Увивни храсти и пълзящи растения

Публикувай отговор
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от retaraa »

Кали, съседите ми имат лоницера. Силно ароматна е и не спира да цъфти от май до октомври, като в най-големи жеги не е с толкова обилен цъфтеж. За съжаление не знаят точното име, защото са я купували като нещо увивно и ароматно. Листата са гладки. Много прилича на тези
Lonicera japonica 'Halliana'
Изображение

Lonicera japonica 'Hall's Prolific'
Изображение
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от kali »

Благодаря ти, retaraa! :tzvetentze: Точно като тази втората /такъв цвят/ми се иска да си намеря. Записвам си я и ще я търся.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от kali »

Бихте ли ми казали тази лоницера дали е ароматна и дали е сорт japonica?
Изображение
Пише, че е Lonicera caprifolium.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от хортензия »

Здравейте,тази година пролетта минавайки покрай къща с цъфнала глициния ми спря дъха от силния аромат който се носеше и красотата на цветовете с които беше облечена цялата ограда :angel2: Реших че ще си купя това растение поразрових се и разбрах как се казва.От прочетеното тук разбирам че се развива като мощна лиана и трябва да се съобразя с това къде ще го засадя.Харесах си трички-бяла ,розова и тъмно лилава някакъв Дракон беше май името и в поръчката която върви сега -funkie на зеленко.Качвам снимка на местото където мисля да ги сложа и искам съвет от вас ,дали ще е подходящо :hmmm:
Изображение
От ляво на люлките има туи не се виждат много добре,от това лято са,та мисля да ги сложа между тях.ММ ми обеща да направим конструкция и да ги пусна да растат над люлките и към покрива на къщичката.Целта ми е да има лятото сянка над люлките.Мислите ли че ще си пречат :?: Имам и още една питанка,дали може от тук някъде да си взема читави глицинии,които да цъфнат още първата година/така пише в полския сайт/,защото растенията доста се оскъпяват от транспорта като се има в предвид ,че са по метър че и отгоре. :hmmm:
Mike
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1599
Регистриран на: Яну 12, '10, 19:01
Получил благодарност: 12 пъти
Обратна връзка:

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от Mike »

Ми не съм чувал глициния да цъфти още първата година, моите са на три и се ослушват още. Но ако мястото е идеално , поливаш и ториш -нищо чудно да ти се случи такова нещо.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от libra »

Какво значи на първа година-те ,в саксиите са на определени години.Аз си купих цъфтяща глициния към 250 висока ,после не цъфтя 2-3 години,докато не й направих правилното рязане.Сега съм обект на завист в пернишкия район.
Хортензия,трябва да обмислите добре конструкцията-Драгон-ите са с дълги цветове/дай,боже/и самата конструкция трябва да е достатъчно висока.
Идеята за между туите също я премислете,защото веднъж сложени,няма да можете да ги пресаждате. По-скоро,туите могат да бъдат преместени,както са все още ниски.
Аватар
хортензия
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1000
Регистриран на: Фев 12, '12, 15:44
Местоположение: Силистра
Дал благодарност: 107 пъти
Получил благодарност: 115 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от хортензия »

Относно цъфтежа прочетох в полския сайт при описанието на растенията пишеше ,че може да цъфнат още първата година след засаждането,та от там и моите надежди,а доколкото разбрах (с гугъл преводача) самите растения са на повече от две години и се продават в саксий,като височината им е от 1 до 1.5 метра.А за консрукцията си мислехме да е като асмалък,който да опрем в покрива на къщичката.
Аватар
zeleno
Наркоман
Мнения: 13673
Регистриран на: Ное 23, '10, 15:59
Дал благодарност: 123 пъти
Получил благодарност: 237 пъти

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от zeleno »

чак сега виждам въпроса :ufff:
глициниите стават огромни мощни лиани
мисля , че три там ще са много
или да бъдат посадени една в ъгъла и другите две от двете страни / във функие имаш само една поръчана /
имам Бляк Дракон от 5 години и още не е цъфтял / от сайта с клематисите /
Дара някъде беше качвала снимка на нейния - той е качен на стълб на енергото :mrgreen:
асмалъка трябва да е мощен
като гледам каква хубава къщичка сте направили - и той няма да ви се опре :dovolen:
пп м/у впрочем в една от последните поръчки от пландорекс народа си накупи глицинии и Таралас беше качил снимка на цъфнала / или беше споделил , че ще цъфти , не помня точно / , така , че може и да цъфтят още първата година :hmmm:
Аватар
pipike
Баш кафе майстор
Мнения: 2513
Регистриран на: Юли 31, '12, 09:24
Местоположение: София

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от pipike »

Този Philadelphus x virginalis 'Miniature Snowflake' има ли го
по градинските центрове Изображение
Аватар
дара
Чист кофеин
Мнения: 8216
Регистриран на: Яну 19, '11, 20:04
Местоположение: София

Re: Увивни храсти и пълзящи растения

Мнение от дара »

pipike написа:Този Philadelphus x virginalis 'Miniature Snowflake' има ли го
по градинските центрове Изображение
Мисля,че го има в Хоумгарден :daaa:
Аз го имам от полска поръчка,цветът не е толкова едър :nod:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”