Трева - Райграс?

Потребителски аватар
Daniela Pargu
Баш кафе майстор
Регистриран: нед яну 29, 2017 9:53 pm

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Daniela Pargu » чет май 18, 2017 2:02 pm

Тя ще поникне,ако мравките не я изнесат!Проблем ще е и зимното оцеляване :stiskam: !По-добре сей на есен :daaa:
В кой край си?

Потребителски аватар
inik
Кафе с мляко
Регистриран: пон мар 30, 2015 4:03 pm

Мнение от inik » чет май 18, 2017 2:36 pm

Ние пък сяхме точно края на юни... не можах да издържа да чакам до есента :oops: . След семената напръскахме с препарат против мравки и посипахме семената с тънък слой пръст. Мравките не ги отнесоха, ето тревичката след 2 години (сяхме юни 2015)
Изображение
Изображение

Аника
Виенско кафе
Регистриран: нед ное 06, 2016 11:49 pm

Мнение от Аника » чет май 18, 2017 9:51 pm

Inik, чудна е!

На морето ще е тревичката, обаче още не сме напръскали с отровите, даже и терена не е готов...
Всички ли пръскате фунгицид преди райграса?

Потребителски аватар
Daniela Pargu
Баш кафе майстор

Мнение от Daniela Pargu » чет май 18, 2017 9:57 pm

Не с фунгицид , мила ,а с нещо против мравките!За да не изнесат семенцето. :stiskam:
После като поникне -поливки и торене по схема - като стане време ще питаш пак :dovolen:
На есен- при теб зимата идва късно- ще ториш подходящо за да иззимува тревичката и пр. :daaa: :dovolen:

Аника
Виенско кафе
Регистриран: нед ное 06, 2016 11:49 pm

Мнение от Аника » пет май 19, 2017 12:17 am

Daniela Pargu написа:Не с фунгицид , мила ,а с нещо против мравките!За да не изнесат семенцето. :stiskam:
После като поникне -поливки и торене по схема - като стане време ще питаш пак :dovolen:
На есен- при теб зимата идва късно- ще ториш подходящо за да иззимува тревичката и пр. :daaa: :dovolen:
Да да, това го разбирам
Обаче някъде по-напред в темата имаше мнение, че преди всичко друго да се започва трябва да уморим корените на плевелите с тотален фунгицид (или хербицид беше?). После чакаме близо месец, за да видим резултата, и ако се налага-повтаряме. И то отиде годината. За този най-първи етап питам...?

Потребителски аватар
aya_vhill
Кафе с мляко
Регистриран: ср ное 26, 2014 6:20 pm

Мнение от aya_vhill » пет май 19, 2017 11:12 am

Аника,
По-добре да чакаш година, вместо да съжаляваш всеки път като погледнеш към тревата. Аз една година копах, пръсках и плевих. Особено внимание отдели на троскота, ако имаш- чисти го до корен, че после спасение няма :nod: .
Сега след 3 години се появява някой и друг бурен, но се скубе- не е много. Пък и вятъра носи семена от полето.
За другата полянка с детелината не ми се чакаше и после никнеха и детелина и плевели по равно :evil:

Потребителски аватар
Daniela Pargu
Баш кафе майстор

Мнение от Daniela Pargu » пет май 19, 2017 11:41 am

При подготовката на терена - задължително е изчистването на плевелите !Самата почва нали се обработва - всичко се вади /коренищата/ След това
напръскай за семена /на плевелите/ и като купуваш препарата питай след колко дни да садиш /различни са/
Ако пръскаш първо за плевел- на необработена почва - тогава чакаш препаратът да си свърши работата и след това подготвяш за посев :stiskam:

tornado
Kафенце
Регистриран: нед яну 15, 2017 6:15 pm

Мнение от tornado » нед май 28, 2017 3:34 pm

И ние мислим да сеем вече.Съвет за тази на FLORIAN
Червена власатка (Festuca rubra rubra 'REVERENT') - 15%
Червена власатка (Festuca rubra rubra 'BELLEAIRE') - 15%
Червена власатка (Festuca rubra) - 5%
Пасищен райграс (Lolium perenne 'BELIDA') - 15%
Тръстиковидна власатка (Festuca arundinacea 'GREYSTONE') - 40%
Ливадна метлица (Poa pratensis 'BROOKLA') - 10%

nanobanano
Kъсо кафе
Регистриран: пон апр 18, 2016 5:24 pm

Мнение от nanobanano » ср юни 14, 2017 11:54 pm

Само да се похваля,че вече е средата на юни месец ,а аз не съм поливал тревата тази година (веднъж само) :hihihi: А тя си изглежда супер.Кося в седмицата веднъж.Само 15 квадрата е.Почвата е мнго твърда вече,но тревата не боледува.

elmaz
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: чет юни 19, 2014 4:03 pm

Мнение от elmaz » съб сеп 30, 2017 1:49 pm

Имам нужда от съвет.
Удачно ли е да сея трева сега?
мястото е обработено, пръскано с раундъп преди това,
но дават температури 17-19 градуса, а сутрините и под 5+ слани.
Дали при тези температури ще успее да поникне и да заякне тревицата или
да чакам пролетта? Ама като знам рано пролет колко и се радвам :hmmm:
"Благодаря ти Боже за поръчките" Tanet

Потребителски аватар
Неделя
Кафе с мляко
Регистриран: пет сеп 09, 2016 1:41 pm

Мнение от Неделя » вт окт 31, 2017 3:45 pm

Никой не е надничал скоро тук, но имам въпрос - сега трябва ли да се подготвя по някакъв начин тревата за зимата, подхранване или нещо друго?
Напоителната система все още не съм я зазимила, но до няколко дни и това ще стане.
Благодаря предварително! :tzvetentze:

Потребителски аватар
inik
Кафе с мляко
Регистриран: пон мар 30, 2015 4:03 pm

Мнение от inik » вт окт 31, 2017 5:13 pm

Мога да споделя това, което ние правим и вече направихме. Окосихме по-ниско от обикновено, минахме с аератора, а онзи ден и източихме поливната. Досега не съм имала проблеми пролетта с тревата. Като се позатопли пролетта пак аерираме, торим и до две седмици е чудна! Гледах някакъв тор за трева 'есен', но в него имаше много азот и не бях сигурна, че е добре :hmmm: , та досега не съм торила с нищо есен :daaa:

Потребителски аватар
Margaritenia
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт апр 07, 2015 6:24 pm

Мнение от Margaritenia » вт окт 31, 2017 7:50 pm

Ние торим с троен суперфосфат и нпк 15:15:15 и е ок тревата зимата и напролет. Много бързо става искрящо зелена в новия сезон.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb

Потребителски аватар
Margaritenia
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт апр 07, 2015 6:24 pm

Мнение от Margaritenia » вт окт 31, 2017 7:53 pm

Да допълня, не я косим ниско, а я оставяме по-висока от обикновено уж да не мръзне.
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb

РОУЗ
Баш кафе майстор
Регистриран: пон фев 10, 2014 8:15 pm

Мнение от РОУЗ » вт окт 31, 2017 9:21 pm

От фирмата за чимове преди години ни казаха същото - да се коси малко по-високо, за да не мръзне, но не много по-високо, за да не гние.
Марги, твоята още след разтапянето на снега ли изглежда добре или след първото пролетно торене?
Аз след миналия сезон се уплаших, за пръв път тогава торих предзимно, уж нещо си за зазимяване, трябва да му видя опаковката какво съдържаше, че съм забравила, по-жълта трева след разтапянето на снега не съм имала, може и защото беше оставена по-висока от обичайното, може и заради много студената зима, но много грозна беше, ей сега си гледах снимките от началото на март.

Отговори

Върни се в “Градини и дизайн”