Нашите градини 2019

Потребителски аватар
Margaritenia
Баш кафе майстор
Регистриран: вт апр 07, 2015 6:24 pm
x 94
x 533

пон апр 15, 2019 12:33 pm

desi_slava написа:
пон апр 15, 2019 10:04 am
Лелеее, Люб :shock: Много красиво, много.... Като в приказките :liubov:
Особено последната :sheart: :sheart: :sheart:
1 x
All gardeners know better than other gardeners.
Chinese proverb
Изображение

Потребителски аватар
jenni
Виенско кафе
Регистриран: пон юни 28, 2010 6:52 pm
x 335
x 218

пон апр 15, 2019 2:24 pm

Лелеееееееееее :o тук страхотия :sdaaa:
Любознателна .............прелест :shock: може ли по-големи снимки ;)
Тутти ,и при теб голяма красота :daaa:
1 x
Силвия
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт юни 04, 2013 8:27 pm
x 12

пон апр 15, 2019 2:46 pm

Люб, абсолютно умопомрачаващо :potekoha: Никакво охкане, ахкане, цъкане и лайкване не могат да изразят възхищението ми :potekoha:
Извън това, аз съм чувала как крещят пауните и мога да кажа, че не е никак приятно (меко казано) :lol:
Тути, страхотни лалета, малките ръчички как гледат на тях :lol:
1 x
Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
Регистриран: нед юли 25, 2010 11:54 pm
x 766
x 1114

пон апр 15, 2019 3:55 pm

Люб, за твоите артистични картини отдавна вече съм изчерпала всички видове епитети, прилагателни, художествени определения, метафори и междуметия. Като казвам артистични картини, имам предвид тези, които рисуваш с растенията в градината си заедно с всичките камъни, арки, къщички, езера, птици, каручки, та и къща. Да съчетаеш структури на храсти с различни цветове на листата с форми и цветове на треви, отразяващи се в езерното огледало... Камък обрамчен от черен офиопогон, вписан в златистите точки на лизимахията и пламтящите вариегатни листа на ириса... Букет еднакви лалета на фона на тревата, част от ажурен стол... За мен това е чист импресионизъм. Моне, Писаро, Реноар и Сисле биха изпаднали в захлас, ако бяха живели век-век и половина по-късно :sheart:
5 x
''Съмнението поддържа хората млади. Увереността е като злокачествен вирус. Заразява със старост"
Артуро-Перес Реверте
Тангото на старата гвардия
Снимките ми!
Lilly
Баш кафе майстор
Регистриран: пет сеп 02, 2016 9:50 am
x 38
x 400

пон апр 15, 2019 9:30 pm

Изображение
19 x

Shami
Баш кафе майстор
Регистриран: пон окт 26, 2015 3:52 pm
x 422
x 227

пон апр 15, 2019 10:54 pm

Я,колко интересна е комбинацията на Лили :potekoha: ,пак с черната тревичка,ми сега :hmmm: ,каквато съм зодия везни :lol: ,няма скоро да успея да реша коя да избера,искам ги и двете :angel2: Детелинките са :potekoha:
Лили,не бях виждала подобна комбинация,много ми хареса и благодаря,че я показа :daaa:
0 x
Потребителски аватар
ljuboznatelna
Кафе машина
Регистриран: вт яну 26, 2010 12:13 pm
x 492
x 453

пон апр 15, 2019 10:59 pm

Благодаря , момичета! :tzvetentze: Гео, стига ме засрамва, във всички градини има някакви умопомрачителни комбинации, включително и в твоята.
Шами , доста години имам офиопогона, може би шест-седем. А бяха поне три коренчета. Много бавно се размножават, поне при мен.
Пауните са много гръмогласни. Имат любовен зов, и крещят по друг начин, когато се търсят или са уплашени.
Намерих любовния зов. Много често е само едно Мяу, не няколко като на клипа. Но по-провлачено. Да, точно като Мяу, но много мощно. Случайно бяха дошли някакви гости в къщи, без да знаят за пауните, и питаха какви са тия големи котки :)

Лили, виждам че и ти имаш офиопогон? :) Дано при теб расте по-бързо! Детелината е мнооого красива! Без проблем ли ти оцеля зимата?

Аз имам и зелен офиопогон. Беше захвърлен в няколко саксии в Палм център, и ни го дадоха с някакво намаление, защото не беше пресаждан. Взехме го за около езерото, да покрие донякъде мушамата. И го разделихме, така че да ни стигне. И го чааакахме, чааакахме, мнооого години. :) Сега , след 11 години, най-сетне стана какъвто трябва да е, че и отгоре. И вече е агресивен. И не мога да го оскубя, освен, че има здрави корени, прави едни грудки (защото не е трева), и те си остават и от тях тръгва пак.

Изображение

Жени, опитай да цъкнеш с десен бутон върху снимката --> преглед на изображението. Друг начин за увеличение, при което обаче страдат пикселите, е да държиш натиснат бутон ctrl на клавиатурата, и да увеличиш с ролката на мишката. В нормално състояние се връща с едновременно натискане на ctrl и 0 (нула) Този трик е за увеличение на целия екран.
0 x
Изображение
Shami
Баш кафе майстор
x 422
x 227

пон апр 15, 2019 11:20 pm

Видях и чух,не ме стресира толкова :hmmm: ,интересен звук издават,но ако това е нощем :shock: :hmmm: ,може и да е страшничко :lol:
Може би се и свиква :lol:
Иначе,подозирах,че таз тревичка ще е бавна и ако искам добре би било да си взема повечко коренчета,това за да не чакам,ама девидентите трябва да стигнат и за други мечталки :ufff: ,така че ,няма как,ще се чака :angel2:
0 x
Потребителски аватар
ljuboznatelna
Кафе машина
x 492
x 453

пон апр 15, 2019 11:49 pm

Намерих с повече звуци. Като петлите са - започне ли единия мъжки, другия застъпва. И понякога продължава дълго.

Като се изплашат, започват всички, един през друг, дори да са на по-големи разстояния из градината. А в момента са шест, защото има и два миналогодишни мъжки.
Сега и жабите квакат, въпреки, че не е още пика им. Какафонията е голяма :)
Днес чух и птичките. Чичопей.
4 x
Изображение
Shami
Баш кафе майстор
x 422
x 227

вт апр 16, 2019 8:57 am

Люб,съседите ви как не са ви линчували досега,цели шест да крещят така,много силно си е това,чух го вече :lol:
Обаче бих го преживяла,голяма атракция са,хубавци,красавци,като такива трябва да им търпим и недостатъците,даже бих си говорила със тях,
така си говоря със котките ,кучетата,те млъкват и почват да ме гледат умно,опулено и почват да ми обясняват нещо на техен си език,а отстрани си изглеждам като пълна кукувица,но хич не ми пука.По същият начин чувам и новият ни съсед да говори на неговия кучкарник,обаче той е от тези с меките китки и като им каже нещо от женски род,тоест определи се като тяхна майка,такъв смях предизвиква в околните :lol:
Много е интересно у вас,красиво,приказно,загадъчно ,различно и някак прелестно.Поздравявам те за вкус,мерак,желание,борба със твоя ММ,
справила си се прекрасно. :sbow:
1 x
Потребителски аватар
ljuboznatelna
Кафе машина
x 492
x 453

вт апр 16, 2019 9:28 am

Така като на видеото викат само зрелите мъжки. Те са само двама :) И слава Богу не е нон стоп :) Имат си по една женска, двата млади пауна са за продан. Миналата година се излюпиха четири, през юни, но точно като имаше една студена вълна. И двете умряха.
Но пък започнат ли с виковете за уплах (всички), това е знак, че нещо се случва, и излизам да видя. Особено ако и кучето лае. Ах, да, пропуснах каракачанеца, и той е много гласовит :D
Съседите, които живеят тук, са през един двор, останалите са празни къщи и дворове. И едно поле от изток. Ако по-нататък има проблеми, ще намалим бройката, няма как. Тук е квартал от селски тип, все още покрай къщата минават крави и овце.
В някои села хората ги развъждат, освен , че са много, са ги оставили да летят свободно, и те се разхождат по покривите на къщите :)
Мъжки паун в полет е изключителна красота! Моят само веднъж го изпуснахме и го видях, оттогава си е все с подрязани крила, да не бера страх накъде ще литне.
3 x
Изображение
Shami
Баш кафе майстор
x 422
x 227

вт апр 16, 2019 9:52 am

Да,разбирам те напълно и ние сме такъв квартал,не точно,но подобен,въпреки,че сме на 20 мин.с автобус и 6 мин.с влак от центъра ,визирам лъвов мост.Доскоро минаваха овце,кози ,коне,крави и всичко останало дето е възможно .Но сега нещата значително се променят,животните намаляха,има ги все още,но намаляха доста,правят ни и канализация,тоалетните на повечето хора тук са отвън,типично селски тип.Но по новия общински план ни цивилизоват постепенно.
Бих си взела паун,но сме свалили оградата в момента,изчакваме да направят булеварда,тротоара,вдигат много нивото на земята и не знам какво ще правим.Всички сме :shock: ,така и чакаме да приключат,че да се види накъде.Влизат кучета нощем,но нашите два песа се справят перфектно и разгонват навлизащите.
Но, ти освен градина имаш и перфектна къща,гледах снимките с аквариумите,страхотни са,никъде не съм виждала толкова добре направено и интересно обзавеждане.Много,много различно е при теб,ако може да пуснеш още някоя снимка и от вътре и от вън,спомням си,че гледах и страхотната ти беседка :potekoha:,та молбата ми е за повече снимки,има толкова какво да се види :angel2:
0 x
Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: съб ное 28, 2009 11:44 pm
x 880
x 1153

вт апр 16, 2019 10:16 am

Изображение

Люб, разкошна снимка!
Такова нещо не се вижда всеки ден! :o :o :o
1 x
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.
aurelija
Кана кафе
Регистриран: нед яну 29, 2012 9:21 am
x 57
x 324

вт апр 16, 2019 10:28 am

2010 г. бях в Индия и видях паун в полет.
Гледката е изумителна.
Няма как да се опише с думи.
0 x
Питай,ше видим дали може...
Потребителски аватар
ljuboznatelna
Кафе машина
x 492
x 453

вт апр 16, 2019 11:55 am

Шами, благодаря. Аз снимки съм пускала на всичко, което става за гледане, но са пръснати по темите и годините. Всико става бавно и постепенно, много често идеите се раждат според обстоятелствата. Винаги има нещо недовършено, или което не става за снимка. Признавам си, че основния двигател е моят мъж, и неговата страст към предметите от миналото. И разбира се, непресъхващото му желание да сбъдва мечтите си. Понякога и моите :) Но това е свързано с много трупане на излишни вещи, отлагане във времето, докато дойде подходящ момент - финансов, или свързан с намирането на точно определена вещ.Много често не знаем какво липсва в пъзела, и го чакаме да дойде. И то се появява в един момент.
Понякога и чисто физически му е непосилно, вече много болежки се обаждат. Всичко правим сами, или поне има включване.
Аз пък се нагласям според него. Гледам да употребя довлеченото по някакъв практичен начин. Или да осъществим плановете възможно най-евтино. И така се раждат различните неща :)
Например в кухнята исках шарени плочки. Обаче точно тогава пари за плочки нямаше. Защото ние сме малко като циганите, със сбъркани приоритети. Дойдат някакви пари, накупим разни мечталки, които може и след десет години да потрябват,или пък защото са много аи евтини, и може случааайно да послужат за нещо някой ден.И после караме с каквото остане.
Та плочки нямаше как да имам в близко бъдеще, но пък имах тухли. И си казах, защо пък да не ги наместя тия тухли, вместо години да ги прескачам по двора. И ММ ги иззида на мястото на ватата (дървена конструкция с вата за изолация и затворена с гипскартон).И шкаф исках, бароков, вместо кухненски остров. Ама шкафа така и не се появи никъде, а тухли имаше още. И се получи това:

Изображение Изображение Изображение

Третата снимка е веднага след завършването, мераклийска :) Другите две са от Коледа, показвах нещо на някой, и са в напълно естествено състояние :)
9 x
Изображение
Отговори

Върни се в “Градини и дизайн”