ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Публикувай отговор
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от iveliks »

Предстой ми изграждане на жив плет от Туя Смарагд или Барбант десет метра, та се чудя от каде в София да търся рястения или да хващам по разсадници извън София.Мисла да взема растения който са поне малко над метър .Има оферти но са далече или ВеликоТърново или Павликени незнам с транспорта излизат ли на сметка а и трябва да се ходи да се видят.Помагайте ако имате инфо.
Deleted User 5091

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Deleted User 5091 »

Миналата пролет си купих Смарагд от Бриколаж-много съм доволна, мисля че бяха от Павликени.
Бяха на прилична цена 11-12 лв за 1 м. височина.
Изчакай и проверявай кога ще заредят.
GIOIA(Джоя)

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от GIOIA(Джоя) »

iveliks написа:Предстой ми изграждане на жив плет от Туя Смарагд или Барбант десет метра, та се чудя от каде в София да търся рястения или да хващам по разсадници извън София.Мисла да взема растения който са поне малко над метър .Има оферти но са далече или ВеликоТърново или Павликени незнам с транспорта излизат ли на сметка а и трябва да се ходи да се видят.Помагайте ако имате инфо.
Разходи се някоя сутрин до пазара Димитър Петков,по раничко,стоят до към 10 ч.Идват с бусове от провинцията и продават растения на Павликенски и др.разсадници на много прилични цени.Дори и да нямат в момента това,което търсиш,ще ти намерят и докарат.
Аватар
ReniSiyana
Кафе с мляко
Мнения: 209
Регистриран на: Мар 5, '16, 21:59
Местоположение: София

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от ReniSiyana »

На кръговото на Околовръстен път между Горубляне и Младост /преди караулката/, също идват с бус и предлагат хубави Туи на добри цени. Ако са в количество, правят и отстъпки. Трябва да си ги виждал. Близо са до вас.

Ето това също може да свърши работа.
https://ozelenqvanegradini.alle.bg/%D0% ... %83%D1%8F/
Аватар
ПЛАМЪЧЕ
Виенско кафе
Мнения: 496
Регистриран на: Яну 13, '11, 13:38
Местоположение: Добрич

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от ПЛАМЪЧЕ »

Трябва да измисля с какво да заградя едно пусто място, където са ни кошерите с пчели. Намира се накрая на селото, влизат и домашни и диви животни, а и да ограничим достъпа на недоброжелатели.
Трябва ми нещо, което да не е капризно, да нараства бързо и да прави гъста, плътна може и бодлива ограда. Не държа на външния му вид.
Мислих си за шипка, глог, нещо от този вид. Препоръчайте ми, моля
http://aqua20.snimka.bg/flowers/cvetya.554294" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Noel »

ПЛАМЪЧЕ написа:Трябва да измисля с какво да заградя едно пусто място, където са ни кошерите с пчели. Намира се накрая на селото, влизат и домашни и диви животни, а и да ограничим достъпа на недоброжелатели.
Трябва ми нещо, което да не е капризно, да нараства бързо и да прави гъста, плътна може и бодлива ограда. Не държа на външния му вид.
Мислих си за шипка, глог, нещо от този вид. Препоръчайте ми, моля
Пираканта :hmmm:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13702
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 179 пъти
Получил благодарност: 365 пъти

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от zeleno »

Chaenomeles japonica / Японска дюля, Цидония, Хеномелес
дава много издънки , боде яко
в поръчката на Таралас има , пък и по нашите разсадници - обилно
Zory
Кафевар/ка/
Мнения: 771
Регистриран на: Юли 29, '10, 15:17

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Zory »

Пираканта е най-удачно, бързо нараства, сгъстява, бодливо и красиво
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7275
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1295 пъти

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от ljuboznatelna »

Добре си се ориентирала към шипка и глог, защото не искат никакви грижи, най-вече поливане. Ако нямате големи засухи, може и другите.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7216
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 27 пъти
Получил благодарност: 394 пъти
Обратна връзка:

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от nadin »

на мен миналата година една пираканта на около 5 години измръзна тотално, така че имай го и това предвид ако си място със студен климат. Аз съм за глог и японска дюла.
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”