Пътеките в градините

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Пътеките в градините

Мнение от calico »

Ти сигурно си по-вещ от мен. кажи ми напролет като пресявам,щото то петна навсякъде, мога ли да ръсна из цялата площ бяла детелина? Че много я харесвам какво меко килимче прави и като се смеси със житните треви изглежда добре, а и търпи ниско косене.?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Пътеките в градините

Мнение от Zory »

Веско6969 написа:
Zory написа:
calico написа: Станала ли е тревата за косене ,коси смело ,няма да пада смях ....надявам се , че ножа на косачката е остър и ще реже тревата, а няма да я къса (аз два пъти в годината го свалям и остря), според мен не е нужно валиране.....повдигането на земята е от покълването на по-дълбоко заровените семенца и се оправя при първия дъжд или доволно поливане .
ножа го острихме юли месец и мисля, че още е остър, в събота си изкосих едно старо местенце и май си е добре ножчето, ама това с валирането се чудя дали да го пробвам, на това малкото ми местенце дето е засято в края на юни не съм валирала.
Ама тук сега почвата найстина е много надигната
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: Пътеките в градините

Мнение от Zory »

calico написа:Ти сигурно си по-вещ от мен. кажи ми напролет като пресявам,щото то петна навсякъде, мога ли да ръсна из цялата площ бяла детелина? Че много я харесвам какво меко килимче прави и като се смеси със житните треви изглежда добре, а и търпи ниско косене.?
И аз чакам отговор на този въпрос, щото и мен много ми се иска, ама всеки път като тръгна да го правя все се намира някой да ме разколебае, че всичко щяла да ми превземе, а наоколо има ицветенца.
Инак съм си купила кутийка с бяла детелина, стои в чантата и я разнасям насам-натам
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Пътеките в градините

Мнение от nel4o »

Детелината не я ли обикалят много пчелите? Чета, чета и си мисля и пак чета и пак мисля, колко добре ще ми се върже една алея и от двете й страни все рози ..... еееехххх..... :liubov2: Ама май трябва сама да се справя, щото желаещи да бачкат няма. Ще си взема градинар аз :hmmm: по гащеризон :sgiggle:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
denitsavm

Re: Пътеките в градините

Мнение от denitsavm »

Аз смесих на малко местенце трева и детелина. Освен, че наистина е много агресивна и превзе и цветната леха / аз и не се погрижих де/и от тревата не се вижда много, расте по-бързо от тревата и на различно ниво. Аз не съм доволна.
denitsavm

Re: Пътеките в градините

Мнение от denitsavm »

И още един минус - като се настъпва доста време седи смачкана, а освен това и не можеш да пръскаш с хербицид за широколистни в тревата
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Пътеките в градините

Мнение от nel4o »

Мда. Така си и мислех :mrgreen: Освен това мен ме притесняват пчеличките, защото обичам да ходя боса в тревата :ieeee:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
dobis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1536
Регистриран на: Дек 3, '09, 09:03

Re: Пътеките в градините

Мнение от dobis »

Това е напаст , ако не го окосиш навреме се вдига висока , ляга , заглушава останалата трева , после като минеш с косачката , клечките остават , но и грозно черно петно , което с нищо не се скрива след това. Прави отвратителни семенца , с кукички , закачат се по всичко , влизат и в къщи , няма отлепяне ...да не говорим ако имаш куче с дълга козина , горкото то..там където се появи бяла , идва и жълтата и розовата след нея .. цъфтят по различно време , непрекъснато трябва да се коси за да се спасиш от тях, отделно че и троскот не остава , да не говорим за райграс ...детелината на полето , за сено на овцете , няма работа в градината . :svekurva: :svekurva: :svekurva: :svekurva:
mama_li

Re: Пътеките в градините

Мнение от mama_li »

calico написа:Ти сигурно си по-вещ от мен. кажи ми напролет като пресявам,щото то петна навсякъде, мога ли да ръсна из цялата площ бяла детелина? Че много я харесвам какво меко килимче прави и като се смеси със житните треви изглежда добре, а и търпи ниско косене.?
И на мен ми е любима. Вече сколасах около къщата да добавя към тревната смеска и семена от бялата детелина. Много ми е рано да казвам какво се получава. Ако имаш търпение, догодина ще докладвам.
Само че мястото не е обработено предварително с хербицид и май ще е пълно с грухарчета и какво още, ще видим :twisted: .
dobis написа:Това е напаст , ако не го окосиш навреме се вдига висока , ляга , заглушава останалата трева , после като минеш с косачката , клечките остават , но и грозно черно петно , което с нищо не се скрива след това. Прави отвратителни семенца , с кукички , закачат се по всичко , влизат и в къщи , няма отлепяне ...да не говорим ако имаш куче с дълга козина , горкото то..там където се появи бяла , идва и жълтата и розовата след нея .. цъфтят по различно време , непрекъснато трябва да се коси за да се спасиш от тях, отделно че и троскот не остава , да не говорим за райграс ...детелината на полето , за сено на овцете , няма работа в градината . :svekurva: :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Добис, семенцата на бялата детелина бяха много дребни, кръглички. При това тя не става много висока. Да не говориш за червената детелина? Тя е по-висока и от нея може да остават клечки, както пишеш.
denitsavm

Re: Пътеките в градините

Мнение от denitsavm »

Баш бяла е моята - http://www.pazaruvai-lesno.bg/index.php ... _id=144410" onclick="window.open(this.href);return false; ниска около 30 см. е като порастне и като духа вятър и вали полягва
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”