Нашите градини 2019

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7281
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 726 пъти
Получил благодарност: 1305 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от ljuboznatelna »

Изображение
Аватар
мечтица
Кафе машина
Мнения: 4956
Регистриран на: Юли 4, '13, 08:31
Дал благодарност: 770 пъти
Получил благодарност: 1274 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от мечтица »

Изображение
Ние си мислим, че Бог ни гледа отгоре, но той всъщност ни гледа отвътре - ЖИЛБЕР СЕСБРОН
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 314 пъти
Получил благодарност: 437 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Ема »

Отидох вчера до градината с идеята да поливам, но буря вече беше свършила тая работа. Освен че беше полято обилно, градината беше като след война - рози стелещи се по земята, изпотрошени клони и цветове, обрулено, няколко часа чистих, връзвах, рязах, окосих и градинката отново светна, само за снимки. Да, ама слънцето вече печеше яко и както знаете, това е най-неблагоприятното време за снимане. Но малко преди да си тръгна загърмя, затрещя, надвиснаха облаци и накрая заваля, за щастие лек дъждец, черните облаци ни подминаха и заминаха някъде другаде да вършат бели, а аз се възползвах от засенчването и снимах :dovolen:
Градината ми не е голяма, разделена е на две нива, но така се случи, че почти всички рози са на "горното" ниво и разбира се, снимките, а и цялото ми внимание по това време на годината, са насочени именно там.

Панорами с Еден, като главно действащо лице :angelche:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И други :dovolen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Силвия »

Сигурно се повтарям, Ема , но това е пълно пиршество за очите :potekoha:
Много ме радват двете топки пред перголата - там ли зимуват, щото мойте керамични саксии се разпадат ако седят навън. Сега си купих едни бетонни грозотии, с идеята да не ги мъкна насам-натам.
mimaflora
Баш кафе майстор
Мнения: 2126
Регистриран на: Дек 9, '09, 19:53
Дал благодарност: 170 пъти
Получил благодарност: 13 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от mimaflora »

Ема, поздравления за съвършенството, което си постигнала в твоята градина! Страхотни панорамни снимки! Гледах ги по няколко пъти и пак ще се връщам там. Наистина е пиршество за очите.
http://www.delia.bg - Творческо ателие за ръкоделия
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5620
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1699 пъти
Получил благодарност: 1917 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Тутти »

Ема, благодаря ти за споделенната чистота и свежест, красота и стил. Денят започва прекрасно след такива гледки. 👏👏👏
Аватар
liubami
Кафевар/ка/
Мнения: 789
Регистриран на: Яну 11, '13, 13:08
Местоположение: софия

Re: Нашите градини 2019

Мнение от liubami »

Емчо, прекраснице, великолепно е!
https://flickr.com/photos/147607694@N05 ... 9499790383" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите градини 2019

Мнение от calico »

Еми, съвършенството е при теб. Толкова е балансирано и красиво :potekoha:

на мен фотото ми сдава багажа и не правя почти снимки, но пък и няма какво толкова да снемам.
едни маргарити, уж бяха по-ниски, сега са по-високи от щамбата на Дарби, а тя е нормална, не мини.(виждат се листата на розата на преден план пред маргаритите, а те наближават моя ръст)

Изображение

и люлячето Палибин пусна няколко цвята, колкото да ми напомни пролетния аромат на люляк

Изображение

дъбоволистната ми хортензия вече лежи по земята с тежките си цветове, догодина май ще трябва да я режа отстрани , а не искам. Тя е повече широка отколкото висока
Изображение

и други хортензии тук и там надничат, някои дето не са толкова измръзнали, даже цъфтят
Изображение

Изображение

Изображение


и добре заформен гъчканак на много места, пак размествания се очертават наесен

Изображение

Изображение
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Нашите градини 2019

Мнение от milena02 »

Ема, как съм проспала досега тази прекрасна градина? Е на това не се научих - на баланс! Съвършени композиции, изключителен вкус, много пространство (адски важно) и внимание към детайла. Просто съм очарована! Връщам се пак да гледам и мечтая. А на Ани градината толкова добре я познавам, че все едно аз съм я копала и садила, макар че никога не съм била там, за жалост. Същото внимание към детайла - непостижимо за мен. Аз съм си художник монументалист, при мен такова изпипване на подробностите няма, праскам с най-голямата четка и така.
Аватар
Ема
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1436
Регистриран на: Май 31, '16, 19:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 314 пъти
Получил благодарност: 437 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Ема »

Ех, ама мед ми капе на сърцето, толкова сте мили :tzvetentze:

Градината, такава каквато е, е благодарение на този форум, на хората пишещи и споделящи тук, от които научих много, и на поръчките, благодарение на които имам толкова красиви растения и рози :liubov:
Градината в никакъв случай не е съвършена, но кътчето с Едена и столчетата е! И като си помисля, че за всичко е виновен Еден :sheart: , заради него купих и сложих перголата, после реших, че за да му се любувам ми трябва място за сядане наблизо, но пък на такъв романтичен красавец не върви какво да е, и така се появи белият сет, после и чадърът, после и чемширените топки :dovolen:

Миленка, и аз имам кътчета, където съм блъскала, блъскала, блъскала :lol:
Но поне спрях да вадя чимове, даже есента елиминирах една новосъздадена, така наречена Бяла градинка и отново засях мястото с райграс :mrgreen:

Силве, керамичните саксии зимуват навън, но ги местя под стрехата на къщата върху циметовата площадка. Засега вече трета година държат, но предполагам, че няма да е още много дълго, защото са започнали да се люспят. Но те са и много стари, преди чемширите държех години наред мушката, които зимата прибирах в мазето.

Калико, и след розите при теб е все така хубаво :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”