Парковете по света

Публикувай отговор
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: Парковете по света

Мнение от belika »

Миша написа:Подарете си още няколко мига безкрайно спокойствие и чистота

[video][/video]
Нямам снимки за тук в момента.

Като дете обаче ме бяха пратили на лагер в Тетевенска Рибарица. Имаше един водопад, с пещера зад водопада. Подобна на изглед хармония. И в страни - множество кремъчни скали - в скалите в топлото имаше цъфтящи орхита от бг вид Орхис - прости, розовки и красиви. И много, много и прекрасни по феерия различни видове мъх край водопада. Ако още го има - пожелавам ви да го видите.

И водопадите в Гърция край Метеора май бяха някъде... Там в скалите се виждат отпечатъци от праисторически рибки и раковинки. Като в скалите в Еленския Балкан.

А снимките от Златни Пясъци са магични, дано останат за по-дълго тази тишина и кокичета.

Ще поровя - ходих преди година в резервата Кара Дере над Варна, до Град Бяла - ако намеря снимки ще споделя - невероятни малки шарени птички и всякакви нацъфтели шарени треви. И пясъчни лилии имаше на плажа.

Мммм... Пак разбудихте пътешественическата ми алчност :oops:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парковете по света

Мнение от Миша »

Добре дошла в клуба :angelche: :tzvetentze: Зимата е дълга,ще попътешестваме,това е огромната ми страст,съревновава се успешно със страстта ми към цветята.Жалко,че компютъра ми изтри тазгодишните пътешествия,ще мога само да ви разказвам,но не и да показвам :snif:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
belika
Кафевар/ка/
Мнения: 994
Регистриран на: Апр 22, '12, 15:29
Местоположение: София
Дал благодарност: 242 пъти
Получил благодарност: 172 пъти

Re: Парковете по света

Мнение от belika »

Ще чета с интерес разказите ви, Миша :tzvetentze:

Последните години почти нямам време за пътувания, а ми липсват. Опитвам да пътувам в мислите си. Получавам или пращам цветенце в друг край на България и си представям, че и частица от мен пътува с него.

И четенето разбира се, и то помага за такива пътешествия :nod:
Three things cannot be long hidden: the sun, the moon, and the truth.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парковете по света

Мнение от Миша »

Ооо,Белика,това са най-прекрасните пътешествия -в мислите си можеш да пътуваш навсякъде ,винаги когато поискаш,дори и там,където на яве никога не можеш да отидеш .Иначе моите реални пътувания са само по съседски,и то за съвсем кратко,като изключим едно далечно и щуро тиийн лято,в което пообиколих страните от соц лагера и поработих тук-там,моето хипарско лято :D ,онова щуро хипи още дреме в мен и от време на време си показва рогцата :angelche: ,тогава поработих и в парка Виланов във Варшава,и видях какво значат разсадници и прекрасни градини.Може би оттам тръгна любовта ми към цветята.А иначе си правим бързи екскурзийки,някоя сутрин ей така, изневиделица ми се доскитва,зарязвам всичко,сядам на компа,отварям картата и за един час вече сме се организирали и вече пътуваме,с пълна раница със сандвичи,за да имаме повече време да пообиколим ,понякога хапваме в колата на път и с нетърпение очакваме поредното откритие.Понякога то е до нас,не се налага и да ходим далеч ,така преди години открих ,че само на крачка път буквално,от другата страна на шосето до нас,имало тракийска могила,не само казанлъчани могат да се похвалят стова,имаме си и в София :D .На още една крачка е тракийското светилище край Богров,легендите за чудодейната сила на това място още се носят и привличат туристи.Ако някой го интересува,нека потърси в гугъл "растящия камък край Богров",не ,ще ви помогна
http://big.bg/modules/news/article.php?storyid=83556" onclick="window.open(this.href);return false;

Увлякох се :oops: и май обърках темата ,това е тема за парковете по света,за пътешествия си имаме други
http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=17" onclick="window.open(this.href);return false;

Можем да попътуваме и в миналото
http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=51" onclick="window.open(this.href);return false;

А можем да попътешестваме и в някоя паралелна вселена ,друго мое любимо пътешествие,разбунило не малко страсти тук :mrgreen: :angelche:

http://forum.hobbykafe.com/viewforum.php?f=23" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парковете по света

Мнение от Миша »

Обещаната разходка в царството на петуниите

Този цветен рай се намира насред пустинята,в не голямото градче Ал Айн в една екзотична/поне за мен /страна-Обединените арабски емирства.И както подобава на един емир-всичко е разточително и много цветно-наслада за очите и душата,сякаш се пренасяш в някоя от приказките на Шехерезада .Тази градина е дом на над 10 милиона цветя,всички поддържани в перфектен вид ,градината държи и рекорда на Гинес за най-много висящи кошници -2968 броя.Паркът заема площ от над 22 000 кв. м ,с 2400 кв. м. пешеходните алеи, които се вият край килими от цветя,цветя,цветя....

Изображение


Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от Миша на Яну 25, '13, 07:21, променено общо 1 път.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парковете по света

Мнение от Миша »

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парковете по света

Мнение от Миша »

Малко снимки от самото градче Ал Айн
пясъците,които го обграждат
Изображение

Изображение

Изображение

Градчето -еееехх.....
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Да ви върна ли в реалността :mrgreen: :hihihi:
Последно промяна от Миша на Яну 25, '13, 07:24, променено общо 1 път.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парковете по света

Мнение от Миша »

Ако не сте се приситили от толкова цвят ,останете още 3 минутки в приказката
[video][/video]
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
madelina
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Юли 13, '12, 13:29
Местоположение: до София

Re: Парковете по света

Мнение от madelina »

Изумително!!! От половин час гледам снимките, притаила дъх! Как е възможно насред пустинята да поддържат такъв рай? Дали са ароматни тези петунии, ако са, представете си как ухае!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1732 пъти

Re: Парковете по света

Мнение от Мария Николова »

Къде са им дупките в асфалта на улицата, бе? Даже кърпен асфалт не се вижда!!! :o :o :o Къде са им патките в градината??? :svekurva: Как тъй в 22 декара градина не се намери място поне за едно жуже? Тези хора нямат ли си индустрия за патки? :svekurva: :lol: :lol: :lol: :lol:


Без шега - прекрасно е! :slove: Благодаря ти, Мише, за огромното удоволствие!!! :tzvetentze: :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”