Арки, перголи, катерачи

Публикувай отговор
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от Shami »

Ето линка.Говори се съвсем малко за тези градини и две снимчици някъде в началото и това е.

" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от Shami »

Това което ми хареса е че при положение когато розите не са засадени на една линия точно,а са леко раздвижени,арка трудно ще се сложи и този вариант е по добър,може да се импровизира.
Ще мисля как да процедирам при мен.Може да попадна на още интересни идеи,търся различният поглед. :angel2:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от ljuboznatelna »

Покажете ги тия лиани с лежащи на тях рози, че аз само удушени от лиани рози си представям :D
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от calico »

Люб, мисля че ги коментирахме преди 4-5 години като разглеждахме разни градини, но сега не ги намирам в темите тук, вроятно не ги търся както трябва..

Шами, разбира се че ще направих каквото решиш, просто понякога чувството ни за хумор е различно, това е.
аз помислих че дупки за рози трябва да копаеш, и оттам тръгна всичко. това "всичко, дето е едното нищо.
хубав ден и дай ги на снимки тия гирлянди с въжета :tzvetoman:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от Shami »

Така,аз много бързам и сега нямам време.Видно е, че и на други им липсва бутона за корекция,не съм само аз. :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от calico »

Shami написа:Така,аз много бързам и сега нямам време.Видно е, че и на други им липсва бутона за корекция,не съм само аз. :lol:
Шами, то тоз бутон седи само 20-30 минути, после изчезва
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от Margaritenia »

ljuboznatelna написа:....толкова идеЙ ми идват в повече, не мога да се сдържа. https://gramatika-bg.com/pravopis/koga- ... oga-j.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Освен употребата на "И" и "Й", употребата на "със, с" и "във, в" очевидно също е обвита във форумна мистерия: https://kaksepishe.com/s-sas/

Мисля, че ако ще се правят забележки за правописа на хората във форума е редно да се апострофират всички, които грешат в момента, в който грешат, с цел по-лесно запомняне/ припомняне на правилата на българската граматика, а не еднократно да се прави забележка на конкретен човек, който се чувства зле от нея, макар и да се опитва да го прикрие.

Шами не е единствената, която бърка Й и И, но май е единствената, на която е направена забележка за това :hmmm:
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от ljuboznatelna »

Не ми е работа да проверявам правописа на хората по мненията. Но ми стана интересна идеята на Шами и я четох внимателно, затова ми се натрапиха многото идей и конструкций. Ще мина да я поправя и да изтрия излишните мнения. Няма нужда да адвокатстваш, някои грешки просто бодат очи.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от Margaritenia »

Изобщо не адвокатствам, грешно си го изтълкувала...
Може би ще намериш време да поправиш и другите мнения, че и те бодат очите, без да е необходимо да четеш толкова внимателно.
Моля, моите мнения да не бъдат изтривани.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от ljuboznatelna »

Не, няма да отделя време. Чета теми, които са ми интересни и мнения, които са ми интересни. Пълнежа минавам по диагонал. Правописа не ми е важен, особено с, със,в, във,запетаи, пълен и непълен член. В бързината се допущат и други грешки, но системните дразнят. И не е единствената, къщичка беше насолила някой за правописа с повтарящи грешки, мисля че беше точно за множественото число с Й. Оставяйки твоите мнения, се обезмисля поправката , но така или иначе го направих преди да те прочета, не защото така трябва, а защото на нея й се е искало, но не е могла. Е, сега вече който не е видял и разбрал, разбра. :hmmmmmm:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”