Трева - Райграс?

Публикувай отговор
РОУЗ

Re: Трева - Райграс?

Мнение от РОУЗ »

От фирмата за чимове преди години ни казаха същото - да се коси малко по-високо, за да не мръзне, но не много по-високо, за да не гние.
Марги, твоята още след разтапянето на снега ли изглежда добре или след първото пролетно торене?
Аз след миналия сезон се уплаших, за пръв път тогава торих предзимно, уж нещо си за зазимяване, трябва да му видя опаковката какво съдържаше, че съм забравила, по-жълта трева след разтапянето на снега не съм имала, може и защото беше оставена по-висока от обичайното, може и заради много студената зима, но много грозна беше, ей сега си гледах снимките от началото на март.
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Margaritenia »

Роуз, качвам малко снимки, нагледен пример за тревата тази година след зимата.
24.2.17
Изображение

05.3.17
Изображение

24.3.17 тук само е косена, не е торена
Изображение
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
РОУЗ

Re: Трева - Райграс?

Мнение от РОУЗ »

Да, много зеленичка.
Виж моята на какво приличаше тази година, дори след първото торене с рестарт едва се окопити

05.03.2016 без есенно торене
Изображение

05.03.2017 с есенно торене
Изображение

Последната снимка е след рестарта, 14.04.2017, на снимката не си личи много, но имаше плешивини, които няколко месеца се възстановяваха, може би неудачен тор съм сложила, или по-рано, по-късно, знам ли :hmmm: , ама таз есен ме хвана шубе да наторя, другата може би ще пробвам пак
Изображение

Ти кога тори тази есен?
Аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Апр 7, '15, 18:24
Дал благодарност: 6 пъти
Получил благодарност: 28 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Margaritenia »

Торих сега, този уикенд, който мина.
Роуз, ще я наблюдавам тази година как ще се държи след зимата, честно казано нямам идея дали действам правилно или не, само времето ще покаже.
Иначе и аз имам плешивини от къртичини, но от тях сякаш спасение няма:(((
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Трева - Райграс?

Мнение от renimoss »

Относно тревата - потърсете напред в тази тема мненията на Kesten, тя е спец по тревните покрития на най-различни терени и нейните съвети са много точни и подробни. Жалко, че отдавна не влиза при нас ...
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Dewina »

Време ли е вече да косим тревните площи?
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Трева - Райграс?

Мнение от dar »

Ако не е много мокро може да се коси, нали?Или влагата няма значение?
lori
Kафенце
Мнения: 9
Регистриран на: Юли 27, '15, 18:42

Re: Трева - Райграс?

Мнение от lori »

Здравейте,имам голяма градина,която слънцето огрява цял ден. Сигурно сте обсъждали доста неща относно райграс и плевели,но с малко бебе нямам много време да чета. Та въпроса ми е с какво мога да пръскам плевелите,имам доста луковични растения,които вече се показаха, без да ги унищожа. И препоръчайте ми райграс за слънце.Благодаря
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Трева - Райграс?

Мнение от boggy »

А с какво торите сега на пролет?За плеелите с Раундъп, ако няма трева все още.А ако има трева ми казаха,че има специален препарат само заплевели без да унищожва тревата,но не разбрах как се казва :(
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Dewina »

незабравка написа: Май 6, '17, 21:26
aya_vhill написа:nanobanano ,
Поздравления за страхотния килим .
На мен райграса ми отмъщава задето все мърморя срещу него и не ще да става хубав. Не че не полагам всевъзможни грижи, но не би. Последно не уцелих дозировката на амониевата селитра и си направих още плешиви петна наред с тези от мишките :ufff: .
Що си губите времето с амониевата селитра не знам.Първо,като не уцелиш дозировката или не полееш-гориш тревата,второ за 15-тина дена се отмива.Има на пазара хубави торове с голям процент азот в тях-капсулите са направени така,че освобождават чат от азота веднага за бърз старт на тревата,останалата част от N-P-K се освобождава постепенно и храни тревата около 3 месеца.Осводождаването зависи от температурите,а не от поливането.
Polysport- на Organic Solutions или Изображение от Мивена-в сайта на Херман Майер го предлагат,правя поддръжки с него и резултатите са отлични.Торя с него веднъж пролет,веднъж лятото ,а есента вкарвам този http://www.meyerbg.com/public/javascrip ... __02Mn.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Една опаковка от 20 кг стига за 800-900 м,кв,ако ви е много може да се комбинирате 2-ма ,трима човека,излиза на много прилична цена. :daaa:
След препоръката на незабравка торя с тази тор и съм много доволна. :daaa:
...Днес окосих тревата.
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”