Басейни , водни кътчета

Публикувай отговор
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

Моето езерце е само двегодишно. Миналата година лилиите бяха по-малки,с по-дребни листа и голяма част от водата оставаше открита площ,която зеленясваще.Сега е малко по-добре,но ММ го дразнят поповите лъжички.
Аз се старая да не ги забелязвам на фона на лилиите.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от ljuboznatelna »

Жабите ги ловим с кеп, доколкото успяваме. Хайверът им го ядат рибките.
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

Изображение Обещах да покажа.. Моето езерце , има още работа до него и по него, но го харесвам..Вътре плават две рибки кои и няколко хeлера.. Акорусът на любознателна расте и ме радва..Лилията отцъфтяла е, но ще има пъпки.Комарите , благодарение на рибките, хич ги няма. Изяждат ги още като ларви.

mimivd написа:
<<Моето езерце е само двегодишно. Миналата година лилиите бяха по-малки,с по-дребни листа и голяма част от водата оставаше открита площ,която зеленясваще.Сега е малко по-добре,но ММ го дразнят поповите лъжички.
Аз се старая да не ги забелязвам на фона на лилиите.>>
Рибките изяждат и ларвите на комари, и попови лъжички, и хайвера на жабите..
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

Много естествено изглежда твоето езерце.Браво!При мен няма рибки и от там идват проблемите.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 875 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от greeneyed »

alina написа: Рибките изяждат и ларвите на комари, и попови лъжички, и хайвера на жабите..
А рибките ги изяждат котките. :lol: :lol: :lol:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

Това е хранителна верига. :lol:
Аватар
JuliS
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1700
Регистриран на: Мар 17, '10, 15:53

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от JuliS »

greeneyed написа:
alina написа: Рибките изяждат и ларвите на комари, и попови лъжички, и хайвера на жабите..
А рибките ги изяждат котките. :lol: :lol: :lol:
точно така :mrgreen:
моят Лари надига с едната лапа листото на лилията, и с другата "забърсва" рибката. Ако не падне с нея...идва и ми я носи, при което аз я взимам обратно и я пускам във водата. :lol: Но това е когато съм там...кога ме няма...

Моята лилия тази година цъфтя много малко. И като листа не ми харесва много... в саксия е и не съм вадила "бебета" от нея пролетта.. може би и е прекалено тясно??
Всички останали водни растения не оцеляха. котките събарят камъните, камъните събарят саксиите... и после растенията загиват
"Възрастта е без значение , когато носиш слънцето в себе си!"
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

И аз до момента не съм делила,даже незнам как се ,,вадят бебета",обаче правят огромни пъпки.Бялата нещо се криеше до момента и чак тази събота показа една минюатюрна пъпка.Дали пък това не е причината?
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

Мнението на greeneyed оставям без коментар...
Аз също не делих лилията, но питайте Титания , тя има опит.Именно тя ми подари лилиите. Виждате голямата трева на снимката? Саксията е вързана, колчето, към което закрепени са вързалките, е забито яко в земята, затова тя е висока, но не пада. Колчето е скрито с камъчета и съответно и вързалките не се виждт. . Отрязвам всички семена на тревата, за да не се размножават и не падат в езерцето. Коите много ровят и , ако не акорусите и често добавяне на свежа вода, сигурно езерцето би било мътно. От зелени воздорасли добавям препарат, който не вреди на рибките и живи същества, безвреден е. Миналата година го ползвах успешно. Понататък бих искала да сложа циркулираща помпа, но засега не мога, няма жички за електричество. А на слънчева батерия добре, но възможно ще я откраднат, ако оставя без надзор... Продаваха една в Продавалника , но я изпуснах да купя, малко затова съжалявам, тя беше не е скъпа , 20 лв, но помпа би захранила, хем беше заедно с помпата .Освен да била е неработеща и затова я продавали са. Но не купих и няма смисъл да коментирам.
Купих нова розова лилия, но тя е толкова малка, че държа от Коите по-далеч, ще я наръфат за миг, толкова е нежна.
Бих купила воден зюмбюл, но не намерих. Даже роголистник, който ядат Коите , не мога да намеря много.Купих едно храстче и коите го изяли..Коите ядат, като малки прасенца. Оставям им листа на салата до хранилката(тя е бялто кръгче), ръфат го, но не я изяждат до край, прибирам и слагам нови листа. Пишат, че Коите обичат дините и грах, но аз не ги слагам на тях:още не ядат от ръка, а да хвърлям в езерце не смея, може да изгният и развалят водата . Ларвите от комарите и мухите ядат Хелерите.Тези мили рибки са скромни и изяждат остатъците от Коите, ловят мухите и не пипат лилиите. Жалко, че не могат да презимуват в езерцето, топлолюбиви са. Но трудно се вадят от водата за аквариума на есен , бягат и се крият.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от ljuboznatelna »

Създала си една мини еко система :)
Моите кои започнаха да измират, особено след дъжд, защото долу се е натрупала много тиня, след дъжд се променя налягането, тинята отделя газ и се задушават най-големите кои :(
ММ чисти на хората езерата, а за нашето няма време :( Спасяваме отчасти положението, като често пускаме прясна вода.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”