Отглеждане на чемшир

Публикувай отговор
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10104
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1020 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от МГХ »

Гео, граф ,просто отрежи няколко клончета.Намери ъгъл в градината ,където е сянка и влажно.Зарови ги почти целите /само една трета от горния край да се подава/,но в глинеста по-бедна почва.Забрави ги за два три месеца и ще имаш вкоренени растения с брада от корени по цялата заровена в почвата част.Така съм вкоренила доста чимширчета.Дори раздавах.Вече не вкоренявам ,защото не ми трябват , но си и много лесно.Условието е почвата да е глинеста и да е влажно и сенчесто.При мен е под дърво до един дувар,където ММ изхвърли глината ,с която маза пещта.
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от ivanina »

МГХ написа:Гео, граф ,просто отрежи няколко клончета.Намери ъгъл в градината ,където е.При мен е под дърво до един дувар,където ММ изхвърли глината ,с която маза пещта.
...Само това дърво да не иглолистно - като моя смърч , който правел суха сянка и ми провали наполовина УСПЕХА :ufff:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
hamyra59
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Сеп 10, '14, 18:19

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от hamyra59 »

Жени написа:Виждам, че няма такава тема са особеностите при отглеждането на чемшира. Моля, който има опит да сподели, защото имам десетина корена изваден чемшир и трябва да го насея някъде, а не съм сигурна какви особености има при него, макар че е вечнозелено и е още от едно време от бабините градинки, но и той си има особености. По принцип знам, че расте бавно, трябва да се реже, оформя, мисля че на слънчево място вирее, но само до тук. Как се подхранва, с какво и кога, къде е най - добре да се насее, до какви растения имам в предвид и изложение в градината? Моля, за съвети и предложения. Благодаря! :hmmm:
hamyra59 може ли някои да ми каже от какво са ми болни чимширите и как или дали е възможно да ги спася
hamyra59
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Сеп 10, '14, 18:19

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от hamyra59 »

Изображение Изображение [/img]може ли някой от вас да ми каже от какво са ми болни чимширите и мога ли да ги спася.изсъхнаха и целите са като в паяжина
незабравка

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от незабравка »

Мисля,че са опасани от гъсеници.При нас също има масово нашествие от гъсеници по чимшира в момента.Аз вчера пръсках моите. :nod:
hamyra59
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Сеп 10, '14, 18:19

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от hamyra59 »

бихте ли ми казали с какво ги пръскате и имат ли някакъв шанс да оцелеят,за съжаление съм дилетант и почти нищичко не разбирам
Lois

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Lois »

Hamyra, това по морето ли е някъде?
На майка ми в градината - в Обзор, и на съседските градини - им се случи същото нещо това лято. Казах й да пръска с Нуреле или Б58, но не съм питала какво е станало. Ядат ги едни гъсеници
Изображение
Незабравка да каже какво е успяла да спаси, на мен ми изглежда катастрофално - много хора си изрязаха големи храсти видях.
hamyra59
Kафенце
Мнения: 4
Регистриран на: Сеп 10, '14, 18:19

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от hamyra59 »

да това е до едно село круша близо до устието на камчия
незабравка

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от незабравка »

За гъсениците може да се пръска със Суми Алфа,Нуреле или Актелик 50 ЕК .Аз ги напръсках с биоинсектицид -Нимазал се казва ,дава пъти през три дни.Обаче ,понеже имах едно наум ги хванах в началото,не можаха да нанесат големи поражения .По принцип през август е добре когато се разхождаме в градината,да се оглеждаме за гнезда на гъсеници по храстите и по клоните на дърветата-клоните изглеждат като оплетени в паяжина.Клончетата от дърветата аз ги режа и ги горя направо,хич не си играя да ги пръскам. :dovolen:
denitsavm

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от denitsavm »

И при мен пострадаха 5 чемширчета :eeeh: , така че - внимамайте навсякъде :!:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”