Плумбаго (Plumbago)

Публикувай отговор
Аватар
Звездичка
Кана кафе
Мнения: 626
Регистриран на: Май 5, '14, 08:56
Местоположение: Лом

Re: Плумбаго (Plumbago)

Мнение от Звездичка »

Моето обилно разцъфнало пломбаго преди месец беше курдисано на пълен пек и започнаха да му жълтеят листата. Сега е огряно до към 11 часа и вече си е о'к :ieeemyzh:
Изображение
"Само живеене не стига, човек трябва да има слънце, свобода и малко цветя."
Ханс Кристиан Андерсен
Аватар
lin6
Кана кафе
Мнения: 587
Регистриран на: Апр 20, '11, 11:00

Re: Плумбаго (Plumbago)

Мнение от lin6 »

Руми :tzeluvka:
Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Плумбаго (Plumbago)

Мнение от Виола »

И моите се нацъфтяха. Нини, виж твоето :tzeluvka: :gush:
Изображение
Изображение
Deleted User 1445

Re: Плумбаго (Plumbago)

Мнение от Deleted User 1445 »

Виола написа:И моите се нацъфтяха. Нини, виж твоето :tzeluvka: :gush: [/img]
Видя ли, теб как те обича :tzeluvka:
незабравка

Re: Плумбаго (Plumbago)

Мнение от незабравка »

А няма да оцелее, в градината.Ако искаш 'градинско плумбаго' в листата на Пландорекс има ceratostigma willmottianum.Роднина е на плумбагото.При мене сега цъфти-красиво е ,наситеносони цветчета,малко по-малки от на плумбагото.

Изображение


Изображение
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Плумбаго (Plumbago)

Мнение от Виола »

Танче, градинското ти плумбаго на нови клонки ли цъфти или на стари? Забелязала ли си?
И аз го имам, тая година старите клони изсъхнаха и покара отдолу доста нови, но няма никакви пъпки. :hmmm: А е на слънце.
незабравка

Re: Плумбаго (Plumbago)

Мнение от незабравка »

Виола написа:Танче, градинското ти плумбаго на нови клонки ли цъфти или на стари? Забелязала ли си?
И аз го имам, тая година старите клони изсъхнаха и покара отдолу доста нови, но няма никакви пъпки. :hmmm: А е на слънце.
Вили,на нови клонки цъфти-старите обикновено зимата мръзнат и се реже ниско напролет.Може би му е още рано на твоето да цъфти.Тези в разсадника цъфнаха рано,понеже зимата прекараха в оранжерията и стартираха по- рано напролет.Това,което ми е в градината,цъфти през август.
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Плумбаго (Plumbago)

Мнение от Виола »

Благодаря ти много! :tzvetentze: :gush: Успокои ме. :liubov2: Моето направи много хубаво храстче, но няма още пъпки.
Аватар
PPetrova
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Юни 22, '11, 10:51
Местоположение: Сливен

Re: Плумбаго (Plumbago)

Мнение от PPetrova »

Аз си взех от Стрелиция.Получих го в саксийка с две облистени клончета под формата на Y.Тази година сътворих джунгла на терасата, без ред и дисциплина, само мерак и кеф и една юлска вечер видях бяла топка между странните гергини , капризната пасифлора и калдъръмчетата.Видях топката, като гледах отдолу-нагоре терасата си.Странните ми гергини са от семена с указание,че стигат до 20 см, а тия ми ти гюрлюци са към 70см с огромни листа и на върха мижав цвят колкото цвят на латинка.Как ще видя плумбагото,то просто беше се свряло някъде там.След време ми казват :Ау, какво е това красивото синьо? Оказва се единия клон е в синьо, другия в бяло.Посадени са на едно място плумбаго и "бордюрните "гергини.Аз тия гергини ще им видя сметката, но имам едно наум, че плумбагото ще се спаружи от слънцето.И като чета ,май е така.Смятам да го оставя на терасата, че са засадени в едно старо, огромно чекмедже, високо и широко колкото три пластмасови сандъчета. Ще увия в дебел полиетилен сандъчето, по покрия и плумбагото с борови иглички, накъсани вестници и пак полиетилен. Ако на някого е презимувало в голям съд на южна тераса, поне да ми каже да го режа ли ?
Аватар
LUCKY LETY
Двойно кафе
Мнения: 180
Регистриран на: Яну 23, '16, 16:17
Местоположение: гр.Аксаково;област Варна
Получил благодарност: 15 пъти

Re: Плумбаго (Plumbago)

Мнение от LUCKY LETY »

Плумбагото от Миша цъфна :ieeee: :ieeemyzh: :ieeemyzh:


Изображение

Обожавам го !!!

Благодаря ти Мише!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”