Физокарпус(Physocarpus)

Аватар
estrella74
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1406
Регистриран на: Юли 14, '10, 23:00
Местоположение: София

Re: Физокарпус(Physocarpus)

Мнение от estrella74 »

Небравка, хубава е. :daaa: Обаче тои физокарпус май не е с много тъмни листа или така е илязъл на снимката? Аз измислих място за физокарпуса (ите) и есента ще си купя! :ieeemyzh: Дойде реда на храстите, дотук все цветя купувах, хората обикновено от храстите започват. Дойдох до извода, че една градина без храсти, само с цветя не изглежда добре.
незабравка

Re: Физокарпус(Physocarpus)

Мнение от незабравка »

Aми аз имам около 20 физокарпуса в разсадника,посадъчния материал беше взет за сорта Diablo,обаче половината са по-тъмни, а другите по-червеникави,както е сорта Lаidye in Red,този ,който си посадих на мене се е паднал от по-червените.
А за храстите си права,ако има място,не е лошо да има и храсти в градината.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Физокарпус(Physocarpus)

Мнение от kali »

Някой би ли ми дал съвет? Купих си физокарпус, преди месец, /не мога да кажа сорта, но е от тъмните/, засадих го и си расте нормално, обаче е само с едно стъбло. Дали трябва да го отрежа на височина т.е. пензирам като цветята, за да се разклони?
denitsavm

Re: Физокарпус(Physocarpus)

Мнение от denitsavm »

Ами по някое време сам ще си пусне още клонки отдолу, но може и след една, две, три години, та съвета ми е да го клъцнеш. Сега ако е тръгнал много обаче може и да не е най-доброто време за това, защото на топло трудно събуждат спящи пъпки или пък новия прираст може да прегори... Може само връхченцето отгоре, но ще събуди пъпки точно под отреза. По това време всички растежни сокове са по върха/върховете на растенията, ако се реже сега, минава време докато се образуват нови сокове и започне нов растеж. Затова и растенията се режат в покой, късна есен или ранна пролет, когато са опадали листата, а соковете са съсредоточени в стеблото долу и корените

Имам една спирея от три години вече и чак сега, след драстична есенна резитба пуска нови клони от основата.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Физокарпус(Physocarpus)

Мнение от kali »

Благодаря, Дени, ще го клъцна все пак, пък каквото ще да става. Питах, защото исках да разбера, да не би изрично да не трябва да се реже.
kali
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1521
Регистриран на: Апр 7, '13, 22:02

Re: Физокарпус(Physocarpus)

Мнение от kali »

О, не няма да го клъцна, такова хубаво връхче е направил с две големички листа, още две по-малки, така са се сгушили, че ми е жал. Какво пък, каквото ще да става, нали е храст, все ще избие до есента, нали Дени?
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Физокарпус(Physocarpus)

Мнение от lenuza73 »

На мен пък след едно такова кълцъне ми умря физокарпуса.Тръгна отново ,показа няколко листенца но и те изсъхнаха.Сега си поръчах нов от Витрофлората който дойде много висок и хубав...не мисля вече да режа нищо първата една ,две години :nod:
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: Физокарпус(Physocarpus)

Мнение от Di_Va »

Ето в какъв красавец се превръща физокарпусът, само дето съм засадила около него на неприлично близко разстояние куп други неща, пред него е калината, която преписах от Грийни и която също трябва да е много красива. Пропуснах цъфтежа, който също е атрактивен, но листата сега се обагрят много интересно.
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Физокарпус(Physocarpus)

Мнение от Breda »

Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение

Изображение
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: Физокарпус(Physocarpus)

Мнение от Breda »

Спойлер
Покажи
[quote=Breda post_id=901217 time=1559035120 user_id=5598]
Изображение Изображение Изображение
Изображение Изображение

Изображение
[/quote
]

Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”