Нашите градини 2019

Публикувай отговор
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от ljuboznatelna »

Ирисите са приказни!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Нашите градини 2019

Мнение от calico »

Лили, страхотен карамфил. Прилича на топ карамфилите в цъфтеж, те май също са зелени зимата, само дето са двугодишни. Изобщо градината ти е мечта - гора, камъни, чимшири и иглолистни, прелестно е :daaa:

Всички сте много нацъфтяли вече, не мога да се фукам с ранна пролет :lol: :lol: :lol:

малко завиждам за хойхерите, :potekoha: и защо не виреят при мен нямам представа. Сега има 3-4 полуживи, ще ги прехвърля в саксии да видим как ще е. В земята досега всичките са ми умирали за 1 сезон.
:svekurva:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от greeneyed »

Много странно, calico, че губиш хойхерите. :hmmm: Прекалено торене , прекалено поливане и слънце могат да ги уморят. Ама ти не си вчерашна, вярвам че са на правилно място?
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7272
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 719 пъти
Получил благодарност: 1290 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от ljuboznatelna »

Искра от "Зелена пролет" ме беше посъветвала от време на време да ги поливам с инсектицид. Някакви червеи завъждали, които им изяждали корена. Аз имам този проблем по-скоро с ирисите. Но и една хоста си замина така, най-красивата ми. :(
Lilly
Чист кофеин
Мнения: 5053
Регистриран на: Сеп 2, '16, 09:50
Дал благодарност: 257 пъти
Получил благодарност: 1322 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Lilly »

calico написа: Мар 18, '19, 11:00
малко завиждам за хойхерите, :potekoha: и защо не виреят при мен нямам представа. Сега има 3-4 полуживи, ще ги прехвърля в саксии да видим как ще е. В земята досега всичките са ми умирали за 1 сезон.
:svekurva:
не се тръшкай :lol:
в горската градина и при мен хойхерите не виреят и това си - бих казала - пречи им чистия въздух :lol:
Просто това не е тяхното място .
Има растения , които вадя/ като заумират/ , реанимирам ги в саксии в София / поливане, торене, повече грижи/ и пак ги връщам .
При хойхерите не става - и вчера като ги гледах ...мъка, мъка.....
освен да ги махна изобщо от там
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Shami »

Като говорите за хойхери,при мен ги бях сложила в големи шишета от минерална вода,вървяха просто прекрасно,с изключение на една,за да видя какъв е проблема,извадих корена и намерих малки бебета охлюви,нагнездили се в корените,в самата почва,при това дълбочко.
После реших да пресаждам всичките и да ги размножа,в резултат ми оцеля само една и се мъчи и досега.Но бяха такава красота,че пак ще се пробвам.
gevkati
Баш кафе майстор
Мнения: 2526
Регистриран на: Фев 3, '13, 12:10
Местоположение: София
Дал благодарност: 969 пъти
Получил благодарност: 1368 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от gevkati »

За хойхерите нали знаете, че не трябвя да заривате шийката. Трябва да си стърчи като сламка от коктейл(малко)
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5591
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1666 пъти
Получил благодарност: 1828 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Тутти »

gevkati написа: Мар 18, '19, 21:44 За хойхерите нали знаете, че не трябвя да заривате шийката. Трябва да си стърчи като сламка от коктейл(малко)
Тъкмо навреме, gevkati. Имам пет хойхери от есента, четири са супер, дори са расли и през зимата сякаш, едната обаче нещо не ми хареса как изглежда. Ще проверя за шийката и коктейла. :daaa:
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8475
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 821 пъти
Получил благодарност: 620 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от Shami »

Това за шийката не го знаех,много вероятно е да съм допуснала грешка при засаждане и затова да ми загинаха повечето,явно прекалено ги заривам с пръст.Благодаря gevkati. :tzvetentze:
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2210
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1338 пъти
Получил благодарност: 520 пъти

Re: Нашите градини 2019

Мнение от daneda »

Леле, трябваше май по-рано да го напишеш това gevkati! Аз есента ги зарих с пръст моите старите, че се бяха извисили и оголили, ама каквото такова! Виждат ми се живи, но като се прибера този уикенд ще ги разровя!
Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”