Нашите градини

Заключено
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Нашите градини

Мнение от lenuza73 »

Градината на Люб си е красива винаги..Но тези снимки наистина са като от приказките :nod:

Ето и от мен малко...е не е като чудото на Люб,но :angelche: ...
Октомври :D
Изображение
Изображение Изображение

Декември :D
Изображение Изображение Изображение Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Нашите градини

Мнение от rumivarna »

Ленузка, много красиви спомени от градината си имаш! Дано през тази са още повече :tzeluvka:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kesten
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1218
Регистриран на: Дек 2, '11, 10:10

Re: Нашите градини

Мнение от kesten »

Люб, ВЪЛШЕБНА !
Завидях ти :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31685
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1028 пъти
Получил благодарност: 2399 пъти

Re: Нашите градини

Мнение от Мария Николова »

Люб, много ти е готин образцовия дом! :mrgreen: Нали знаеш, че няма мазилката да го направи по-хубав, а хората. :daaa:

Ленуца, градината ти е много хубава и през октомври е като през август! :ieeee: :liubov2:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Нашите градини

Мнение от Магдалена »

"Заскрежената градина" е омагьосваща,то е осезаемо! Но я да си признава Люб(дано не я засегна ,че и аз я наричам така)
какво се пече във фурната?Не е само на кафе под перголата май!? :hihihi: :hihihi:
Пък снимките на Ленуза ме стоплиха,ееех,ще дойдат пак слънчевите дни! :daaa:
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7287
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 740 пъти
Получил благодарност: 1334 пъти

Re: Нашите градини

Мнение от ljuboznatelna »

Ех, опасно око имаш ;) Коледната пуйка е това, със зеле :D
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Нашите градини

Мнение от Димана »

Ели и твоята градина е чудесна. :sclap: Особено зачервената кохия внася особена топлина. :ssun: :spoolparty"
Ще си създавам нова градинка. Очертахме я с жельтички бордюрчета и се надявам да стане хубава. Ще и направя план и ще ви го покажа, за да ми дадете акъли. Зимата е дълга и ландшафтните специалисти скучаят в следпразничните дни. Наистина се надявам на вашите свети, мили девойки и не само... :D. Ще отворя нова тема и ще ви чакам там. :ieeee:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Нашите градини

Мнение от lenuza73 »

Хайде чакаме :hihihi: планът :D и аз все планувам ,редя,нагласям и уж вече е за последно,докато не си купя нещо ново и пак идва ред на разместването.. ..а пък кохията...дето не я сееш там никне :hihihi: пък като ти напълни цялата градина,никак няма да ти се види хубава ,като ти скрие по дребничките цвечлета:lol: :lol: :liubov2: :liubov2:
Аватар
Cando
Кана кафе
Мнения: 575
Регистриран на: Мар 27, '10, 03:03
Местоположение: Монреал, Канада

Re: Нашите градини

Мнение от Cando »

Моля дайте идея за ето това местенце. Намира се пред къщата и е с размери някъде около 8 метра на 1,20 метра. Сутрин и вечер пече пряко слънце, а през останалото време е шарена сянка, тъй като отгоре има 2 огромни кленови дървета. Никога не е постоянна сянка. Трябва да са само едногодишни цветя и то не много високи. Имам почти всички видове семена :oops: , но предпочитам цъфтящи. Латинките правят много големи листа, може и от поливането да е всъщност, и тръгват да пълзят по алеята, така че не виреят добре там. Газанията и кълдъръмчето също не виреят добре. Но имам много цинии, кичести, Захара звезда, диморфотека, оспеоспермум, петунии всякакви, мушката, ниерембергия, брахикоме, тагетес, пламъче, флокс, винка, циганчета, грамофончета, клеоме, лаватера, трицветна хризантема, рудбекия и въобще каквото ви дойде на ума. До сега съм гледала само еднакви цветя, но ми се иска да разнообразя малко. Обаче хич ме няма с въображението :nod: .

Изображение
http://cando1.snimka.bg/flowers/cvetya- ... 013.763847" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17034
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Нашите градини

Мнение от Миша »

Много хубави ниски комбинации се получават с бели петунии,остеоспермум,брахикоме и лобелии,това е една от любимите ми комбинации + нещо зеленичко ниско пълзящо,много харесвам обикновената дихондра за тази цел.Иначе комбинации можеш да направиш всякакви,можеш да позваш дори и латинките,стига да не са от влачещите,тези с шарените листа,Пинокио и Аласка,са ниски,компактни,с малки листа ,не се разширяват повече от 50 см в диаметър . Първата комбинация е в нежни цветове,можеш да направиш и по-ярка пътечка,като съчетаеш латинките,тагетисите,трицветната хризантема ,между тях алисум в пастелни цветове и светли лобелийки на туфички .
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Заключено

Обратно към “Градини и дизайн”