вече:
1.не става въпрос за мен тук изобщо , иначе те разбирам , аз нямам твоя дистанциран съзерцателен подход да поръсвам понякога от балкона минувачите с копи пейст , докато си вея с ветрило :hihihi:
2.аз не ви продавам цветя по никакъв начин и като любител и лаик мога да си позволя да не разбирам и да пиша по гъза си -ама не го правя
3.колкото до стиловите ми/ти/ви похвати всеки е свободен да се пробва всякак
Т.е. питам мера и джъст за лалета и луци , питам хората с хибитата питам за сентополии питам иса и елиза за храсти питам анета елиза за мушката и фуксии питам виола за делфиниуми , питам калико, питам дени къде какво има , питам миша блу за семена , питам всички , които знаят и могат повече от мен :dovolen: И нямам проблем с това , никакъв

Нещо гледам на кавга избива работата , що ли? :D Айде аз съм класически ръб , ми вие нали благородни мили и бели щехте през новата 2012?

Незабравке пускай темите с инфото , да четем ! :tzvetentze:
Последно промяна от dal на Яну 9, '12, 15:53, променено общо 1 път.
denitsavm

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от denitsavm »

незабравка написа:Доколкото попрегледах темите,май няма тема за красотата на градината през зимата-имам предвид вечнозелените храсти като илекса аукубата,елаеагнуса,османтуса,саркококата,скимията.Ами тези,които цъфтят през зимата и рано напролет-вибурнум боднантенсе,зимния жасмин,хамемелиса,гарията.
Има.. някъде в този раздел е - Градината през зимата се казваше :hmmm:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от calico »

аз викам да спрете вече :svekurva: :svekurva: :svekurva:

разменете си скайпове мейли и фейсове и там си се дразнете и наддумвайте колкото си щете.

Дал, Калико само за орехи може да я питаш :angelche: :lol:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
dal

Re: Райската градина - какво ни учат професионалистите

Мнение от dal »

те искат да кървят пред публика :mrgreen: за тва няма скайп / няма скрито покрито -всичкото черва на мегдана
така някой ще направи донос до равик че се бием с пудриерите и ще я принудят да влезе и тъкмо ще смени коледните звезди :lol:
Калико е ореховка , музка и хитрана и знае много :ieeee:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”