Трева - Райграс?

Публикувай отговор
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Трева - Райграс?

Мнение от dar »

gevkati написа: Май 26, '19, 13:48 Имам следния въпрос: да разхвърлям ли добре угнила овча тор по площта , на която ще садя тревна смеска?
Предварителни благодаря за отговорите!
Мисля, че ще се напълниш с плевели.Добре е и друг да каже мнение.
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Трева - Райграс?

Мнение от dar »

Гого, дали не е нещо гъбично при теб? Миналата година нашата на места пожълтя и я поливахме с топсин три пъти през 7 дни. Полей, но може би и семена трябва да хвърлиш след фунгицида.
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gogo1966 »

А какви признаци има това. Визуално не се забелязваше нищо, ама долу дето са корените... А може ли да се е задушила от гъсто насяване и после подсяване.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 969 пъти
Получил благодарност: 1368 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gevkati »

dar написа: Юни 6, '19, 18:15
gevkati написа: Май 26, '19, 13:48 Имам следния въпрос: да разхвърлям ли добре угнила овча тор по площта , на която ще садя тревна смеска?
Предварителни благодаря за отговорите!
Мисля, че ще се напълниш с плевели.Добре е и друг да каже мнение.
Да, да, аз първо питах, после четох темата:lol:
Та разбрах, че отговорът е : в никакъв случай!!! :tzeluvka:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ljuboznatelna »

Гого, гъбично е. Пръскай топсин. После трябва да сееш на тия петна, няма как да изникне старата.
И поливай по-рядко. Понякога не е причината честото поливане, но помага.
Забележиш ли кръгло жълто петно, не чакай, пръскай веднага. Може и в агроаптеката да питаш и за нещо друго, аз само това знам.
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gogo1966 »

ljuboznatelna написа: Юни 6, '19, 20:44 Гого, гъбично е. Пръскай топсин. После трябва да сееш на тия петна, няма как да изникне старата.
И поливай по-рядко. Понякога не е причината честото поливане, но помага.
Забележиш ли кръгло жълто петно, не чакай, пръскай веднага. Може и в агроаптеката да питаш и за нещо друго, аз само това знам.
Благодаря. Тъй като последните дни товасе разпространи и със сигурност ще изфрезовам мястото. То не е голямо 30 кв.м и по-добре да започна отначало. Мисля без да махам тревата, да я насече фрезата и да я вкара в почвата. И после пак заравняване, валиране, сеене, с търмъка, посоляване с торфена смес и пак валиране.
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ljuboznatelna »

Тъкмо е слегнала....Достатъчно е с търмъка да разрешеш, ръсиш семенцата, валираш и поливаш. Но ако ти се работи, дерзай :)
gogo1966
Kъсо кафе
Мнения: 84
Регистриран на: Яну 23, '19, 13:32

Re: Трева - Райграс?

Мнение от gogo1966 »

А ако върху тази трева след пръскане с топсин насипя пръст, валирам и насея отново, с тази старата какво ще стане?
Щото ми трябва да насипя едни 10 см за ниво. Сега тази почва (глинеста) е доста сбита и си мислех дали да не е от нея - да няма въздух.
Мисля с торфена смес на насипя тези 10 см ама коренчетата като стигнат до нея дали ще се справят?
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ljuboznatelna »

Би трябвало да изгние старата, отдолу. Може и нещо да си пробие и да порасне.
Не е добре да правиш два коренно различни слоя. Ако ще слагаш 10см торф, по-добре го сложи и тогава фрезовай, да се смесят.
ninkatatata
Виенско кафе
Мнения: 367
Регистриран на: Окт 24, '12, 20:03
Местоположение: Варна
Получил благодарност: 1 път

Re: Трева - Райграс?

Мнение от ninkatatata »

gogo1966 написа: Юни 7, '19, 07:28 А ако върху тази трева след пръскане с топсин насипя пръст, валирам и насея отново, с тази старата какво ще стане?
Щото ми трябва да насипя едни 10 см за ниво. Сега тази почва (глинеста) е доста сбита и си мислех дали да не е от нея - да няма въздух.
Мисля с торфена смес на насипя тези 10 см ама коренчетата като стигнат до нея дали ще се справят?
Аз бих насипала пясък, не торф. За тежки почви се добавя задължително пясък 10 см. Най вероятно от тук идват и проблемите. Успех!
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”