ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Публикувай отговор
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10765
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 239 пъти
Получил благодарност: 447 пъти
Обратна връзка:

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от botan »

Да, абсолютно зимоустойчив е.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
hrissi2009
Кафевар/ка/
Мнения: 941
Регистриран на: Мар 14, '15, 14:23
Местоположение: София

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от hrissi2009 »

Аз имам малки фиданки див лимон. Даде ми ги приятелка която има вила на Балчик. Като му видях бодлите веднага ми светна да го сложа в бъдещия жив плет, но за бодеж. Правя живия плет от нещо по традиционно и тайно бодвам див лимон, подвеждам клоните така че да мога да представляват преграда ако някой реши да минава през него. Мечтиииии.......... Поне такава е идеята. :lol:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2226 пъти

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Мария Николова »

hrissi2009 написа:Аз имам малки фиданки див лимон. Даде ми ги приятелка която има вила на Балчик. Като му видях бодлите веднага ми светна да го сложа в бъдещия жив плет, но за бодеж. Правя живия плет от нещо по традиционно и тайно бодвам див лимон, подвеждам клоните така че да мога да представляват преграда ако някой реши да минава през него. Мечтиииии.......... Поне такава е идеята. :lol:
Див, но лимон. :daaa: ;)
А цъфти ли като лимон? И цветът е със същия аромат, като на културния лимон?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1619
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 9 пъти
Получил благодарност: 118 пъти

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Бобсъна »

Е,те търговците така го наричат...не е много лимон..да кажем че му е 2-ри брадчед :lol: ....има лек аромат при цъфтежа ,но не като при цитрусите....Формата "Летящ Дракон " е по декоративна...

http://palmi.bg/product/135/trilisten-p ... rakon.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
adriana
Двойно кафе
Мнения: 163
Регистриран на: Авг 31, '14, 19:11

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от adriana »

Моля за съвет :stiskam: Напролет искам да си направя жив плет до оградата..... Тъй като местенцето е осветено от слънцето през целия ден съм се спряла на Thuja occidentalis 'Smaragd' и Thuja orientalis Aurea Nana.
Добър ли ми е избора?
Моля, ако имате още идеи - дайте ги :tzvetoman:
През колко см. едно от друго да ги засадя?
Бюджета е без значение.
Предварително благодаря :tzvetentze:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Силвия »

Нашата ограда е от туи, мисля че са Смарагд. Ще ти сложа снимка да я видиш, това е след около 6 години. Трябва да потърся снимка от началото - направо не мога да повярвам, че са били толкова малки. По мое мнение нарастват доста бързо, подрязваме ги понякога и два пъти годишно. Задължително капково напояване - капризни са и си искат водата! Стават високи и пазят сянка - ако имаш растения наблизо може да попаднат в непрекъсната сянка (зависи от изложението, разбира се). На моите, коита са в сянката на туите явно не им пречи.
Изображение

Дано да съм помогнала с нещо :syes:
Аватар
themask
Дълго кафе
Мнения: 140
Регистриран на: Апр 27, '14, 19:18
Местоположение: Банкя

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от themask »

Силвия написа:Нашата ограда е от туи, мисля че са Смарагд. Ще ти сложа снимка да я видиш, това е след около 6 години. Трябва да потърся снимка от началото - направо не мога да повярвам, че са били толкова малки. По мое мнение нарастват доста бързо, подрязваме ги понякога и два пъти годишно.
По кое време ги подрязвате туите?
adriana
Двойно кафе
Мнения: 163
Регистриран на: Авг 31, '14, 19:11

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от adriana »

Силвия, страхотна градина имаш :!: Значи ще бъде туя Смарагд :liubov2: Мерси, че се отзова толкова бързо :tzvetentze:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от Силвия »

Адриана, ще помоля в темата за иглолистните mugofrodo8 да хвърли едно око тук и да потвърди дали са смарагди, че да не стане издънка.
Аз не им се радвам чак толкова, защото всички катерящи трябва да ги слагам по арки и други подпори - няма една хубава ограда, където да си растат на воля :mrgreen:

The Mask, ММ каза, че съм се пооляла с твърдението, че ги реже два пъти годишно :lol: Каза, че досега ги е подрязвал есента (октомври), но го посъветвали, че трябва да се прави пролетта и тази година мисли да ги реже през април. Не трябвало да има рязко застудяване скоро след като са подрязани, та затова напролет. :nod:
mama_li

Re: ЖИВ ПЛЕТ-МНЕНИЯ,КОМЕНТАРИ И ПОДДРЪЖКА

Мнение от mama_li »

hrissi2009 написа:Аз имам малки фиданки див лимон. Даде ми ги приятелка която има вила на Балчик. Като му видях бодлите веднага ми светна да го сложа в бъдещия жив плет, но за бодеж. Правя живия плет от нещо по традиционно и тайно бодвам див лимон, подвеждам клоните така че да мога да представляват преграда ако някой реши да минава през него. Мечтиииии.......... Поне такава е идеята. :lol:
Ако идеята е да се направи бодлив плет, то пиракантата е много подходяща! Такива бодили има, расте сравнително бързо, а есенно време е такава красота с цветните плодчета!
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”