Животинки из градинки

Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Животинки из градинки

Мнение от Албена »

Много хубава градина.Най я разкрасяват пернати те гости. :D
Какъв е бил проблема със совичката,за да попадне при теб и после в центъра?
И най-после открих човек ,който може да ми помогне да рзгадая каква е една птичка ,която често посещава нашата градина.За съжаление нямам снимки,но тя има една много типична отличителна черта - корема и гръбчето й са ярко жълти , а крилцата сивеят.Не мога да я разгледам обстойно ,защото тя прелетява с голяма скорост сред дърветата.Като ярък слънчев лъч е.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Животинки из градинки

Мнение от greeneyed »

Да не е авлига? http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0% ... 0%B3%D0%B0

И аз се заслушвам в птичия хор, божествен е. А имам и кълвач наблизо, понякога го виждам. :D
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Животинки из градинки

Мнение от Албена »

greeneyed написа:Да не е авлига? http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0% ... 0%B3%D0%B0

И аз се заслушвам в птичия хор, божествен е. А имам и кълвач наблизо, понякога го виждам. :D
Сега разгледах снимки в гугъл.Май наистина е авлига. На по-малката ми дъщеря много й се искаше да е някое избягало папагалче и ние да си го хванем. :lol:
Тук има много кълвачи.Понеже имаме стара черница, всеки ден някои упорито чука по нея. :D
Още една много красива птица се навърта наоколо ,но си е малко креслива и краде черешки и грозде - сойката. :mrgreen:Има и свраки и косове.Те не са толкова страхливи,докато авлигата можеш само да я мернеш като хвърлено към небето камъче.
ilihris
Виенско кафе
Мнения: 331
Регистриран на: Сеп 9, '11, 16:42
Местоположение: Пловдив

Re: Животинки из градинки

Мнение от ilihris »

Жълто и черна, бързопрелитаща, с големина на кос в България е само Авлигата - предполагам има наблизо малко водоемче и доста върби :dovolen: .
А Совата бе млада и посред тежката зима от гладуване беше мн изтощена, но бързо живна.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Животинки из градинки

Мнение от Албена »

ilihris написа:Жълто и черна, бързопрелитаща, с големина на кос в България е само Авлигата - предполагам има наблизо малко водоемче и доста върби :dovolen: .
А Совата бе млада и посред тежката зима от гладуване беше мн изтощена, но бързо живна.
Има малка рекичка с много върби и високо тополи. :nod:
Радвам се за совичката,че не е било нещо сериозно.Много е красива.
Аватар
mim
Кафевар/ка/
Мнения: 926
Регистриран на: Авг 26, '15, 21:53
Дал благодарност: 66 пъти
Получил благодарност: 10 пъти

Re: Животинки из градинки

Мнение от mim »

Публикувай отговор

Обратно към “Градини и дизайн”