Прекрасни градини

Публикувай отговор
Deleted User 2919

Re: Прекрасни градини

Мнение от Deleted User 2919 »

nadin написа:Ето тука една непретенциозна ирландска градина от създаването и та до днес. Има някои интересни идеи, например дигнатия каменен бордюр.

http://www.esatclear.ie/~emal/an%20iris ... arden.html
Прегледах ..Не мога да се включа, какво имате предвид под НЕПРЕТЕНЦИОЗНА .. :hmmm: Ирландците показаха градината си в развитие, как я копаели, градили камъните..садили цветята си. Накрая градината не отстъпва по нищо от другите прекрасни градини. Няма рододендрони и бугенвелии , разбира се, в суров климат на Ирландия не растат и лотоси, но останалото цъфна не по-лошо от Франция. :dovolen: Сега разбирам, защо нашият комшия ирландец почти роднински отнася се към мен. :dovolen: .Сродни сме по душа, май имам нещо ирландско , та нали и те са варяги :D ..Е, сега освен немско и финско имам и и ирланско усещане за гените си.. :dovolen:
И камъни градят като мен :D :D :D :D :D . Само по работоспособност сигурно отстъпвам :D неуморни са те :daaa: ..Нашият комшия работи ОТ и ДО..Все нещо дялка, мести, копае.. :tzvetentze:
Още веднъж ще разгледам статията за ирландската градина. :dovolen:
незабравка

Re: Прекрасни градини

Мнение от незабравка »

Няколко розови градини,които ми хванаха окото.По принцип не съм почитателка на щамбовите рози ,но тази ме провокира с нещо :hmmm:
.Хареса ми и металната конструкция на каскадния щамб.
Изображение

Ето една ''Пурпурна Градина'' в Йокохама-Япония.Тук бих се разхождала когато съм тъжна , гневна, или виновна в нещо !

Изображение


И една бяла :P .Тук ,когато ми е хубаво и радостно и съм извършила добро дело

Изображение

Изображение


Изображение



А как вълшебно изглежда вистерията в дивата градина сред руините :o

Изображение
незабравка

Re: Прекрасни градини

Мнение от незабравка »

nadin написа:Ето тука една непретенциозна ирландска градина от създаването и та до днес. Има някои интересни идеи, например дигнатия каменен бордюр.

http://www.esatclear.ie/~emal/an%20iris ... arden.html
Да ,градината е непретенциозна в добрия смисъл на думата-тип кънтри или котидж,демек по селски дива и щастлива.,камъните за супер :dovolen: Къщата обаче ми прилича на сеновал,а пък това ,което според тях е подстригване на ясеновите дървета,че то си е рязане на главата от кръста. :lol: Добре,че моята фризьорка няма такава концепция. :mrgreen:
Изображение
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1139 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: Прекрасни градини

Мнение от daneda »

Ама то това дърво е премехнато изцяло и след това са направили там нещо като закрита веранда. Поне аз така го видях малко понадолу в снимките.

Изображение
Deleted User 2919

Re: Прекрасни градини

Мнение от Deleted User 2919 »

daneda написа:Ама то това дърво е премехнато изцяло и след това са направили там нещо като закрита веранда. Поне аз така го видях малко понадолу в снимките.

Изображение
Да, и аз писах именно това.

Изображение
В градината на ирландците видях ОГРОМНО разнообразие на цветя. Много цветя, аз толкова няма да имам скоро..Свалям шапка на тези трудолюбиви хора.Знам , колко е трудно в северен суров климат да отглеждаш цветя и зеленчуци...
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Прекрасни градини

Мнение от renimoss »

Градината наистина е прекрасна и БОГАТААААА :potekoha:
Вярно е, че много труд са вложили, но климата, климатаааааа, ех мечта! Защото изобщо не е суров, а даже прекалено мек и влажен, океански тип (Гълфстрийм минава оттам), та вижте какви комбинации има - формиуми с ерики и гераниуми и папрати, ммммм! У нас формиум само в най-южните части може да оцелее за по-дълго време. Завиждам :mrgreen:
Deleted User 2919

Re: Прекрасни градини

Мнение от Deleted User 2919 »

renimoss написа:Градината наистина е прекрасна и БОГАТААААА :potekoha:
Вярно е, че много труд са вложили, но климата, климатаааааа, ех мечта! Защото изобщо не е суров, а даже прекалено мек и влажен, океански тип (Гълфстрийм минава оттам), та вижте какви комбинации има - формиуми с ерики и гераниуми и папрати, ммммм! У нас формиум само в най-южните части може да оцелее за по-дълго време. Завиждам :mrgreen:
:dovolen: Говорихме за климата с Тауер(Тауър)))..Сравнявахме, той каза, че именно лятото в Ирландия той не харесва, че най-често температурата не превишава 17 градуса.Понякога стига до 5, вали почти непрекъсното, вятър. . Той смята при пенсиониране да се премести за постоянно, но каза че услугите тука не са качественни и са скъпи даже за него..Той много обича да работи с дърво, а тука е скъпо, и това го направо натъжава.Половин двор при Тауер е чакъл, но лошо качество:распада се на прахоляк, а дъщеря му е алергична към праха..Същото стана и при мен: до езерцето сложих чакла, той се разпадна на прах.., като варовик е ..Но зимата в Ирландия Тауер харесва: суха и снеговита.
Изображение
Аватар
renimoss
Баш кафе майстор
Мнения: 2050
Регистриран на: Май 27, '13, 17:26
Местоположение: София

Re: Прекрасни градини

Мнение от renimoss »

Именно, няма твърде ниски температури, ама няма и твърде високи. Ирландия (и Великобритания) са зона 8-9 и малко 7, България е предимно 6 с цялото разнообразие от микроклимати (от 5 до 7). Та, трябва винаги да имаме едно наум с техните градини.
незабравка

Re: Прекрасни градини

Мнение от незабравка »

renimoss написа:Градината наистина е прекрасна и БОГАТААААА :potekoha:
Вярно е, че много труд са вложили, но климата, климатаааааа, ех мечта! Защото изобщо не е суров, а даже прекалено мек и влажен, океански тип (Гълфстрийм минава оттам), та вижте какви комбинации има - формиуми с ерики и гераниуми и папрати, ммммм! У нас формиум само в най-южните части може да оцелее за по-дълго време. Завиждам :mrgreen:
Хич не завиждам ,мек е климата вярно, но при тази влага нямате представа какъв хубав ревматизъм се отглежда, ами как ще стане с болни колена клякането и другите манипулации по обгрижване на растенията, Имам позната в Дъблин-Пеги се казва ,тя,освен,че е отгледала 8 деца,без да мрънка/евалла/ ами има и прекрасна градина.Обаче като дойде тука в БГ на гости на брат си ,по цял ден се печеше като гущер на шезлонга в градината .Според нея нашия климат е благословен, прекрасен,слънцето било еликсир за розите, минали и всички болежки в ставите.Май няма пълно щастие на тая земя! :D
Deleted User 5091

Re: Прекрасни градини

Мнение от Deleted User 5091 »

Това са снимки от Europapark в Klagenfurt- Австрия. Намира се в подножието на Алпите. Там видях растенията, които поръчваме и садим какви размери придобиват след години :shock: Градините им са със същите растения, невероятно красиви и хармонични, с много малко или изобщо без рози :hihihi:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”