+Laburnocytisus 'Adamii'

Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10727
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

+Laburnocytisus 'Adamii'

Мнение от botan »

Преди време бях пуснал снимка на него, но никой не й обърна внимание, а това не може да се подмине просто хей така, за това отварям цяла тема.
+Laburnocytisus 'Adamii' е много специално растение, то е химера между Laburnum anagyroides и Chamaecytisus purpureus и всяко клонче има собствено мнение за това как ще цъфти. Едни цъфтят жълто като единия родител, други цъфтят в розово като другия а пък трети с оранжевеещи цветчетаа като смесица от двата родителя и това всичкото на едно единствено растение.
Изображение
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
mama_li

Re: +Laburnocytisus 'Adamii'

Мнение от mama_li »

:potekoha: Сега ако кажеш, че си го видял в някой от сайтовете за поръчки и най-вече, че е държеливо на студ, цена няма да имаш :angelche: .
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: +Laburnocytisus 'Adamii'

Мнение от lila »

The tree grows to a height of 7 m (rarely 8 m) and is hardy to USDA plant hardiness zone 5 in northern Europe ;)
Малко луд на шарено се радва ми идва в цветово отношение, но определено си е куриозно :nod:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10727
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: +Laburnocytisus 'Adamii'

Мнение от botan »

Само мога да те зарадвам за това че е зимоустойчиво. Дават го зона 5 което значи че перфектно би трябвало да пасва на тукашния климат.
Не съм го виждал по сайтовете, но това е най-вероятно защото нямам градина и не съм го търсил особено обстойно. :nod:

ПС. А тя Лила ти е отговорила. Еми нали за това са декративни растения - да са шарени. :hihihi:
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: +Laburnocytisus 'Adamii'

Мнение от isa »

mama_li написа::potekoha: Сега ако кажеш, че си го видял в някой от сайтовете за поръчки и най-вече, че е държеливо на студ, цена няма да имаш :angelche: .
Ей ти го в полската поръчка, стотина лв, 2 м дръвче
http://www.ogrodkroton.pl/towar.2506.zl ... ozowy.html
Мен нещо не ме впечатляма като визия, панаирджийско ми стои. Но е впечатлителен хибридът, межзу 5-6 метрово дръвче и 1.20 м. храст. Ако оправят цветовата гама,/ цитизусите имат различни разцветки/, ще се получи хубаво дръвче :mrgreen: Колкото до студоустойчивостта и двете растения са студоустоичиви, лабурнума повече и хибридът явно от него е взаимствал :nod:
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10727
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: +Laburnocytisus 'Adamii'

Мнение от botan »

Опс, това не е хибрид. Виж че пред името има "+" а не "х". ;)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: +Laburnocytisus 'Adamii'

Мнение от isa »

Ботан, ще трябва да призная че съм невежа, не знам каква е разликата между хибрид и кръстоска, може би първото е ново растение от растения от един род, а второто е ново растение от едно семейство?????
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: +Laburnocytisus 'Adamii'

Мнение от lila »

+ слагат на растения с необичаен произход :hmmm: какво е необичайното botan да каже :D
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10727
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: +Laburnocytisus 'Adamii'

Мнение от botan »

Между хибрид и кръстоска няма разлика, там гените на двата родителя се смесват и се получава растение на което всички клетки са с идентичен генеричен материал, но това химера и при нея са смесени клетки от двата родителя и те си стоят със собствените гени на вида, от който са дошли без да се смесват, за това едно клонче цъфти розово, друго жълто. :)
+ се слага пред графтовите химери, a graft значи присадка на английски.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: +Laburnocytisus 'Adamii'

Мнение от lila »

http://en.wikipedia.org/wiki/%2BLaburnocytisus_'Adamii'" onclick="window.open(this.href);return false;
:dovolen:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”