Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Тези китайци не ги харесвам. Махаш колелата. Слагаш ножовете. Фрезата ги завърта и почва да те мята из двора... щото няма да тегли с колелетата, като мотоблок..
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=MkDoWsQlYeA
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Изображение
Това съм харесал.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Що не ми се виждат снимките- не зная..Изображение
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Абе... пълно е с еднакви кЕтайЦки шИдйоври... Истинските неща ги внасят от... НЯКЪДЕ и струват колкото играчките от Кетай, ама са от 15 години нагоре.
:ieeemyzh:
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от wrong dreamer »

Сър,
има толкова много разлики, че за приликите остава маалко място.
Основното е целта - т.е. за какво ти трябва. Мотоблока се нарича още "пешеходен трактор", защото ходиш след него. Фрезата изисква усилие. Сигурно не си разбрал, но най отзад, в средата има едно ухо. Там се поставя чизела. Като го центроваш за ръста и намеренията си / дълбочина на фрезоване / ще стане леко да работиш. Изобщо, ако добре си спомням, нямаш нужда от мотоблок, предвид размера на парцела. С китайските е така - бърза и внезапна смърт. Ремонта / на всеки 2-3 години / започва от 250 - 300 лв и завършва с нова. Аз бих ти похвалил едни модели на Viking които са в състава на Stihl , но имат американски двигател Kohler - това е Honda правена в САЩ. Около 1200лв за шедьовър. По добър двигател едва ли има.
Горят значително по малко от китайските, не се чуват на 6 пресечки, оборотите са по низки, палят с мисъл, след 1 час работа в жегите не изгасват за да истинат, не ти трябват антифони, не хващаш вибрационна болест и още много дреболии, но важната е че не са кекави.
А когато стане въпрос за пари - много ни бива.
Нека всеки пише какво мисли . Аз обработвах 6,5 дка. За 5 години - 2 китайски мотофрези. RIP !
Това мисля аз...
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от wrong dreamer »

zeleno написа:искам да засенча участъка пред вилата
към 50 квадрата
въпросът ми е , ще ми свърши ли прилична работа камуфлажна мрежа ?
смятам да я опъна м/у асмалъка на съседите , направен от железни тръби / на оградната линия е / и нашия , който ще е от дърво
та , зора е , да не я вдигне във въздуха първия по-силен вятър ... , камуфлажната е на по -едри дупки :hmmm:
има ли някой личен опит с подобно съоръжение

Аз си купувам засенчваща мрежа - 45%. Много е евтина и ми помага. При мен е адски горещо. Ако искаш, може да минеш на 30%. Камуфлажната "може би " става, но е тежка за качване и създава една гореща "възглавница" отдолу.
Продават една мека тел на макари, но и зелената градинарска става, че и корда става. Завързваш я за крайния тел , а по средата тук-там за по сигурно и не мърда.
Ще ти струва десетина лева.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

wrong dreamer написа:Сър,
има толкова много разлики, че за приликите остава маалко място.
Основното е целта - т.е. за какво ти трябва. Мотоблока се нарича още "пешеходен трактор", защото ходиш след него. Фрезата изисква усилие. Сигурно не си разбрал, но най отзад, в средата има едно ухо. Там се поставя чизела. Като го центроваш за ръста и намеренията си / дълбочина на фрезоване / ще стане леко да работиш. Изобщо, ако добре си спомням, нямаш нужда от мотоблок, предвид размера на парцела. С китайските е така - бърза и внезапна смърт. Ремонта / на всеки 2-3 години / започва от 250 - 300 лв и завършва с нова. Аз бих ти похвалил едни модели на Viking които са в състава на Stihl , но имат американски двигател Kohler - това е Honda правена в САЩ. Около 1200лв за шедьовър. По добър двигател едва ли има.
Горят значително по малко от китайските, не се чуват на 6 пресечки, оборотите са по низки, палят с мисъл, след 1 час работа в жегите не изгасват за да истинат, не ти трябват антифони, не хващаш вибрационна болест и още много дреболии, но важната е че не са кекави.
А когато стане въпрос за пари - много ни бива.
Нека всеки пише какво мисли . Аз обработвах 6,5 дка. За 5 години - 2 китайски мотофрези. RIP !
Това мисля аз...
:D Благодаря за съветите, Батко.
Мястото вярно не е голямо, но аз не съм много работлив. Парите на един кЕтаец с оборудване, от което можеш да ползваш само фреза, както вече писах, са колкото на стар мотоблок- 1000 лева. 900 квадрата мога да копая и с лопата и мотика, ама не ме влече. Предпочитам да бъда пешеходец, отколкото копач. Иначе виждам как ще копа само бай Илия(работник, който наемам понякога). Намерил съм читава машина, на добра цена... Единствено... жалко, че е бензинова... Но най евтината дизелова е по-скъпа и не си личи какъв цвят боя е имала по рождение. Та така...Сър... Въпрос на житейска философия... Предпочитам да си купя и едно ремарке, с което да обслужвам стопанството с именно тоя трактор... Една съвременна каруца бих казал, която да ми служи, докато съм на крака.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Изображение Я пак да пробвам да покажа вдъхновението си...
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Миша »

Това вдъхновение ще стои като паметник в градината ти, еле пък втора ръка.... Ако го ползваш за оран, дори с обръщателен плуг, ти трябва цял ден за дка и после ще спиш с пулсиращи ръце нагоре, особено ако е дизел. Фрезата ще я ползваш, но имаш малка маневреност, именно заради колелата.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Хм...То има и много по-прибран вариант за фреза, ама няма да може да се ползва за нищо друго, освен за фреза, но ще бъде много по-лесна за обслужване от "скачащите тупалки". :D
Изображение
Цената на това мицубиши си е наполовина. Ама... Абе... искам да ходя с трактора до кръчмата май.. :ieeemyzh:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”