Прекрасни градини

Публикувай отговор
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от Lilly »

Rastaswf написа:Благодаря , ще я търся , за да си купя
https://albamar.pl/40-niskie-trawy-ozdobne" onclick="window.open(this.href);return false; - от тук си купувахме миналата година
В Зелена пролет я имаше, но в момента липсва - да видим на пролет Искра какво ще има.
На едно място у нас я намерих набързичко, ама е 22 лв - за такава туфа , като в полската градина, трябват много растения
От Полша ще ти е по-евтино да си я поръчаш

и още
https://www.vasteplant.be/catalog/index ... action=cat" onclick="window.open(this.href);return false; - много ги харесвам тези - растенията и стила на работа
ще ти излезе по 9 лв една тревичка
растенията им са много добри
Аватар
ToBo
Чист кофеин
Мнения: 7642
Регистриран на: Апр 21, '12, 20:41
Местоположение: София

Re: Прекрасни градини

Мнение от ToBo »

От тая хаконехлоа масово се оплакаха хора от форума, че не върви с години. Аз нямам и не зная причината - студено ли ѝ е, топло ли, влажно, сухо?
Просто да го имаш предвид ;)
Никога не е късно да засадиш клематис...
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от Lilly »

[quote="ToBo"]От тая хаконехлоа масово се оплакаха хора от форума, че не върви с години. Аз нямам и не зная причината - студено ли ѝ е, топло ли, влажно, сухо?

ееее...не можем да си изкривим душата -
Изображение

Изображение

hakonechloa aureola - изключителна красавица е
в темата на Галя за съчетаването на различни растения - виж нейната ауреола под един червен ацер :ssun: :ssun: :ssun:
от моя опит до миналата година и аз твърдях , че това чудо не върви и ще я махам
ясно е, че проблемът беше в мен , не в тревата
хакото няма проблем със студа, трябва да е на полусянка / ако е на много тъмно - ще загуби интензитета на цветовете, на слънчево място - ще изгори от следобедното слънце/, богата почва , постоянна влага, почвено и листно !!!! торене. Расте наистина бавно , което означава , че за хубава голяма туфа в по-кратки срокове са необходими няколко растения на купчинка.
По-миналата есен я пресадих, като сложих доста оборски тор , торф и терауед. Торих пролетта с яра мила. Листно торене - ХортиГроу.За едно лято порасна толкова , колкото за 5 години назад. Въпреки че, в моята градина водата е оскъдна и тревата страда от това. Но щом я полея - за 30 мин е възвърнала блясъка си.
Нашите горещи сухи лета не са оптималният климат за тая трева, но това , което изброих е достатъчно, за да расте прекрасно - това го казвам от личния си опит.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от Daniela Pargu »

Лиленце, тук слагай твои снимки,мила,защото всяка ,която някъде си показала, са като от учебник за комбинации на цветове
структури и интересни видове растения! Големи красоти имаш :daaa:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Цветни комбинации с листа и растения

Мнение от Daniela Pargu »

Daniela Pargu написа:Лиленце, тук слагай твои снимки,мила,защото всяка ,която някъде си показала, са като от учебник за комбинации на цветове
структури и интересни видове растения! Големи красоти имаш :daaa:
пп. Прехвърлям от другата тема,че съм сънена и... :nod: обърках темите!
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1410
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 187 пъти
Получил благодарност: 284 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от Ема »

И с тази трева явно съм извадила голям късмет, като те чета, Лили :hmmm:

Ето я при мен засадена края на април 2017-та.

Изображение

А ето я през август, камъкът почти не се вижда вече, туфата стана 40/40. С нищо не е торена, със следобедно засенчване е.

Изображение

Hakonechloa macra "All Gold" от Зелена пролет
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5009
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 208 пъти
Получил благодарност: 1116 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от Lilly »

Еми, "All Gold" по подразбиране си расте доста по-енергично от ауреолата. Но от всичките видове хако /и изобщо тревите/ - ауреолата е абсолютният ми фаворит.
Но моята горска каменообразна клисавица :lol: си е проблем за почти всички растения.
Просто инатът ми е повече от здравия разум :lol: - иначе нямаше да полагам такива сизифофски усилия да отглеждам растения, които просто не са за тия условия
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от flora »

Понеже темата е за прекрасни градини, искам да ви покажа няколко такива градини (паркове) в Италия. Моля да ме извините, ако вече са показвани, но темата е голяма и не проверих. Ще започна с няколко издгледа от Градините на нимфата ( Gardens of Ninfa (Oasi di Ninfa), Latina, Lazio)
Изображение
Изображение
Изображение
Следващата е една градина край Верона (Giardini di Giusti, Verona)
Изображение
Изображение
Една градина, която съм посетила и наистина е прекрасна (Isola Bella gardens, Borromean islands, Lake Maggiore)Отдавна бях качила и някои мои снимки.
Изображение
Изображение
И още една градина на брега на езерото Маджоре-Градината на вила Таранто (Villa Taranto Gardens, Pallanza, Lake Maggiore)
Изображение
Изображение
Изображение
Край езерото Комо е Градината на вила Карлота (Villa Carlotta, Tremezzo, Lake Como (Lombardy))
Изображение
Изображение
Изображение Изображение
alexalex12
Кафевар/ка/
Мнения: 721
Регистриран на: Май 8, '13, 13:33
Дал благодарност: 1 път

Re: Прекрасни градини

Мнение от alexalex12 »

Флорка, наистина са прекрасни. :D
А тази снимка е толкова успокояваща
flora написа:И още една градина на брега на езерото Маджоре-Градината на вила Таранто (Villa Taranto Gardens, Pallanza, Lake Maggiore)
Изображение
elena kirilova

Re: Прекрасни градини

Мнение от elena kirilova »

[Изображение
:sheart: :sheart: :sheart:
искам такива сини лупини
къде има :cry:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”