Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Градинска техника и аксесоари

Мнение от evita »

Я да видим кой с какво работи и кой на какво разчита в градинската работа.
Част от поливачките са ми Gardena,едната косачка Bosch,другата е куче марка ама коси яко.Телескопична ножица за клони-Gardena,ножици за храсти и треви-пак Gardenа.
Вие сте!
dal

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от dal »

Gardenа.
и изобщо друго ми не трябва :stiskam:
само ел трионите и резачките за цепеници са хускварна
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Blue sky »

поливачката за трева ми е гардена, продълговатия модел :nod:
пистолет за поливане - след две гардени счупени по 25 лева :twisted: си взех от Карфур куча марка 1 за 4,50 - изключително съм доволна от него :ieeee:
лопатката ми за садене обаче е Гардена - изключително съм доволна
косачка - Бош, ама не знаех, че се прецаквам - незнам си какви части са им незнам си какво - абе забравих вече, някаква друга система, която постоянно дефектира, но ми го обясни човек патил и препатил - поне 3 пъти са му я сменяли в сервиз за 2 години
а и на гардена тази ножица - безценна ми е като оформям тревата по ръба на моравата и около камъните, които ограждат лехите

Изображение
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от nel4o »

И аз съм на инструменти Гардена :nod:
Резачката за дърва е Бош, а косачката - де да знам :oops: Знам само че намила тревата на прах :twisted:

Имам и бензинов тример, и него не го знам какъв е - нали съм блондинка, но като го включа ме чуват през три махали, а аз самата приличам на вещицата на Мейдън :mrgreen:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от lila »

nel4o написа: аз самата приличам на вещицата на Мейдън :mrgreen:
И на съседите им капят лигите :nod: :syes: Дай боже всеки му такава :angelche:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от johnstalker »

Значи имало модна тенденция и в инструментите. :hmmm: :D Ще я следя. Аз имам резачка и пръскачка "Щил" :daaa: :D И многофункционален мотокултиватор "Маман". :D - Тя извършва всякакви операции, от засяване на семената, пикиране, засаждане из градината, поливане, плевене, възряване, копане... абе сичко дето се сещате! :D
denitsavm

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от denitsavm »

Ами аз имам само една маркова лопатка Гардена и една малка мотичка Фискарс или нещо подобно. Останалото - едно трионче ръждясало от прабаба ми купувано, един много специален антицелулитен бел - дооформен и наточван отвреме-навреме от мъжа, една вила, награбена от село ей така да не ръждяса, едно гребло, намерено по двора, кухненски нож, ножица от книжарницата, градинска ножица за 6 лв от тсм - не си я давам на никой, но отвреме на време я намират и вече се прецаква :evil: , имаме и тример, но тук не го ползвам защото няма за какво. И разбира се най-важния инструмент - като му кажа, че нещо ще ми отнеме 5 дена, той вземе та за половин час го направи :D , а той има всякакви инструменти и ги носи навсякъде...
Кажете за ръкавиците, че ръцете ми са кат шурка вече - купувах всякакви градински, даже и супер скъпи и на втората седмица са в боклука :evil: Сега си купувам домакински за по една две седмици и ги сменям. Замислям се да си взема кожени от произредено в българия - по 6-10 лв. и с тях... Мъжа има едни от тези за строителството, които са гумирани -силикон отдолу и на пръстите - перфектни, но огромни за мен. Подобни градински розови съм взимала - пълен боклук
dal

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от dal »

johnstalker написа:Значи имало модна тенденция и в инструментите. :hmmm: :D Ще я следя. Аз имам резачка и пръскачка "Щил" :daaa: :D И многофункционален мотокултиватор "Маман". :D - Тя извършва всякакви операции, от засяване на семената, пикиране, засаждане из градината, поливане, плевене, възряване, копане... абе сичко дето се сещате! :D
добрия троянец никога не прави забележка на жените наоколо когато неправилно носят торбите с цимент-той е кавалер! :ufff:
dal

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от dal »

denitsavm написа:Ами аз имам само една маркова лопатка Гардена и една малка мотичка Фискарс или нещо подобно. Останалото - едно трионче ръждясало от прабаба ми купувано, един много специален антицелулитен бел - дооформен и наточван отвреме-навреме от мъжа, една вила, награбена от село ей така да не ръждяса, едно гребло, намерено по двора, кухненски нож, ножица от книжарницата, градинска ножица за 6 лв от тсм - не си я давам на никой, но отвреме на време я намират и вече се прецаква :evil: , имаме и тример, но тук не го ползвам защото няма за какво. И разбира се най-важния инструмент - като му кажа, че нещо ще ми отнеме 5 дена, той вземе та за половин час го направи :D , а той има всякакви инструменти и ги носи навсякъде...
Кажете за ръкавиците, че ръцете ми са кат шурка вече - купувах всякакви градински, даже и супер скъпи и на втората седмица са в боклука :evil: Сега си купувам домакински за по една две седмици и ги сменям. Замислям се да си взема кожени от произредено в българия - по 6-10 лв. и с тях... Мъжа има едни от тези за строителството, които са гумирани -силикон отдолу и на пръстите - перфектни, но огромни за мен. Подобни градински розови съм взимала - пълен боклук

гердена , дори от розите пазят....меки отгоре и импрегнирани но гъвкави отдолу , от плат , перат се в пералнята , в традиционния електрик на фирмата гарниран с оранжево
за градината си трябват инструменти , там да нямаш не е фалба , а е немукает :mrgreen:
лопатките чесала гребла ножици храсторези ръкавици и какво ли не-просто са супер
http://www.gardena.com/opencms/opencms/DE/en/

и тук ги има и в практикерите , а може би и бриколаж и навсякъде ; решила съм да си взема от това дето събира листа за под розите да не ме бодат като се навеждам...
Изображение
http://www.botanika.bg/products.php?cid=188
Последно промяна от dal на Окт 3, '10, 16:37, променено общо 1 път.
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Blue sky »

такива твърди нямам, но трябава и аз да си взема, особено като започна да режа розите :evil:
имам обаче винаги една кутия от тези медицинските за еднократна употреба - много са удобни и практични, особено за плевене - не се цапам, винаги съм с чисти ръце, което е практично когато тъкмо в тази секунда се налага да извадиш поредното листо от цветоядите, изобщо, вършат ми страшна работа :ieeee:
He who plants a garden, plants happiness
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”