Трева - Райграс?

Публикувай отговор
незабравка

Re: Трева - Райграс?

Мнение от незабравка »

Може да се тори и само с амониева селитра-30 грама на кв.м-веднъж напролет,след това лятото с NPK-40-50 gr, на квадрат,ако тревата загуби свежо зеления си цвят ,лятото отново може да се натори с амониева +секвестрен и магнезий.Секвестрена се разтваря във вода и се пръска с пръскачката.
Тази година смятам да пробвам торовете на Scotts-предлагат ги Ирисист.-http://irrisyst.eu/bg.
Tоровете са комбинирани и с контролирано освобождаване на хранителните вещества.Има разработени програми за торене,може да се тори два или три пъти годишно,пести се време и усилия.-
http://irrisyst.eu/bg/products/149-%20% ... -main.html" onclick="window.open(this.href);return false;


















=
=
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8217
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Трева - Райграс?

Мнение от дара »

Благодаря за информацията :daaa: :tzvetentze:
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Трева - Райграс?

Мнение от nikita10 »

Кога успяхте да косите в това време. До сега всяка събота и неделя /защото е на вилата и през седмицата не става/ или е много студено или вали. Тревата, като че ли не е много висока, за първа година е така , че преценката не знам дали ми е правилна. Сега , ако тази събота не вали, ще кося и аз
Изображение
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Трева - Райграс?

Мнение от kesten »

Изображение
вчера косих за пореден път.
Изображение
вижда се колко се отнема от тревата. От тук нататък май ще се коси поне веднъж в седмицата.
Аватар
nikita10
Кана кафе
Мнения: 683
Регистриран на: Юли 31, '11, 08:42
Местоположение: София

Re: Трева - Райграс?

Мнение от nikita10 »

Страхотна полянка, разкош. Виждам, че имаш куче ториш ли тревата. Питам, защото нашата кучинка има навика да си хапва трева и да нюшка с муцунката и ме е страх да не се натрови
Изображение
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Трева - Райграс?

Мнение от kesten »

Това кученце е бебе- на 3,5 месеца, но винаги съм имала куче и ДА торя тревата, поне 1 път в месеца.
dal

Re: Трева - Райграс?

Мнение от dal »

миналогодишната полянка е пълна с детелина Изображение
от днес има още малко полянка с трева до новите дръвчета - райграс насят , чакам да вали :D
Изображение
Изображениенектарината е закичена с гривна -мартеница и дано се отчете подобаващо :D
джанката за два дена цъфна Изображение
и крушата Изображение
не съм по темата :oops:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Трева - Райграс?

Мнение от calico »

аз пък нарочно засаждам в райграса бяла детелина на празните места. харесва ми

днес трябва да се коси, ама време ли е за торене? и дали мога да разхвърля малко Ярамила на тревата?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Трева - Райграс?

Мнение от kesten »

dal, разкошна градина и колко е голяма. Хем ти завиждам хем те жаля..колко много работа имаш. Дъжда идва, сяла си тревата точно навреме.
calico, време е,време е за торене. Тревата е спала цяла зима сега като дръпне- ще трябва да косим по два пъти в седмицата и ако не торим ще изтощим почвата.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Трева - Райграс?

Мнение от Diyana »

А за новозасадените тревни килими /силно казано килими, то е нещо плешиво/ може ли да се торят сега или трябва да се окосят първо...Три дни преди да засеем съм наторила и тогава е фрезовано, но сега след като вече е минал почти месец да го торя ли пак и с какво :?: И за плевелите съм в чуденка...не мога да влезна да ги скубя на ръка, че още потъвам, а особено тая овчарска торбичка е доста...Е така изглежда плешивеца...
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”