Басейни , водни кътчета

Публикувай отговор
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от orkud »

За да променя малко посоката ще пусна още няколко снимки. А тук намерих друг линка за направа на подобно съоръжение http://www.daznaeshkak.com/objid/1569-E ... dniq-dvor/" onclick="window.open(this.href);return false;
На мен лично най ми харесва когато има мини водопад и се чува шума на водата.

Изображение

Изображение

Изображение
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от naa »

Не беше ли незаконно създаването на езеро с размери на езеро? мисля, че имаше някакви ограничения. Дори се подготвя законопроекта за площ на водно огледало в двор, предполагам, че се цели да се изкара някой лев такси за басейн
чл.147 ЗУТ

Дори не се иска и проект!

Чл. 147. (1) (Доп. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) Не се изисква одобряване на инвестиционни проекти за издаване на разрешение за строеж за:
1. (изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) стопански постройки със селскостопанско предназначение и строежите от допълващото застрояване по чл. 44 и по чл. 46, ал. 1, освен ако с решение на общинския съвет е предвидено друго;
2. (изм. и доп. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) монтаж на инсталации, съоръжения и уредби, с изключение на съоръженията с повишена степен на опасност, подлежащи на технически надзор от Главна дирекция "Инспекция за държавен технически надзор";
3. оранжерии с площ до 200 кв. м;
4. басейни с обем до 100 куб. м в оградени поземлени имоти;
5. подпорни стени с височина до 2 м над нивото на прилежащия в основата им терен, когато не са елемент на транспортни обекти;
6. (изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) ремонт на елементите на техническата инфраструктура;
7. огради, градински и паркови елементи с височина до 2,20 м над прилежащия терен;
8. изкопи и насипи с дълбочина или височина до 1 м и с площ до 30 кв. м;
9. пневматични (надуваеми) складове или покрития с площ до 100 кв.м;
10. (изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.) строежите по чл. 55;
11. (изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г., доп. - ДВ, бр. 65 от 2004 г., отм. - ДВ, бр. 61 от 2007 г., в сила от 27.07.2007 г.)
12. остъкляване на балкони и лоджии, с изключение на разположените към първостепенната улична мрежа;
13. (отм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г.)
(2) (Изм. - ДВ, бр. 65 от 2003 г., изм. - ДВ, бр. 61 от 2007 г., в сила от 27.07.2007 г.) За строежите по ал. 1, т. 1, 3, 5, 7, и 12 се представя становище на инженер-конструктор с указания за изпълнението им.

А за басейни, по-големи от горепосоченото, се искат проекти.
Последно промяна от naa на Фев 17, '11, 12:42, променено общо 1 път.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от naa »

" onclick="window.open(this.href);return false;

" onclick="window.open(this.href);return false;

ето малко гледки от тези езера в Австрийските Алпи и съответната им музика
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от ljuboznatelna »

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от johnstalker »

naa написа:Някъде съм срещала мисълта, че в спора/ в дискусията/ се раждала истината.

В една такава препирня всеки се стреми да излезе прав, а това доказва само, че истината не е ясна за спорещите.

Когато всички виждат истината, никой не спори по нея.

вече друг е въпроса, дали човек търси начини и средства да го направи, или търси извинение.

Тези алпийски езера ги постнах за вдъхновение, а не за спор.
:) Къде видя препирня? Дори и спор няма, а истината е една. На мен определено ми е ясно, и то доста ясно виждането по тази тема. Просто да се приказват недомислици изкарвайки на преден план виден специалист, какъвто предполагам е г-н "по-горе-споменатия", не е добра практика. Това имах предвид, когато се включих в тази дискусия, а не да споря за неща за които има природни закони. :daaa:

Надявам се на Любознателна да покани мъжо си в тази дискусия, да прочете моите забележки към извадените от мен цитати и да ме коригира ако някъде греша.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от ljuboznatelna »

Мъжо тайно чете нощем :lol: Така пропускам някои постинги.За малко да не забележа и тукашната дискусия. Обаче писмено отношение не иска да вземе. :hmmmmmm:
Може пък след прочетеното да си вземе бележка :D
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от johnstalker »

Ха дано! :)
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от ljuboznatelna »

naa, не съм запозната с това,какво точно прави Холцер, може би затова съм скептична относно създаването на езеро по този естествен начин.При липса на постоянно течаща вода ми се струва мисия невъзможна. Под нашия парцел водата е на 4м под земята, обаче се съмнявам, че лятото е там. При 40 градуса от езерото не би останало нищо. Всеки ден през лятото водата на нашето изкуствено езерце видимо спада и допълваме. Ако към това имаше и капилярно изсмукване на влага, просто няма да има вода. Защото пък дъждовете от април до октомври съвсем не са достатъчни да го напълнят.
Имам смътен спомен за езеро, създадено по този начин в Русия, може и да не съм точна, но се е наложило дъното и стените да се "облицоват" с глина, за да се задържи водата.
Не е все едно мястото и климата, дано ги имате, за да се увенчае начинанието ви с успех!
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от naa »

Аз съм решила езерото ни да е без поддръжка и да е голямо. Видях едно такова в България, и смятам, че ще може да се направи.
Не натрапвам на никого мнението, че точно това е най-доброто езеро, всеки има право на избор и на свое виждане по въпроса.

Още повече, че недалеч от нас има едно такова природно езеро.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11807
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 184 пъти
Обратна връзка:

Re: Басейни , водни кътчета

Мнение от johnstalker »

Аз също планирам за тази година да спретна едно мънинко естествено водоемче. Имам обаче постояннотечаща вода на разположение, което си е голям ПЛЮС. ;) Само да се стопли малко и започвам изкопните работи. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”