Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2524
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 950 пъти
Получил благодарност: 1352 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от gevkati »

тъкмо днес се бях заела да избирам маркуч
спрях се на Karcher primoflex plus - 15 години гаранция, трипластов , UV - защита, не жабясва, Т от минус 25 до +65 градуса.
Миналато година за по-евтино си купих този зеления на първата снимка..... колко нервички ми е пилнал.....
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ljuboznatelna »

Никога повече няма да купя от евтините армирани! Нашия май е на Гардена. Вече няколко години го разнасяме.
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от elmaz »

И ние сме с Гардена, на количка, но не същата марка.
А зеления издържа 2 години и никога няма да повторим с него.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от liubami »

Днес купих чудесен капков маркуч 9MM 16MM/33СМ/2LH/50 м.за 16 лева
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4884
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Di_Va »

Ще трябва да купуваме пръскачка и съм в голяма чуденка каква да бъде :hmmm:
Имаме няколко малки, средни, големи... до скоро ММ пръскаше с една Гардена 5-6 литрова, но и при нея нещо се развали. Аз от известно време съм навита на акумулаторна пръскачка, но срещам сериозен отпор в къщи, а и не съм сигурна каква точно искам да бъде... преди година (или две) тук някой беше споделил добри впечатления от акумулаторна пръскачка, но нещо не мога да намеря мнението. Моля, ако някой ползва такава пръскачка, да каже дали е добра и удобна, другият вариант ми е пак Гардена, но този път малко по-голяма и с месингова дюза. Четох и за пръскачки Gloria, и ми изглеждат надеждни, ама от първа ръка впечатление си е друго.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13694
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 172 пъти
Получил благодарност: 327 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от zeleno »

Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ljuboznatelna »

Di_Va написа: Май 7, '19, 19:24 Ще трябва да купуваме пръскачка и съм в голяма чуденка каква да бъде :hmmm:
Имаме няколко малки, средни, големи... до скоро ММ пръскаше с една Гардена 5-6 литрова, но и при нея нещо се развали. Аз от известно време съм навита на акумулаторна пръскачка, но срещам сериозен отпор в къщи, а и не съм сигурна каква точно искам да бъде... преди година (или две) тук някой беше споделил добри впечатления от акумулаторна пръскачка, но нещо не мога да намеря мнението. Моля, ако някой ползва такава пръскачка, да каже дали е добра и удобна, другият вариант ми е пак Гардена, но този път малко по-голяма и с месингова дюза. Четох и за пръскачки Gloria, и ми изглеждат надеждни, ама от първа ръка впечатление си е друго.
Ние минахме на вариант пръскачка за 16лв, някаква Solleo :) Гардена май сме нямали, но от всички други най-обикновените се оказаха най-издържливи, само на едната прегоря капака, и слагах торбичка с ластик :D Гледам да ползвам две - една за хербициди, и една за всичко останало. Сега пръскам и с Флорин 99 , който е био, и им се иска да е в друга пръскачка, та може да си купя и една малка.
Имах малка и ми беше страшно удобна, но все й се измята уплътнението и не помпи.
Не съм имала акумулаторна, но не ми пречи да помпя. Тя какви други предимства има? Знам, че моторната е много мощна.

Зеленко, пробвала съм някакъв такъв уред, аз не съм доволна изобщо. Поне на мен не ми се отдаде да изкоренявам, понамачкаха се.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1670 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Гео, граф »

За пръскачка мнение нямам, но пробвах онези ръкавици с нокти, на които преди време се скъсахме от смях. Да ви кажа, доста да удобни за почистване на бурени, особено сега, когато почвата е достатъчно влажна и те лесно се измъкват. Вадих лалетата (голям зор било :swhew: ) и поразкопах местата им, а с ръкавицата "сресах" почвата превъзходно. Доволна съм от покупката :nod:


Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7261
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 700 пъти
Получил благодарност: 1247 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ljuboznatelna »

Аз опитах това тармъче, идеално е за плевели, стига пръстта да е рохка. Предполагам, че като ръкавиците върши работа, че и по-добра.
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1670 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Юни 8, '19, 09:09 Аз опитах това тармъче, идеално е за плевели, стига пръстта да е рохка. Предполагам, че като ръкавиците върши работа, че и по-добра.
Я, и това ли било търмък :hmmm: ? Свързвам понятието с голямо гребло, на това малкото му викам тризъбец. Ползвам го много, особено наесен, когато чистя листата :nod: . Преди няколко години зет ми ми го подари, тяхната фирма тогава внасяше продуктите на Фискърс, та се уредих още и с голям търмък за шума, както и с ножици за трева. Сума време го гледах и се чудех аджеба за кво служи това смешно пластмасово уредче, но се оказа безценно!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”