Пътеките в градините

Публикувай отговор
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Пътеките в градините

Мнение от liubami »

Специално за лака и аз се чудя :hmmm: Някои хора много ми го препоръчват,други не.Имаме време да се информираме,дано някой по-компетентен да помогне!
И на мен ми се струва,че ще промени цвета.
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 5091

Re: Пътеките в градините

Мнение от Deleted User 5091 »

calico написа:искаш нещо такова ли
Изображение

ти какви жълти плочи имаш предвид, че не те разбирам
Аз пък търся тези, но сиви. Знаете ли от къде?
popov
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1339
Регистриран на: Авг 16, '12, 21:40
Местоположение: София
Дал благодарност: 1 път
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от popov »

http://www.angrobg.com/services/categor ... LROCK.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Разгледайте тия, може нещо да си харесате. Не съм ходил да питам за цени и наличности. И аз имам едни около 12 квадрата, дето се чудя още какво да слагам...
Deleted User 5091

Re: Пътеките в градините

Мнение от Deleted User 5091 »

popov написа:http://www.angrobg.com/services/categor ... LROCK.html

Разгледайте тия, може нещо да си харесате. Не съм ходил да питам за цени и наличности. И аз имам едни около 12 квадрата, дето се чудя още какво да слагам...
Благодаря за информацията. :dovolen:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1245 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от ljuboznatelna »

Ами да, рони се гнайса, не знам на абсолютно равна площадка ка би изглеждало. По-скоро е едно отлюспване на слоя. Може би е прав майстора за жълтия специално. Гнайсовете са много видове, то си е пясъчник, затова не е от най-здравите. Но пък имам от сивия пътека пред къщата, що материал се изнесе по нея... Цяла къща направихме, паважи, дори багерчето което копа основите мина от там. (над 5см са дебели плочите) Здрав е камъка, само от натоварването хлътна и две плочи има счупени, но са на земята директно, тяма цименти там.
Оформих си една площадка с такъв гнайс, много си го харесвам, този път върху пясъчна основа и ще се запълват фугите с разтвор.
Вече имам отлюспване на няколко камъка. Повърхността така и така не е абсолютно равна и не ме дразни.
Изображение
Lois

Re: Пътеките в градините

Мнение от Lois »

гнайсът се рони, да. особено ако е имало много вода и е замръзвал, гарантирано - дори да е върху циментова положка. Просто е на слоеве, и като попадне вода между тях и замръзне - на пролет измиташ една част, докато остане. (от опит). иначе е красив :)
elena kirilova

Re: Пътеките в градините

Мнение от elena kirilova »

:ufff: :ufff: :ufff: ами какво слагате като настилка по пътеките във вашите градини
Lois

Re: Пътеките в градините

Мнение от Lois »

ох, ами в моята градина няма точно такива пътеки, за каквито ти си мислиш. имаме плочи в тревата, вадени от речно корито, те са едни заоблени, върху пясъчна подложка, по-големите участъци са настлани с филц (там където спира колата и подходът към къщата) а пред самата къща имаме наследен плочник с най-обикновени тротоарни плочи, грозен, но здрав, и го оставихме така. ами и гнайс си имаме, примирили сме се :)
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1315
Регистриран на: Сеп 26, '10, 22:57
Местоположение: София

Re: Пътеките в градините

Мнение от d_vitanova »

elena kirilova написа::ufff: :ufff: :ufff: ами какво слагате като настилка по пътеките във вашите градини
Стига си блъска главата за едните пътеки, де!
Пясъчник ще сложиш , естествено, защото е добра комбинация на ефекта, който търсиш и цена. Ронел се - ами ще се рони, то и в природата се рони /изветря и т.н./ и какво от това? Колко да се рони - камък е това не е вафла.Я се огледай - масово това се ползва и не стои зле .

Според мен - трябват ти циментови пътеки /площадки/ облечени с камък. Обезателно армирани, със забравих как се казваха фуги , с много добре обмислени и изпълнени наклони за отичане на водата. /Наклоните трябва да си ги провериш не само на етапа "циментова пътека" , ами и на етапа "облечена циментова пътека", че нашите "майстори" си оставиха ръцете точно там./ Фугите на каменната облицовка да ги правят наведнъж /стават различни иначе/, да са добре запълнени и изравнени, без вдлъбнати и шупли. Ще ти снимам в събота "не правете като мен" за всичко това.

Гнайса - ивайловградски или гоцеделчевски /единият беше по плътен, май първия :hmmm: /. Ако можеш да си го избереш при покупката /най-вероятно няма да можеш, но опитай /.

Дълго стана....
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1446
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от kannamy »

Относно всякакви каменни облицовки ,пътеки и прочие .Има импрегнатор за минерални повърхности което ще рече камък ,тухла ,замазки ,мазилки,мрамор,гранит,теракота и т.н.Полага се за да предпази материала от напукване и ронене причинени от замръзване на вода .Демек предпазва да не влиза вода и да замръзва в порите на камъка.Също предпазва от петносване при евентуални разливания на вино,кафе и всякакви манджурляци,улеснява почистването на такива повърхности Облицовки около камини за по-лесно почистване на сажди . Ползвала съм ,а и такава ми е работата -препарати за дърво и камък.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”