Басейни , водни кътчета

Публикувай отговор
sasha

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от sasha »

Имам акоруси, потопени са 15-20см под вода, през зимата няма никой, но напролет всички са налице.
Белия зефирантес на каква дълбочина трябва да се засажда, освен съображението да не замръзнат луковиците. Всъщност дали ще му е добре в езерото :hmmm:
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Noel »

sasha написа:Имам акоруси, потопени са 15-20см под вода, през зимата няма никой, но напролет всички са налице.
Белия зефирантес на каква дълбочина трябва да се засажда, освен съображението да не замръзнат луковиците. Всъщност дали ще му е добре в езерото :hmmm:
Саше,зефирантеса не е зимоустойчив.
Насади го в саксия и го прибирай в края на сезона.Блатен е,но не знам дали ще му е добре целия да е под вода.
Мисля,че произхожда от бреговете на Амазонка,та по тая причина аз го гледам в саксия с голяма паница пълна с вода.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

sasha написа:Имам акоруси, потопени са 15-20см под вода, през зимата няма никой, но напролет всички са налице.
Белия зефирантес на каква дълбочина трябва да се засажда, освен съображението да не замръзнат луковиците. Всъщност дали ще му е добре в езерото :hmmm:
http://flowersnet.info/a563/zefirantes" onclick="window.open(this.href);return false; Не пише, че е блатен..не пише че трябва да се прибира..Може би важи за бял, но за тоз, розов, нищо няма за езерце и прибирането..
denitsavm

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от denitsavm »

Саше и моят опит е - не съвсем в езерото, самите луковици трябва да са над водата, т.е. потапяла съм цялата саксия и вече го нямам, а даже и не го оставих да зимува само за лятото, а предишното лято беше на ръба на езерото, и само корените бяха във водата - скъса се да цъфти :dovolen:
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

Изображение Това езерцето ми, но снимки не са хубави, трябва да сменям платка или да купувам нов ,още двуумя..
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

До езерцето е череша и Изображение пътечката..
Deleted User 2919

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от Deleted User 2919 »

Сега езерцето е под найлона и под гофрирана плоскост, но все едно е замръзнало, бутилка пуснах за да не травмира леда покритието. Циперус -папирус прибрах в Варна, тревата , акорус и лилиите са под найлона, пампаска също..Рибките са пребрани в Изображение аквариума, множат се..
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9992
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 457 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от greeneyed »

Водното кътче

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от dancheto »

Супер! Много ми харесва, а при мен лилиите са само на листа, какво искат вече не знам...
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
mimivd
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1715
Регистриран на: Фев 14, '13, 15:59
Местоположение: Видин
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 57 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от mimivd »

Ето го и моето езерце!Последните дни са мрачни и дъждовни и цъфтежа на лилиите намаля...
Изображение
преди две седмици беше друго нещо
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”