Парковете по света

Публикувай отговор
незабравка

Re: Парковете по света

Мнение от незабравка »

Adelaide Botanic Garden-Една разходка из Австралия
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Парковете по света

Мнение от didak »

Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1350 пъти

Re: Парковете по света

Мнение от ljuboznatelna »

Тук ще се справи само някой, който играе видеоигри :D
Антонова
Кафе с мляко
Мнения: 203
Регистриран на: Ное 28, '11, 19:00

Re: Парковете по света

Мнение от Антонова »

Мише благодаря ти за удоволствието което ми достави. Много добре се разтоварих като гледах тези красоти. Добре ще бъде да може човек да ги види на живо.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парковете по света

Мнение от Миша »

И аз днес имам крещяща нужда от разтоварване и реших да се разходя ето тук ,сред златните полета на Китай.Лиопинг е малък окръг в източен Китай,земеделски район ,до скоро пренебрегван от туристите. Както сами ще се убедите,напълно незаслужено.За миг се пренесох сред цъфналите рапични нивя,заслушах се в жуженето на пчелите,окъпах се в лъчите на слънцето.И усетих отмората ,надявам се и вие да я усетите

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Парковете по света

Мнение от Миша »

Предлагам ви бърза разходка в една от най-старите изпитателни станции в света,Ротамстет ,намира се в Англия ,графство Хертфордшир ,създадена през 1843 г. с цел изучаване въздействието на различните видове торене в земеделието,някои от дългосрочните експерименти продължават и до днес .Звучи доста кухо и няма да ви отегчавам сразните там разработки,нито с опита им в ГМО производството :evil: ,но ще ви разходя в горите на опитната станция ,царството на дивия зюмбюл
Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

представяте ли си как божествено ухае въздухът :potekoha:



постепенно синевата отстъпва място на не по-малко пленителна гледка-летните макови поляни

Изображение

Изображение

Изображение

Ротамстет е център за изучаване и експериментиране в пчеларството,надявам се да не изхвърчи някоя гмо-пчеличка от компютъра :twisted:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Парковете по света

Мнение от milena02 »

Природата ми действа като дрога, няма насищане, все искам още и още.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Парковете по света

Мнение от calico »

Мише, това в Китай ме порази, ще рече човек че е правено на компютър с тия хълмчета пльоснати тук и там. много нереално, и много призрачно и все пак красиво

Природата наистина е голяма работа, който я е измислил, жив и здрав да е :mrgreen:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7292
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 742 пъти
Получил благодарност: 1350 пъти

Re: Парковете по света

Мнение от ljuboznatelna »

Невероятна прелест, обичам много полските цветя, дори имам един сън, който помня от години, как тичам в такова поле и небето е божествено синьо. Направо нереално красиво ми е!
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17035
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: долината на нарцисите

Мнение от Миша »

milena02 написа:Природата ми действа като дрога, няма насищане, все искам още и още.
Още малко дрога :dovolen: -разходка в Долината на нарцисите,намира се в Украйна,близо до град Хуст и обхваща повече от 170 ха ,безкрайно море от уханни нежни бели нарциси .Учените твърдят,че нарцисите са се настанили тук още по времето на ледниковия период,когато след няколко природни катаклизми долината била затрупана от свлеклите се земни маси плодородна почва.Тук се е родила тъжната легенда за прекрасния младеж Нарцис с каменно сърце ,синът на бог Хустец и Лиопа ,който отблъснал любовта на нимфата Луна и бил прокълнат от боговете да се влюби в собственото си отражение.И друга легенда разказват местните хора -за прекрасната княгиня Руся,по цял свят певците разнасяли славата за красотата и чистото сърце на девойката.Когато Руся навършила пълнолетие,започнали да идват кандидати за ръката й с прекрасни дарове.Но княжната обичала бедния грънчар Иванко и се срещала тайно с него в долината, князът узнал за тяхната любов и затворил красивата Руся в замъка,а бедния грънчар прогонил от княжеството.Покрусеният Иванко измайсторил прекрасна ваза,обсипана с невиждани до тогава цветя и я изпратил на любимата си като прощален дар.Когато узнал за нея,князът се разлютил и заповядал да я стрият на прах,надявайки се,че така ще унищожи спомена за бедния грънчар .Вятърът грабнал прашеца от вазата и го разпилял над цялата долина.На другия ден прекрасно ухания се разнесло над долината и стигнало до кулата,където била затворена Руся,за да й разкаже,че Иванко никога не ще я забрави,от прашинките били израсли онези невиждани цветя от красивата ваза ,които цъфтят и сега,разказвайки и днес за силната и чиста любов на младите хора .Очарова ме тази легенда,никога не съм харесвала легендата за самовлюбения Нарцис :hmmmmmm: .Различните народи имат и различни легенди и обичаи ,свързани с нарцисите,в древен Рим посрещали победителите от битките с венци от нарциси ,в древна
Персия наричали нарциса "наргис"-красиви очи,в Европа считали,че който носи нарцис като амулет,ще бъде обичан вечно.Но пък Плутон дарявал възлюбените си с нарцис,като символ на нетрайността на любовта .Богинята на възмездието Фурия украсявала главата си с венци от нарциси,много изображения на това цвете са запазени и в руините на древен Помпей.
Интересно ми беше да се разходя из древните митове ,да прочета за онази непонятна за съвремието епоха на богове и богини,където всяко цвете може да бъде символ на божествено благоразположение или проклятие.Да се поразходим в Долината на нарцисите ,надявайки се,че ще ни докосне божествената благословия :dovolen:



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”