Отглеждане на чемшир

Публикувай отговор
Аватар
ivanina
Кафе машина
Мнения: 4142
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:36
Местоположение: Русе, България
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от ivanina »

Момиченца и тук таме момченца ,дойде март месец и искам да ви напомня ,че сега март месец е времето за залагане на резници от чимшир - следващото време е август. Също така март се извършва и подстригването на чимшира за желаната от нас форма - следващото време е края на юни. Вкоренените ни от предната година резници трябва да засадим на постоянните им места през април. И тук ми се ще да споделя че от заложените ми миналия август 15 резника имам успешни само 7 бр. ,демек - 50% . :hmmmmmm:
Истината е като водата - винаги намира път!...

Изображение
troll

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от troll »

Ного мъ е срам!
От четири-пет месеца имам стотина семена от чимшир и си седят в пакетчето.
Едва ли ще поникнат там.
Ще взема да се опитам да разровя земя и да ги сложа.
Може още да нее късно.
Lois

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Lois »

Аз имам едно питане.
Имам доста храсти чимшир в градината, и стари, големи, и по-млади и мънички. Развиват се добре, без някакви особени грижи от моя страна, освен подрязване и поливане.
Днес обаче забелязях на едно от малките храстчета, което е доста далеч от всички други, странен цвят по върховете на клонките -листата му са почти оранжеви. В средата си е зелен, както трябва. За съжаление не направих снимка.
Знае ли някой на какво може да се дължи и най-вече как може да се оправи?
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 13 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от tsvetina »

Това е от студа - щом е по върховете. Би трябвало налято да възвърне зеления си цвят.
Lois

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Lois »

Хм, не ми се струва много възможно - първо че нямаше много студ, а и останалите в градината съ си съвсем наред?
Междувременно се ровя из нета и попаднах на интересно видео за подрязване на чемшир
http://m.youtube.com/watch?v=IxdNdNEGj-A
У нас май не се практикува това нещо? Чудя се как ли ще реагира ММ ако му кажа, че освен отвън трябва да го подкастри и отвътре :lol:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от calico »

тоз чимшир на видеото изобщо не е като моя. Моя е с железни клони, такива веения и ветреения на клони са абсурд
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Lois

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Lois »

Хахах, и моят всъщност!
vili_assenova
Дълго кафе
Мнения: 142
Регистриран на: Юли 10, '13, 08:16
Местоположение: София

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от vili_assenova »

и чимшира имам чувството, че ми се е вкоренил- от миналото лято, просто ги зарових в пръстта и чат- пат са поливани, не смятам и да ги местя даже

Изображение

тези резници обаче, който ми бяха в една саксия- в пясък и тъй нататък- нищо и половина! Какво беше разочарованието ми, когато понесох вчера на село саксията кам предварително изкопаната дълбока дупка!! :lol: , подръпнах ги от саксията- ми то ни помен от корен, дупката остана тъй да зее..
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от Албена »

Подариха ми букетче кокичета през февруари и при тях имаша малко клонче чемшир.Кокичетата увяхнаха ,но чемширът беше свеж и аз го оставих във вазичката.Сега видях ,че има корени.Какво да го правя? Направо в градината ли да садя :hmmm:
vili_assenova
Дълго кафе
Мнения: 142
Регистриран на: Юли 10, '13, 08:16
Местоположение: София

Re: Отглеждане на чемшир

Мнение от vili_assenova »

ами аз просто ги боцнах в пръстта в градината, нито им махах листенцата, нито ги начуквах отдолу, поливах ги отвреме на време, даже не- ами много рядко! но пак стана, но само тези в градината, от другите- ни едно, имам в предвид- в саксия, дано и на тебе да ти се хване
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”