Градинска техника и аксесоари

Публикувай отговор
elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1885
Регистриран на: Юни 19, '14, 16:03
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от elmaz »

Христов написа:може би някой модел от клонотрошачките да стане, което ще е много добре, но в описанието им не е указано..
Според мен няма да стане. Клонотрошачката реже твърди клони, а стебла домати, патладжан...са меки, треви - съвсем.
Може би така да се оставят в затворен съд като компостер и да се чака.
Аз всичко слагам вътре- треви, зеленчуци, листа, кори от пъпеши, дини, банани и става на тор.
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от zeleno »

искам да засенча участъка пред вилата
към 50 квадрата
въпросът ми е , ще ми свърши ли прилична работа камуфлажна мрежа ?
смятам да я опъна м/у асмалъка на съседите , направен от железни тръби / на оградната линия е / и нашия , който ще е от дърво
та , зора е , да не я вдигне във въздуха първия по-силен вятър ... , камуфлажната е на по -едри дупки :hmmm:
има ли някой личен опит с подобно съоръжение
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Човек бил толкова голям, колкото големи били мечтите му. Днес проучвам дали мотофрезата върши по-добра работа или мотоблокът. Споделете, моля вашия опит и убеждения. Предстои ми покупка. На цената на китайска фрезичка с оборудване, мога да взема японски мотоблок-голям и мощен, макар бензин...Втора употреба.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Мария Николова »

Изображение

Мотоблок Гардения

Изображение

Мотофреза

За 2-3 дка ще е оправдано да вземеш мотоблок.
Но за 700-800 кв.м. мотофрезата спокойно ще ти върши работа, както за лозе, така и за овощна и за зеленчукова площ. Предимството й е, че може да се промушва в тесни места и да опазиш насажденията.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от Миша »

cameraman написа:Човек бил толкова голям, колкото големи били мечтите му. Днес проучвам дали мотофрезата върши по-добра работа или мотоблокът. Споделете, моля вашия опит и убеждения. Предстои ми покупка. На цената на китайска фрезичка с оборудване, мога да взема японски мотоблок-голям и мощен, макар бензин...Втора употреба.
Зависи за какво ще ги ползваш, ако е за основна обработка- мотоблок, ако е за помощ в лехите със зеленчуци и в малка градинка - малка мотофреза, с която да можеш да се завъртиш и на 1 кв метър, и да фрезоваш една малка лехичка, широка 40 см примерно. Но не китайска! Ние сме с френска мотофреза Pilot не помня каква , ползваме я над 15 години , и то много интензивно, и за в оранжериите, и за в градините, направили сме ѝ разни приспособления - за малки вадички, продълбочители, за загърляне , и тъй нат, тип "направи си сам". Проблем е намирането на мотички, но и там като търсиш намираш , с малко реконструкции.Та мен ако ме питаш- добре е да имаш всичко, с голямата е лесно за пролетна и есенна обработка, но трудно по ъглите, има и повече прикачен инвентар, малката е незаменим помощник за цял сезон, ако не искаш да въртиш мотика и бел
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Тези китайци не ги харесвам. Махаш колелата. Слагаш ножовете. Фрезата ги завърта и почва да те мята из двора... щото няма да тегли с колелетата, като мотоблок..
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=MkDoWsQlYeA
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Изображение
Това съм харесал.
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Що не ми се виждат снимките- не зная..Изображение
Аватар
cameraman
Виенско кафе
Мнения: 452
Регистриран на: Яну 6, '18, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от cameraman »

Абе... пълно е с еднакви кЕтайЦки шИдйоври... Истинските неща ги внасят от... НЯКЪДЕ и струват колкото играчките от Кетай, ама са от 15 години нагоре.
:ieeemyzh:
Аватар
wrong dreamer
Двойно кафе
Мнения: 191
Регистриран на: Ное 6, '13, 22:08

Re: Градинска техника и аксесоари

Мнение от wrong dreamer »

Сър,
има толкова много разлики, че за приликите остава маалко място.
Основното е целта - т.е. за какво ти трябва. Мотоблока се нарича още "пешеходен трактор", защото ходиш след него. Фрезата изисква усилие. Сигурно не си разбрал, но най отзад, в средата има едно ухо. Там се поставя чизела. Като го центроваш за ръста и намеренията си / дълбочина на фрезоване / ще стане леко да работиш. Изобщо, ако добре си спомням, нямаш нужда от мотоблок, предвид размера на парцела. С китайските е така - бърза и внезапна смърт. Ремонта / на всеки 2-3 години / започва от 250 - 300 лв и завършва с нова. Аз бих ти похвалил едни модели на Viking които са в състава на Stihl , но имат американски двигател Kohler - това е Honda правена в САЩ. Около 1200лв за шедьовър. По добър двигател едва ли има.
Горят значително по малко от китайските, не се чуват на 6 пресечки, оборотите са по низки, палят с мисъл, след 1 час работа в жегите не изгасват за да истинат, не ти трябват антифони, не хващаш вибрационна болест и още много дреболии, но важната е че не са кекави.
А когато стане въпрос за пари - много ни бива.
Нека всеки пише какво мисли . Аз обработвах 6,5 дка. За 5 години - 2 китайски мотофрези. RIP !
Това мисля аз...
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”