Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13713
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 199 пъти
Получил благодарност: 387 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от zeleno »

Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ljuboznatelna »

Di_Va написа: Май 7, '19, 19:24 Ще трябва да купуваме пръскачка и съм в голяма чуденка каква да бъде :hmmm:
Имаме няколко малки, средни, големи... до скоро ММ пръскаше с една Гардена 5-6 литрова, но и при нея нещо се развали. Аз от известно време съм навита на акумулаторна пръскачка, но срещам сериозен отпор в къщи, а и не съм сигурна каква точно искам да бъде... преди година (или две) тук някой беше споделил добри впечатления от акумулаторна пръскачка, но нещо не мога да намеря мнението. Моля, ако някой ползва такава пръскачка, да каже дали е добра и удобна, другият вариант ми е пак Гардена, но този път малко по-голяма и с месингова дюза. Четох и за пръскачки Gloria, и ми изглеждат надеждни, ама от първа ръка впечатление си е друго.
Ние минахме на вариант пръскачка за 16лв, някаква Solleo :) Гардена май сме нямали, но от всички други най-обикновените се оказаха най-издържливи, само на едната прегоря капака, и слагах торбичка с ластик :D Гледам да ползвам две - една за хербициди, и една за всичко останало. Сега пръскам и с Флорин 99 , който е био, и им се иска да е в друга пръскачка, та може да си купя и една малка.
Имах малка и ми беше страшно удобна, но все й се измята уплътнението и не помпи.
Не съм имала акумулаторна, но не ми пречи да помпя. Тя какви други предимства има? Знам, че моторната е много мощна.

Зеленко, пробвала съм някакъв такъв уред, аз не съм доволна изобщо. Поне на мен не ми се отдаде да изкоренявам, понамачкаха се.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 857 пъти
Получил благодарност: 1720 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Гео, граф »

За пръскачка мнение нямам, но пробвах онези ръкавици с нокти, на които преди време се скъсахме от смях. Да ви кажа, доста да удобни за почистване на бурени, особено сега, когато почвата е достатъчно влажна и те лесно се измъкват. Вадих лалетата (голям зор било :swhew: ) и поразкопах местата им, а с ръкавицата "сресах" почвата превъзходно. Доволна съм от покупката :nod:


Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ljuboznatelna »

Аз опитах това тармъче, идеално е за плевели, стига пръстта да е рохка. Предполагам, че като ръкавиците върши работа, че и по-добра.
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 857 пъти
Получил благодарност: 1720 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Юни 8, '19, 09:09 Аз опитах това тармъче, идеално е за плевели, стига пръстта да е рохка. Предполагам, че като ръкавиците върши работа, че и по-добра.
Я, и това ли било търмък :hmmm: ? Свързвам понятието с голямо гребло, на това малкото му викам тризъбец. Ползвам го много, особено наесен, когато чистя листата :nod: . Преди няколко години зет ми ми го подари, тяхната фирма тогава внасяше продуктите на Фискърс, та се уредих още и с голям търмък за шума, както и с ножици за трева. Сума време го гледах и се чудех аджеба за кво служи това смешно пластмасово уредче, но се оказа безценно!
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Asarina »

ММ днес закупи 3 метрова пръчка за пръскачката, телескопична, срещу 30 лева. Да може да пръска и върха на дърветата, пък и розите, защото иначе се промушва между тях Като я сефтоса ще пиша как е, дали налягането на нашата пръскачка е достатъчно.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ljuboznatelna »

Ние имаме двуметрова, с ръчна пръскачка, ММ не се е оплакал от налягането.

Гео, ами не знам как се казва това :) А щом е многофункционално, трябва да ес обзаведа, че онова беше чуждо.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7285
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 735 пъти
Получил благодарност: 1307 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от ljuboznatelna »

Ами вярвам аз , че човек като иска нещо, и му се дава :D Миналата седмица ММ изрови отнякъде тармъчето. Мислех, че съм го изхвърлила навремето. Не съм го виждала има-няма 10 години.

Но поводът да пиша пак е един уред, който изгаря плевели. На принципа на пистолета за горещ въздух, но с дълга дръжка. И в Лидл са го пуснали за 40лв. Много екологичен уред!
https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=26452


Изображение
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5623
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1704 пъти
Получил благодарност: 1927 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Тутти »

Най-сетне след години чудене, се сдобих с плоскорез на Фокин. Абе аз защо съм толкова решителна за други не толкова необходими покупки, а тази леснотия я отлагах досега? И calico няколко пъти го похвали това улеснение, ама все не се наканвах.
Голяма работа отхвърлих тази сутрин, две колички с плевели, кокошките имат банкет, но след като малко се поупражнявах, защото ъгъла на държане е важен. Уреда поръчах по телефона, от Neolab, а дръжките намерих в Практикер. Точно размер 2/4 см хем заоблена летвата, само завинтих плоскорезите и отрязах летвите на 160 см, но трябваше на 140, малко дългичка ми стана дръжката.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2534
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 1449 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от gevkati »

Тутти, искаме снимки
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”