Текомария (Tecomaria)

Публикувай отговор
katia26
Kъсо кафе
Мнения: 78
Регистриран на: Авг 3, '11, 09:23

Re: Текомария (Tecomaria)

Мнение от katia26 »

Нова съм, и веднага започвам с глупави въпроси: текомарията не е ли вечнозелена лиана за огради, а текомата е листопадно? Търся си бързорастяща , цъфтяща лиана за покриване на ограда от мрежа. Района е Варна, на 2 км. от морето.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Текомария (Tecomaria)

Мнение от libra »

Така е както казваш.Текомарията ще ти свърши по-добра работа за ограда.
Но има малко инфо за текомарията,предимно от азиатския регион.Като й гледам листата не мисля че ще е вечнозелена при нас.
katia26
Kъсо кафе
Мнения: 78
Регистриран на: Авг 3, '11, 09:23

Re: Текомария (Tecomaria)

Мнение от katia26 »

При нас дяволския нокът е зелен при меки зими.Проблема е, че не мога да намеря откъде да си го закупя – обиколих доста варненски борси и в интернет и нищо. Освен текомарията си харесах от интернет и „ Гария”, но и от нея никъде няма следа. Благодаря за бързия отговор libra.
Забравих- търся по това време на годината, защото отсякохме един саморасъл орех и трябва спешно да се оттърва от съседското любопитство.
Ако някой знае откъде мога да се снабдя поне с текомария за варненския регион или чрез интернет, моля помогнете!
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Текомария (Tecomaria)

Мнение от libra »

Има едни зелени мрежички ,които са много подходящи.Не прикриват 100%,но трябва откровено да заничаш,за да видиш какво става във съседите.
Най-близката дестинация,която показва гуугъл е Полша-нещо не е много разпространено насам.
katia26
Kъсо кафе
Мнения: 78
Регистриран на: Авг 3, '11, 09:23

Re: Текомария (Tecomaria)

Мнение от katia26 »

Благодаря, ще продължавам да търся.
denitsavm

Re: Текомария (Tecomaria)

Мнение от denitsavm »

Катя, такива обикновените текоми, които има във всеки двор по морето ли търсиш? Ако за това става дума - те пускат по много издънки и всеки би ти дал, иначе тук ги има по разсадниците, но са по 10-15 лв. :hmmmmmm: Виж и в Замъка съм виждала, а за другите, които са вечнозелени незнам - не ги разбирам тия :hmmm:
katia26
Kъсо кафе
Мнения: 78
Регистриран на: Авг 3, '11, 09:23

Re: Текомария (Tecomaria)

Мнение от katia26 »

Търся вечнозелена-текомария. Текома имам - тя е листопадна, а любопитството е целогодишно.
denitsavm

Re: Текомария (Tecomaria)

Мнение от denitsavm »

Ами да, за който има непрятни съседи... Най-бързото решение е зелената мрежичка :nod: Както казах нищо не разбирам от текоми :| , Текомата е кампсис? Или текомарията е кампсис :hmmm: ... Нямам време и да се поинтересувам сега, но ако кампсис ти върши работа има в текущата поръчка от Есвелд.
katia26
Kъсо кафе
Мнения: 78
Регистриран на: Авг 3, '11, 09:23

Re: Текомария (Tecomaria)

Мнение от katia26 »

Здравейте! Нямаше ме два дни в нета. Доколкото разбрах от интернет, кампсис е текома. Оттук научих за Есвелд и го поразгледах / не зная английски /, но също като зелените мрежички ми идва непосилно финансово. Засега сложих шоколадова лоза /купих я/ , и си бях откраднала пролетта дива лоза, и сега прехвърлих 2 от 4-те коренчета.
Дяволски нокът имам на другата ограда, но той е красив 3-4 години –после става кълбо от сухи клончета, а върху тях новите зелени. Имам и бръшлян, който е много красив, но расте много бавно и край него не вирее нищо / има страшни корени/. На челната ограда имам птиче грозде, вечнозелено, но миналата година хвана листни въшки – поорязах го, напръсках го, но ще се възстанови поне след 2 години. Затова се ориентирах към лиани, и сигурно имам цигански вкус, но ми се иска нещо шаренко и ярко. Купих си и 3 лейланди, те вървят много добре, но мъжът ми взе да се мръщи на разходите за мераците ми. Затова търся по–евтиничко и красиво. Демек като всяка жена – невъзможното.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 708 пъти
Получил благодарност: 1478 пъти

Re: Текомария (Tecomaria)

Мнение от Гео, граф »

Гео, граф написа: ... кога ли ще мога да снимам нещо такова :hmmm: :nod:
Това съм го писала в началото на февруари, а днес мога да се похваля вече със снимка :ieeemyzh: :ieeee: :ieeemyzh: ...

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”