Sambucus NIGRA

Публикувай отговор
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от Анемоне »

dal написа:
Анемоне написа:Люб,моят пък за първи път цъфти поетапно и продължава и до днес.Тази есен много го рязах,може това да е причината,може да е от възраста,все пак е поне на 4 години.Също не знам на какво се дължи,но една година е розов,друга -бял.
Анемоне , а дали може да се размножи от резник ?
аз си поръчах точно този със ситните листа , обаче дойде друг вид бъзе от полша
Ако режеш , прех върли едничко наесен? :tzvetentze:
Дал,аз като рязах и пращах те питах,ама ти не отговори,но както и да е,пак ще пращам на който иска да пробва,май не се оказа толкова лесен за вкореняване,ще гледам и за издънки.
dal

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от dal »

сигурно нещо ме е извял вятърът с личните , или съм ги отворила няколко и не съм прочела ако са били повечко събрани лични- извинявай ;
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от Анемоне »

Изображение тази снимка е от днес,подсеща ме че ще трябва да пробваме и със семена
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от Tanet »

Анемоне, това синьото лен ли е? Отново страхотна снимка. Самбуктуса е чуден, жалко че не си взех от Витрофлорската поръчка ама ще се намери някъде пак.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
denitsavm

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от denitsavm »

Аз, нали все не изхвърлям... та от когато возехме поръчката имаше в колата ми дребни чупчици от тоя бъз и аз сложих да се вкореняват. Но явно не му е момента пролетта и преди около седмица видимо си изсъхнаха, въпреки, че беше с парник и редовно поливано. Т.е. малки връхни резници напролет са неуспешни при мен, може би с чепчица с "пета" да е по-лесно
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от ljuboznatelna »

Момичета, орязах си самбукуса събота, топнах всичко в кофа с вода, но клюмна още в неделя. Затова не смея да предлагам. Стеблата му са много сочни, чупливи. Вдървените пък не зная стават ли за вкореняване.
Ако на някой му се рискува, пращам с Еконт.
Само да ми каже как да ги опаковам, защото само розови резници съм пращала, а те са твърди и с тях няма проблем.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 460 пъти
Получил благодарност: 872 пъти

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от greeneyed »

Ot пролетната поръчка- две стъбла, два цвята, расте си, на слънце до обяд е

Изображение

Изображение

Изображение
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
dal

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от dal »

абе...като се скубе бъзе се измъкват клонки с коренчета
сега, тези маркови бъзета може да са хептен капризни , но може и да са като рода си и те да дават издънки
сигурно вдървено ще се окорени по добре от сочни млади филизи , пък вода бъзетата обичат и за това клюмват веднага - където има находища с бъзе там подпочвените води ще са близо и много -то е индикатор
Пък заложете 1-2 пръчки в основата , иначе какво , еконти и кой го знае дали ще се окорени изобщо
Дени ми купи вълЖебен вкоренител , сега съм сложила резници от кламери и чакам да видя :hihihi: :mrgreen:
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от Анемоне »

Права си Дал,чела съм ,че бъза се хваща от вдървесинен резник,ама аз само такива заложих,със и без вкоренител,навън и в саксия,под буркан и без,всякак и не стана.Сега намерих инфо за сеене чрез семена,мисля че там вече няма да има провал.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от lenuza73 »

Как са вишите бъзета от поръчката на Витрофлора :hmmm:
...Всичко от тази поръчка ми е чудесно и с нетърпние очаквам следващата :nod: :nod:
Аз моето го пресадих преди седмица :eeeh: в чудо се видях...наложи се да го пресадя защото стана 2 метра и кусур за 4 месеца,а го бях сяла дето не трябва ..за сега е добре,да видим на пролет ,ще го бъде или не
ей го,ако изобщо можете да го различите,че нещо са ми калпави снимките


Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”