Пътеките в градините

Публикувай отговор
Deleted User 5091

Re: Пътеките в градините

Мнение от Deleted User 5091 »

Роуз, експериментирай, всичко може, но дали ще ти хареса- не знам. Толкова ми хареса твоя червен камък :nod:
но, всеки със своя вкус ;)

Калико, прозираща боя можеш да постигнеш също с проби- слагаш повече разредител и пробваш на някакъв участък, където много не се вижда. В такъв случай боята вече не е със същите характеристики, като устойчивост на UV и др. и май ще е по-добре за барбекюто фасадна боя с грунд преди боята, а не боя за бетон. Тя е по-скоро за бетонов под.
Аз ще пробвам да боядисам моите тротоарни плочи, с които правих пътека в задния двор. Но също не съм сигурна, че ще стане добре.
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Пътеките в градините

Мнение от liubami »

Мия,хайде дай някоя снимка,неможе да не си разкрасила нещичко...и перголата искам да видя,че да крадна идеи :nod: :tzeluvka:
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1445
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от kannamy »

Три пъти пиша и тъпия нет ме изхвърля/неам нерви повече/.Но боята според това на каква основа е има разредител ,оцветители т.н.Та понеделнишки ще нащракам какво, що според моя опит и познания.Могат да се получат по-тъмни ,прозиращи или както го иска РОУЗ вапцано се е дно е с вар.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пътеките в градините

Мнение от calico »

аз тротоарни бетонови плочи, шестоъгъллни, вчера боядисах за проба. Имаме сиви и едновременно с това едни такива червеникави, ама бледи, знаете ги. Е, докарах същия цвят с една водоразтворима боя, взех я от Баумакс, българска е. С доста разредено стана, не се трие, мих с четка и трих дори с препарат, същото си е. Ама разреждането е една кафена лъжичка боя на чаша вода. Съхне веднага, не цапа, за мен е важно щото има котки. Но този цвят не ми харесва за пода на барбекюто, искам нещо по-керемидено и тухлено като цвят. Абе да прилича на тухла.
имам сиви етонови бордюри боядисвани със силно разредена боя по същия начин, вече 5 години не са мръднали. за трайността не се притеснявам
ако има боя да ми хареса цвета, бих опитала и без да е водоразтворима, важното е да съхне почти веднага
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Deleted User 5091

Re: Пътеките в градините

Мнение от Deleted User 5091 »

calico написа:аз тротоарни бетонови плочи, шестоъгъллни, вчера боядисах за проба. Имаме сиви и едновременно с това едни такива червеникави, ама бледи, знаете ги. Е, докарах същия цвят с една водоразтворима боя, взех я от Баумакс, българска е. С доста разредено стана, не се трие, мих с четка и трих дори с препарат, същото си е. Ама разреждането е една кафена лъжичка боя на чаша вода. Съхне веднага, не цапа, за мен е важно щото има котки. Но този цвят не ми харесва за пода на барбекюто, искам нещо по-керемидено и тухлено като цвят. Абе да прилича на тухла.
имам сиви етонови бордюри боядисвани със силно разредена боя по същия начин, вече 5 години не са мръднали. за трайността не се притеснявам
ако има боя да ми хареса цвета, бих опитала и без да е водоразтворима, важното е да съхне почти веднага
Калико, колко боя ще ти трябва и пиши на лични адрес. Боята е холандска Sigma coatings.
Deleted User 5091

Re: Пътеките в градините

Мнение от Deleted User 5091 »

liubami написа:Мия,хайде дай някоя снимка,неможе да не си разкрасила нещичко...и перголата искам да видя,че да крадна идеи :nod: :tzeluvka:
Ами, разкрасявам аз, но май повече наблягам на садене на растения. Вътре е на 90% готово.
Перголата не е почната, първо трябва площадката, а не съм си харесала настилката ;)
Пълно е с недовършени неща, които не са за снимка, но да се похваля-от два дни вече живеем на вилата и е съвсем друго. Можеш да посвършиш нещо и след работа, а сутрешното кафе е много зареждащо. Дай и ти снимки :tzeluvka:
Светката
Баш кафе майстор
Мнения: 2246
Регистриран на: Фев 17, '11, 20:07

Re: Пътеките в градините

Мнение от Светката »

Ето с какво се занимаваме към днешно време.Мисля,че ще се получи много готино.
Изображение

Изображение

Изображение
Усмихни се! Забавлявай се!
Направи мил жест към себе си
още днес.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пътеките в градините

Мнение от calico »

Светка, много хубаво става.
стара настилка ли махате, щото се вижда бетонирано отдолу?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
didak
Кана кафе
Мнения: 547
Регистриран на: Дек 28, '11, 09:50
Местоположение: Варна
Дал благодарност: 4 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от didak »

Еее, майстор си, каквото пипнеш, всичко е красиво!
Там май доста си поразчистил, сега каква е идеята?
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31528
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 815 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Пътеките в градините

Мнение от Мария Николова »

didak написа:Еее, майстор си, каквото пипнеш, всичко е красиво!
Там май доста си поразчистил, сега каква е идеята?
Как тъй "каква е идеята"! :shock: Вижда се, че сега върху бетоновата основа ще се продължи с плочи. :daaa:
Светка, за под навеса тези същите плочи ми се струват с прекалено неравна повърхност и с големи фуги. Мисля за лошия ефект - клатене на масата, пейките и столовете. Непременно мисли за стичането в една посока на водата при миене пода под навеса. 1 градус наклон да е, но да го има. :daaa:
Спорна работа! :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”