Животинки из градинки

maya_mdv
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1130
Регистриран на: Юни 19, '11, 20:29
Местоположение: Пловдив

Re: Животинки из градинки

Мнение от maya_mdv »

Изображение
Аватар
nelidech
Кафевар/ка/
Мнения: 861
Регистриран на: Май 19, '10, 13:23
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Животинки из градинки

Мнение от nelidech »

Лелеее ! Калинкова оргия :D
"Основните елементи на щастието са: нещо да правиш, нещо да обичаш и нещо, за което да се надяваш" Алън Чалмърс
http://nelidech.snimka.bg/flowers/rozi.508923.all" onclick="window.open(this.href);return false;
ilihris
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Сеп 9, '11, 16:42
Местоположение: Пловдив

Re: Животинки из градинки

Мнение от ilihris »

Стигнах и до тази тема :dovolen: . Ще започна с това, че първата ми голяма страст, а и най-голямата, са птиците, още от дете не мърдам никъде без бинокъл и определител, членувам в различни природо-защитни организации и тнт. Когато преди години се сдобихме с голям селски двор и започнах да засаждам различни дървета и храсти с нагласата да ги превърна птичи домове, неусетно се запалих и по градинарството.
Сега ще ви покажа най-новия си гост:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Идва на гости всеки ден поне по два пъти, пийва си водичка, прави разходка и поема на някъде- не може да си предствите колко ми пълни сърцето :dovolen: .

А зимата, когато всичко е в покой, зареждам различните хранилки и градината отново оживява пълна с птици
Изображение
Изображение

Още нещо интересно от зимата - ято яребици реши да прекара няколко дни в двора ми, разбира се не им останах длъжен и редовно им хвърлях храна.
Изображение
Изображение
Изображение

А тук една Горса ушата совичка прекара няколко дни при мен преди да замине за спасителния център за диви животни в Ст. Загора
Изображение
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Животинки из градинки

Мнение от Tanet »

Да няма жаби в езерото :dovolen: . Много хубав двор и композицията с дръвчетата,за такава си мечтая един ден. Явно си роден за орнитолог щом птиците сами идват при теб.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
desiyoto
Кафе машина
Мнения: 3352
Регистриран на: Яну 30, '11, 16:39
Местоположение: софия
Обратна връзка:

Re: Животинки из градинки

Мнение от desiyoto »

Много харесвам щъркелите,много красиви птици,завиждам благородно :daaa:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Животинки из градинки

Мнение от Албена »

Много хубава градина.Най я разкрасяват пернати те гости. :D
Какъв е бил проблема със совичката,за да попадне при теб и после в центъра?
И най-после открих човек ,който може да ми помогне да рзгадая каква е една птичка ,която често посещава нашата градина.За съжаление нямам снимки,но тя има една много типична отличителна черта - корема и гръбчето й са ярко жълти , а крилцата сивеят.Не мога да я разгледам обстойно ,защото тя прелетява с голяма скорост сред дърветата.Като ярък слънчев лъч е.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Животинки из градинки

Мнение от greeneyed »

Да не е авлига? http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0% ... 0%B3%D0%B0

И аз се заслушвам в птичия хор, божествен е. А имам и кълвач наблизо, понякога го виждам. :D
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Животинки из градинки

Мнение от Албена »

greeneyed написа:Да не е авлига? http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0% ... 0%B3%D0%B0

И аз се заслушвам в птичия хор, божествен е. А имам и кълвач наблизо, понякога го виждам. :D
Сега разгледах снимки в гугъл.Май наистина е авлига. На по-малката ми дъщеря много й се искаше да е някое избягало папагалче и ние да си го хванем. :lol:
Тук има много кълвачи.Понеже имаме стара черница, всеки ден някои упорито чука по нея. :D
Още една много красива птица се навърта наоколо ,но си е малко креслива и краде черешки и грозде - сойката. :mrgreen:Има и свраки и косове.Те не са толкова страхливи,докато авлигата можеш само да я мернеш като хвърлено към небето камъче.
ilihris
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Сеп 9, '11, 16:42
Местоположение: Пловдив

Re: Животинки из градинки

Мнение от ilihris »

Жълто и черна, бързопрелитаща, с големина на кос в България е само Авлигата - предполагам има наблизо малко водоемче и доста върби :dovolen: .
А Совата бе млада и посред тежката зима от гладуване беше мн изтощена, но бързо живна.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Животинки из градинки

Мнение от Албена »

ilihris написа:Жълто и черна, бързопрелитаща, с големина на кос в България е само Авлигата - предполагам има наблизо малко водоемче и доста върби :dovolen: .
А Совата бе млада и посред тежката зима от гладуване беше мн изтощена, но бързо живна.
Има малка рекичка с много върби и високо тополи. :nod:
Радвам се за совичката,че не е било нещо сериозно.Много е красива.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”