Увивни храсти и пълзящи растения

Публикувай отговор
mi_ra
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Фев 15, '16, 16:37
Местоположение: Велико Търново

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от mi_ra »

Асма ще е :dovolen: , както се казва "едвам ме навихте", сега остава да помисля и за някаква конструкция и да се справя с не лесната задача да навия мъжо да направи конструкцията за асмичката.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от calico »

не ти трябва конструкция за да я качиш горе. Оставяш само едно стебло и до втория етаж да няма листа по него.
самото стебло ще прикрепите към стената по някакъв начин, не е сложно. И горе вече го пущаш насам и натам за се вихри
хората ги пущат по теловете за пране, виждала съм. Нали е за сянка, не за грозде
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Tani4ka
Виенско кафе
Мнения: 363
Регистриран на: Сеп 24, '13, 15:56
Местоположение: Стара Загора

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Tani4ka »

Ако ще правите конструкция за астма, то можеш да засееш и киви.Грижите са същите както и за лозите.
Можеш да прочетеш в темата за киви.Има сортове които издържат по нашите ширини и ще те радват с много плод.
mi_ra
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Фев 15, '16, 16:37
Местоположение: Велико Търново

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от mi_ra »

Ооо ще проуча и въпроса с кивито, но си мисля че растенията май са мъжки и женски, :hmmm: и до втория етаж дали ще мога да ги кача
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Бобсъна »

1.Да!
2.Да!
Изображение
Deleted User 2919

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Deleted User 2919 »

mi_ra написа:Ооо ще проуча и въпроса с кивито, но си мисля че растенията май са мъжки и женски, :hmmm: и до втория етаж дали ще мога да ги кача
Купих киви за балкона.Пише на етикетката му, че и М иЖ. едно растение.
Deleted User 2919

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Deleted User 2919 »

retaraa написа:Кали, съседите ми имат лоницера. Силно ароматна е и не спира да цъфти от май до октомври, като в най-големи жеги не е с толкова обилен цъфтеж. За съжаление не знаят точното име, защото са я купували като нещо увивно и ароматно. Листата са гладки. Много прилича на тези
Lonicera japonica 'Halliana'
Изображение

Lonicera japonica 'Hall's Prolific'
Изображение
Май Орлови нокти му викат..http://www.plantarium.ru/page/view/item/23156.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Deleted User 2919

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Deleted User 2919 »

dal написа:Бръшлян / Hedera
всички го знаем , некапризен и издръжлив , има интересни вариетети на листата, вечнозелен е , търпи сянка-това е достатъчно за да може да ни послужи на терасата , в градината и в композиции;размножава се лесно с отводи и резници, с пипалца прикрепва и покрива повърхности , кори на дървета и където ви е угодно:~ :dovolen: става за "окантяване" на цветни групи с редовно подстригване на бордюра.
хеликс
Изображение

Изображение

Fatshedera
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Почиства въздух от бензол, СО2, формалдегид, трихлоретилен, и другите замърсители....
dar
Баш кафе майстор
Мнения: 2898
Регистриран на: Окт 24, '14, 16:30

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от dar »

За една ограда си търся лоницерна и прочетох, че японика била вечнозелена. Поръчах си в един магазин и ми доставиха lonicera brownii Fuchsiodes, някой има ли впечатления от доставената ми?
Аватар
tsvetinka
Кафе с мляко
Мнения: 250
Регистриран на: Юни 8, '16, 18:59
Местоположение: Пловдив

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от tsvetinka »

Имам лоницера от 3-4 години, купих я с голям мерак и също толкова големи очаквания. Разпростира се много, това го знаех, но цвета е толкова дребен, че ме е яд да го гледам. А да не говорим, че изобщо не мирише. Аз ли съм взела такъв сорт :hmmm: Едни дребни, не повече от 1-2см бяло-жълти цветове. Всички ли лоницери са с толкова дребен цвят. Не цъфти навсякъде, а да не говорим, че аромат почти няма. Само ако си навра носа в нея ще усетя.
Дигнала съм й мерника, ще я махам. И да я стрижа, и да я торя все си е така :snif:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”