Отглеждане на чемшир

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2226 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Мария Николова »

Открих семената на чимшира чак през юли 2007 г. Събрах 100 и кусур семена и ги засях в пясъка в подножието на старите чимшири. Докато падне снегът, никъде не видях поникнало семе. До април-май ги забравих и изведнъж ги открих! :ieeee: За 1 година пораснаха 10 см. Но на следващата година заръмжа фандромата за строежа на блока и бързо трябваше да ги местя на безопасно място. Пък то кът... :eeeh: Наблъсках ги в 2 вадички, минаха 3 години и... станаха толкова големи, че река ли да ги местя,... с фандрома трябва да се вадят- :lol: И тъй си останаха под сянката на ябълката - чимширена стена. :mrgreen:
Пак преди строежа засадих много клечки и нищо не се вкорени. И едва 3 месеца по-късно видях по ТВ как се вкоренява чимшир. Клечката трябва да бъде чисто гола, без никакво разклонени, без ни едно зелено листо. В пясък и жестоко отъпкване, да не остане въздух. И непрекъснато поливане. Очукването може да доведе до некроза, а от там гниене. :eeeh:
Сцепването и наклона са екстри, които няма да попречат, ако клечката е оголена като молив. :nod:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
troll

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от troll »

Ами то аз неслучайно го бутнах в хладилника. Щото прочетох, че покълнва за от 1 до 3 месеца на 15 градуса Целзий.
:mrgreen:
troll

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от troll »

Това са снимки от преди около месец и половина.
Това ми е градинката отпред с чимширите.
Изображение
Това са чимширите отзад
Изображение
тук е шампиона дето ни изненада тази пролет в контейнера
Изображение
а тук са шампионите, които ще ни изненадат следва щата пролет.
Изображение

Моите чимшири се развиват отлично и аз винаги съм го отдавал на моите грижи.
Слагам ги в първокачесъвена градинска пръст и ги поливам почти всеки ден.
:mrgreen:

Редно е обаче да спомена, че чимширите обичат влагата във въздуха, а аз я имам в изобилие. Къщата ми е на 200-300 метра от Св. Лаврентий или Сент Лоран или както го знаете, което е река от ранга на Дунав, че и по-нагоре, но я водят от последното езеро от което изтича.
troll

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от troll »

Тук шампиона ще го местим щото догодина ще е по-трудно.
Изображение
Тук е в края на второто лято откак е набучен.
denitsavm

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от denitsavm »

Не е зле шампиона ти :daaa: Моите бидеха потъпкани :eeeh: , резниците де, и ще слагам нови :dovolen:
Аватар
cvetiborovanska
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Дек 10, '13, 21:12
Местоположение: Монтана

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от cvetiborovanska »

Имам проблем.Кучето ми скърши няколко чемшира и сега се чудя дали някога ще порастат или не.Ето до тук е пречупено

Изображение
Изображение
troll

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от troll »

Според мен пакще си порасне, ма е бавно.
А ти опита ли веднага да съединиш двата края щото може да зарастне ако е само скършено а не джвакано примерно.Един вид да присадиш чимшир на самия него си.
Аватар
cvetiborovanska
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Дек 10, '13, 21:12
Местоположение: Монтана

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от cvetiborovanska »

Не съм опитала така.Ами горния край е зджвакан и го няма.Само стъблото е остало.
Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 977 пъти
Получил благодарност: 2226 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Мария Николова »

cvetiborovanska написа:Не съм опитала така.Ами горния край е зджвакан и го няма.Само стъблото е остало.
Засади си го както трябва и бъди спокойна. Ще покара с тези перфектни корени, а имаи достатъчно стебло! :daaa:
Не забравяй, че трябва да ни го покажеш как се е разлистил една година след като сме му баяли тук. :lol: :lol: :lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
cvetiborovanska
Kафенце
Мнения: 21
Регистриран на: Дек 10, '13, 21:12
Местоположение: Монтана

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от cvetiborovanska »

ако не стане,ще садя пак.то за колко месеца растат и колко струват семената на чемширите,защото те не са мой,а на един магазин полихрон.

Ето снимка как са сега

Изображение

И ето как са били преди

Изображение
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”