Басейни , водни кътчета

Публикувай отговор
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

Благодаря ти!Твоето пък е малко бижу.Какъв страхотен акорус имаш...завиждам ти благородно.Моят втора година е все още ню-ню.
Аватар
xenohack
Kъсо кафе
Мнения: 88
Регистриран на: Дек 10, '14, 22:15
Местоположение: Пловдив

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от xenohack »

Ето го моето , имам още доста да доискусурявам ама заприличва де !

Изображение
Аватар
Swetoslawa
Дълго кафе
Мнения: 123
Регистриран на: Авг 1, '14, 15:01
Местоположение: Варна

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Swetoslawa »

xenohack написа:Ето го моето , имам още доста да доискусурявам ама заприличва де !
Голяма красота, поздравления! :daaa:
ИзображениеКамъкът си тежи на мястото! ИзображениеИзображение
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

Моето езерце подкопало е някакво животинче, май. Първо се появили купчинки от пръстта вкръг езерце, после започна да изпуска вода до определено ниво..Явно направи дупки в троен(!) настил на езерцето. Какви зъби има това животинче :shock: .Него не видях, само резултатите от пакостите му..През пролетта трябва да сложа нова настилка , тъкмо да увелича и да променя малко вида му. (Въздишам..) много работа ,много нещо..Но краят на тази работа винаги е приятен.. :ieeee:
Deleted User 5091

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 5091 »

Да съживя малко тази тема. Започвам отзад напред :lol: да правя някакъв воден кът- нито ще бъде езеро, нито шадраван :hmmm: нещо като малка рекичка, поток...нещо, което шуми, но не задържа вода- че с жабите съм скарана :lol:
Идеята ми е с помпа да се качва водата от -0.5 м. под земята на 0.7 м височина и по камъни да върви, да има 2 скока и да отива в плитко "корито" с камъни на кота 0 и от там без да се задържа в това "корито" с камъни/под тях някаква решетка/ да отива в резервоар, която с помпа да се качва отново на високите камъни/ 0.7 м/ и така да циркулира.
Още не е изкопано, но предстои :stiskam:
Някой има ли идея каква помпа ми трябва и нещо ако има по-специфично?
Изображение
Зад клека ще има два високи камъка на 0.7 м вис.
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

mija написа:Да съживя малко тази тема. Започвам отзад напред :lol: да правя някакъв воден кът- нито ще бъде езеро, нито шадраван :hmmm: нещо като малка рекичка, поток...нещо, което шуми, но не задържа вода- че с жабите съм скарана :lol:
Идеята ми е с помпа да се качва водата от -0.5 м. под земята на 0.7 м височина и по камъни да върви, да има 2 скока и да отива в плитко "корито" с камъни на кота 0 и от там без да се задържа в това "корито" с камъни/под тях някаква решетка/ да отива в резервоар, която с помпа да се качва отново на високите камъни/ 0.7 м/ и така да циркулира.
Още не е изкопано, но предстои :stiskam:
Някой има ли идея каква помпа ми трябва и нещо ако има по-специфично?
Изображение
Зад клека ще има два високи камъка на 0.7 м вис.
Най-смешно че и помпа купих, но стои, че чака много работа..искам и аз да шуми поточе, но хората сведущи пишат, че по-добре да се пуска и да спира, не заради икономията, а и че постояно шумолене почва да дразни. но ако далеч от къщата то може и постоянно пуснато.Но като при мен изисква прокарване на кабели..много работа.много нещо..Две рибики-кои преживяха зимата, пусках водата в езерце, стояха гладни, така трябва зимата. Сега вече ги храня.
Аз вече преправях два пъти езерцето си, так че давам мнението си :dovolen: Мястото ти е хубаво за езерце, няма падащи листа, променлива светлина и лилиите ще издержат, и тинята няма да расте буйно .Прави смело. За помпата питай здешните сведущите , но първо измери бъдещето езерце , тоест колко дълбоко ще копаеш и каква величина ще избереш.После направи сметка за обема и питай каква помпа ти трябва за тази височина на качването.
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

mimivd написа:След две седмици отцъствие, мноого... ме зарадваха лилиите.Снимах с телефон и не мога да предам точно цвета,но жълтата е прекрасна...
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
зефирантес в езерцето ....Ноел :tzeluvka:
Много са красиви и лилиите и зефирантес. Запази ли зеферантес през зимата? Той се вади , защото не издържа зимуването навън.Ако да, ще продадеш ли и за мен едно?То бързо де размножава.Ой, извинявай аз сбърках зефирантес с воден зюмбюл , който плува в водата, а зиферантес обича да стои с " мокри крака" :dovolen: :dovolen:
bell

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от bell »

mija написа:Да съживя малко тази тема. Започвам отзад напред :lol: да правя някакъв воден кът- нито ще бъде езеро, нито шадраван :hmmm: нещо като малка рекичка, поток...нещо, което шуми, но не задържа вода- че с жабите съм скарана :lol:
Ами, сдобри се, де :lol:

Според мен всяка нормална градинска помпа ще ти свърши работа. Реката няма да иска голямо количесто вода, но вероятно ще трябва да направите подземен резервоар, където да се събира водата, когато не работи помпата, защото не искаш езеро. Алина е права, че шума е много важен и може да е натоварващ, ако е близо до къщата. Добре е за помпата също да се направи шахта и тя под земята, защото се чува, като работи, дори повече от падащата вода.
Когато изчислите всичко ширина, дълбочина, дължина, дебит и т.н.т. всеки консултант ще ви насочи коя помпа ще е най-подходяща. Хубаво е да предвидите как и къде може да го източвате за почистване. Гледай да е плитко и с плавно преминаване на водата. Шумът от много вода наистина натоварва. Ромоленето е друго.... това от опит.
Deleted User 5091

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 5091 »

Алина, много ти е хубаво езерцето и лилията, но аз се отказах от езеро наистина заради жабите.
Бел, много харесвам твоя воден кът и се радвам, че се включи. Ето например:
въобще не предполагах, че помпата е толкова шумна. Мястото на моя воден кът е много близо до площадката, където седим.
Значи, трябва да купя някаква слаба помпа и само ромолене на вода :dovolen:
Другото, което не знаех, а е логично, че трябва от някъде да се източва :hmmm:
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

Запазих зефирантеса Алина.Разделих го на две и едната част засадих направо в земята,и тя е оцеляла без никаква защита.Изпратих и на едно другарче,ако искаш ще отделя и на теб от останалото .
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”