Арки, перголи, катерачи

Потребителски аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Регистриран: пон май 27, 2013 5:26 pm

Re: Арки, перголи, катерачи

Мнение от renimoss » пет дек 09, 2016 9:13 am

Благодаря! Значи 1 м ще е :ieeemyzh:

maiakt
Виенско кафе
Регистриран: ср яну 21, 2015 5:50 pm

Мнение от maiakt » вт дек 13, 2016 12:13 pm

Здравейте,не знам въпроса ми дали е за тук,ама да попитам :angelche: . Арката е голяма,широчината е около 2,20м. в долната част, височина на вертикалните колони - около 2м ( не са ми под ръка точните размери). Тези големи размери на арката са с цел под нея,ако се налага да може да влезне малък багер или друга подобна машина, на практика няма да се използва този вход. Какви други възможности за катерещи растения има за арката, снимката на която съм качила преди 2-3 мнения?
Сигурно най-добрият вариант е рози,ама не знам дали ще се справя :mrgreen: .
Друг вариант,който обмислям е клематиси. Повече идеи нямам,та ако може нещо да ме посъветвате или насочите ?

Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 4:41 pm

Мнение от calico » вт дек 13, 2016 1:10 pm

Рози, Мия, рози за такава арка. :daaa: Как така няма да се справиш, те розите сами си се справят, а ти две дупки все някак ще изкопаеш.
Ако са клематиси, трябва да са от големите, тия от трета група, витицелите, щото арката е доста метри. Те обаче насред лято вече имат много суха маса листа, пък о докато направят по десетина стебла отдолу за да са пищни, ще идат 6-7 години.

Според мен - рози рамблери, нещо с големи размери, трябва ти да е поне по три метра от всяка страна. И едната поне да е Еден, нищо че не е рамблер
каква ти е ширината на арката, странично? В смисъл като тунел ли е, или е само за една роза?

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...

maiakt
Виенско кафе
Регистриран: ср яну 21, 2015 5:50 pm

Мнение от maiakt » вт дек 13, 2016 1:31 pm

Calico, по спомени - около 60-80 см,ще премеря летвите. Ами от копане на дупки не ме е страх, а дали ще се справя с повеждането им по арката :mrgreen: .
Ако са рози,то ще ги поръчвам от пролетните поръчки.Което значи,че време за избор имам. Може би ми трябваше някой да ме окуражи за розите :angelche: . Ще меря арката,че тя още не е сглобена и отивам в темата за катерачи за арки явно. Благодаря!

Потребителски аватар
elena kirilova
Наркоман
Регистриран: пет яну 29, 2010 2:14 pm

Мнение от elena kirilova » пет дек 16, 2016 12:15 pm

Изображение
http://www.snimka.bg/?profile,uploadinf ... =6;#paging" onclick="window.open(this.href);return false;

''Не мога да се задоволя само с красиви мечти, искам и красиви реалности."

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина
Регистриран: пон яну 02, 2012 8:29 pm

Мнение от незабравка » пет дек 16, 2016 6:36 pm

Тази плетената арка е за нежни растения,компактни клематси например.Имах на една подобна качени кампсис жълт и лоницера Арлекин ,събориха я . :mrgreen:
За металните мисля,че ако са с красив фасон,по тях също трябва да вървят по-деликатни растения,големите катерливи рози,клематисовите кошерини ,жасминът,лоницерите и разни други -на тях им трябва проста ,но много стабилна конструкция .
Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Светът е оцелял,защото се е смял!

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон окт 26, 2015 4:52 pm

Мнение от Shami » чет дек 07, 2017 9:19 pm

Докато си умувам върху план за градината,дето хем ми се иска да има всичко,ама и да не е кичозна и да е нещо по нестандартно,различно,гледайки различни идеи в нета,попаднах на клипче в което се говори за френски градини с катерещи рози върху стълбове от дърво и съединяващи се помежду си с някакви леко провиснали лиани и по тях са пуснати розите.Хареса ми идеята,видя ми се супер романтично,различно и лесно изпълнимо.ММ посмъртно няма да влезне да ми копае дупки за каквото и да е,значи трябва сама да се оправям и си търся лесни идеи.Тази с стълбовете ми се видя добра,обаче откъде ще ги намеря,а пък и докато пораснат розите по тях това чудо така ли ще стърчи голо :shock: ,няма да го издържа хич.Как са ги правили тези френски градини :hmmm: ,много малко информация намерих в нета, само едно клипче с две снимки.Но ми харесаха и се опитвам да използвам някак идеята с нещо по простичко,но със същият ефект.Божке,ако тръгна да забивам стълбове из двора свеки ще откачи,нито гроздовата,нито виното ще свършат работа.
Идеята отива към провал. :ufff: А така ми харесваше.

Потребителски аватар
calico
Наркоман

Мнение от calico » чет дек 07, 2017 9:53 pm

Шами, стегни се и си изкопай дупките за розите. :angelche: Стига летя в облаците с тия провиснали глупости.
.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?

Потребителски аватар
bell
Кафе машина
Регистриран: пон май 28, 2012 3:11 pm

Мнение от bell » чет дек 07, 2017 9:55 pm

Shami написа:.Как са ги правили тези френски градини :hmmm: ,много малко информация намерих в нета, само едно клипче с две снимки.
Шами, дай линк, че не мога точно да се сетя какво те мъчи :dovolen:

А, тя и Калико писала.... така де, копай дупките :angelche:

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка

Мнение от Shami » чет дек 07, 2017 10:14 pm

Калико,ми аз нямам рози за садене за да копая дупки,всичко съм успяла да си засадя отдавна. А това че идеята не ти е допаднала е отделен въпрос.Аз пък не искам моята градина или каквото и да е ,да е еднотиптно,клиширано и винаги съм отворена за нови идеи.А тези градина я обсъждаха на руски и също я харесаха,защо да са глупости :hmmm:

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка

Мнение от Shami » чет дек 07, 2017 10:21 pm

Бел,по късно ще кача линка, че детето прави проект на компа и трябва да го изчакам.
И за какво да копая дупки,какво ще слагам в тях или така за спорта :lol:

Потребителски аватар
calico
Наркоман

Мнение от calico » чет дек 07, 2017 10:29 pm

Shami написа:Калико,ми аз нямам рози за садене за да копая дупки,всичко съм успяла да си засадя отдавна. А това че идеята не ти е допаднала е отделен въпрос.Аз пък не искам моята градина или каквото и да е ,да е еднотиптно,клиширано и винаги съм отворена за нови идеи.А тези градина я обсъждаха на руски и също я харесаха,защо да са глупости :hmmm:
тц тц тц...охххх, как пък можа веднага да се засегнеш. извади си спешно чувството за хумор :lol:
има я градината в някакви теми за красиви градини тук
имаш ли идея на какво трябва да се качваш за да режеш тия усукани с рози въжета и как ще се реже?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка

Мнение от Shami » чет дек 07, 2017 11:00 pm

Ааа ,не съм се засегнала изобщо,просто ми стана чудно що ме пращате да копая дупки :lol: Май някой не е в час. :lol:
А относно катеренето и рязането,красотата изисква жертви.Знаех си че няма начин да не сте обсъждали тази градина,на мен ми хареса,но за мен ще е трудна за изпълнение,затова си търся по леснички варианти.Просто споделих,не очаквах такава реакция изобщо.То е ясно че всички сме с различни вкусове,но аз никога не бих си позволила такова изказване,колкото и да не ми харесва нещо,или някой.

Потребителски аватар
bell
Кафе машина
Регистриран: пон май 28, 2012 3:11 pm

Мнение от bell » чет дек 07, 2017 11:35 pm

Shami написа:Ааа ,не съм се засегнала изобщо,просто ми стана чудно що ме пращате да копая дупки :lol: Май някой не е в час. :lol:
Защото при мен всяка засадена роза е изпреварила конструкцията :angelche: Тя идва някъде след година, две когато започне да пречи на семейното войнство и да провисва във всякакви посоки прикрепена към разни пръчки. Преди ми бе сложно да разаснявам как от две пръчки ще стане нещо 3 метра, което ще се подведе на ляво и т.н.т. Сега вече се знае, де. :dovolen:

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка

Мнение от Shami » чет дек 07, 2017 11:45 pm

Да и при мен вече са засадени розите, затова им избирам конструкции Бел.

Отговори

Върни се в “Градини и дизайн”