Какъв е този храст

Публикувай отговор
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Какъв е този храст

Мнение от Мария Николова »

Шегичка. :gush:
Какъв е този инструмент? :hmmm: И какво се прави с него? :hmmm: :hmmm:

Всеизвестно е, че шОпа кОпа. Преди двайсетина години, един с белите якички, доведени от Симеончо от някакво странство, в най-гледаното тогава предаване уязви политичесите си противници по много смешен начин:

"Да им дадем по една лопата и да кОпат на дългия ред. Те за друго не стават."

На реда се копае с мотика. С лопата се правят дупки за ацери. (И клематиси! ;) ) Защото с мотика не се получава. Дали ще се получи, пробва младеж, който си знае, че всичко е възможно. Аз само мълчаливо наблюдавах кога ще разбере, че не се получава. И ще посегне към дадената му ца целта права лопата. :sgiggle:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
sasho_923
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Юни 28, '12, 15:55
Местоположение: Ловеч-София-Франция

Re: Какъв е този храст

Мнение от sasho_923 »

Колко му е и с мотиката да се направят дупки :lol: трябва само вяра и един балама да чепка земята
Аз за кадем ще я пипна мотичката и веднага ще се прехвърля към лопатата :hihihi:
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Какъв е този храст

Мнение от Албена »

sasho_923 написа:Щом в Троян зимува успешно, значи тази година ще я пробвам без да и слагам "пуловера" :idea1: с лантаната ще правя тест опити след като я купя, дали ще вирее на вънка, но ще се подсигуря с някоя друга вкоренена резница. А за бугинвилея-та ще си помисля първо дали да я отглеждам,че някъде четох, че иска поне +10 С и много светлина. А светлината зимата може да не и е достатъчна в мазата иначе минималната темп. е + 12
Не се отказвай от бугенвилеята.Моята зимува в тропло и тъмно мазе.Окапаха й листата и цяла зима представляваше голи пръчки.През март я изнесох в топла стая и тя изкара листа.Сега е навън и скоро ще цъфти.Сигурно не е най-добрия начин за презимуване ,но моята оцелява така вече втора година.Както и фуксията ми. :angelche:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Какъв е този храст

Мнение от Димана »

Дано знаете какви са тези храсти :stiskam:
http://damyana.snimka.bg/flowers/nepozn ... iya.696531" onclick="window.open(this.href);return false;
Първото го имам от двора на дружка от Пловдив. Тя каза, че го има много по един от хълмовете на града.
Второто е храстовидно. Имаше едновременно оранжеви плодчета и малки, бели цветчета. Растеше пред къщата на бабата, която ми го даде. Това стана тази пролет в Гърция.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Какъв е този храст

Мнение от Мария Николова »

Димана написа:Дано знаете какви са тези храсти :stiskam:
http://damyana.snimka.bg/flowers/nepozn" onclick="window.open(this.href);return false; ... iya.696531
Първото го имам от двора на дружка от Пловдив. Тя каза, че го има много по един от хълмовете на града.
Второто е храстовидно. Имаше едновременно оранжеви плодчета и малки, бели цветчета. Растеше пред къщата на бабата, която ми го даде. Това стана тази пролет в Гърция.
Опитай отново да копираш линка. Не може да се отвори. :eeeh: Синя и с линия отдолу (активна) е първата част до триточието. А то и до края не става синьо и няма линия, пък трябва. :hmmm:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
denitsavm

Re: Какъв е този храст

Мнение от denitsavm »

Ето го http://damyana.snimka.bg/flowers/nepozn ... 1.28169926" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31652
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 986 пъти
Получил благодарност: 2244 пъти

Re: Какъв е този храст

Мнение от Мария Николова »

denitsavm написа:Ето го http://damyana.snimka.bg/flowers/nepozn ... 1.28169926" onclick="window.open(this.href);return false;
Който може, го може... :oops:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
dal

Re: Какъв е този храст

Мнение от dal »

Symphoricarpos
hebe , но имаше и сорт Хиперикум ако е нововкоренено клонче ...

лесни за отвъждане банални и разпространени дотам , че никога не бех се питала за имената им
Аватар
pipi
Виенско кафе
Мнения: 374
Регистриран на: Май 2, '11, 11:03

Re: Какъв е този храст

Мнение от pipi »

Аз мисля, че второто може и да е нар :nod:
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Какъв е този храст

Мнение от lenuza73 »

Момичета знаете ли какво е това растение?... :hmmm: Беше ми в градината но редовно му изсъхваха листата,сега го преместих в саксия и то полудя :ieeemyzh: но не знам как се казва :hmmmmmm:

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”