Sambucus NIGRA

Публикувай отговор
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от Анемоне »

Ето го моя,същия Black lace: Изображение
лалесъм

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от лалесъм »

Прекрасен е :potekoha:
Поръчах го миналата година в полската поръчка - беше подменен уж пак с червенолистен. Не стига, че листата му позеленяха, а и не помръдна цяло лято :snif:
Сега пак го понаръчахме от Витрофлора, но там е тука има-тука няма.
Анемоне, много моля и аз за резник :dovolen:
s' Girl
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Апр 6, '12, 21:06

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от s' Girl »

Невероятно е, Анемоне! Ако все още си благоразположена, моля и аз за резниче. :dovolen:
незабравка

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от незабравка »

Чудесна снимка,Анемоне-как хубаво изпъкват дантелените листенца на фона на салвията.Когато садим този бъз е добре да е на фона на хубава зеленина,очевидно
така чрез контраста най-добре изпъква красотата му. :dovolen:
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от Роза1924 »

Анемоне, очарова ме този храст и ако не съм закъсняла, моля и аз за резник. :tzvetentze:
roselover

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от roselover »

Тъй като поръчах тази красота от Витрофлора, а при мен е страшна жега и подпочвените води са на не по-малко от 30 метра и нагоре, може ли да споделите при какви условия вирее. :tzvetentze:
roselover

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от roselover »

В един американски сайт прочетох, че вирее от полусянка до пълно слънце, 4а, 4б, 5а, 5б, 6а, 6б, 7а, 7б. За най-добро оцветяване се препоръчва пълно слънце, издържа на мокри почви. :hmmm: При мен основният проблем е водата. Иначе слънце - колкото иска. Двете места, където съм избрала да засаждам поръчаните са си на пълно слънце, че и каменисто. Ако някой има опит с това растение на описаните от мен условия, моля да сподели.
Отделно, на снимките огромните красиви растения наистина са предимно до постройки, и то леко засенчени повечето.
Изображение
Аватар
ljuboznatelna
Чист кофеин
Мнения: 7207
Регистриран на: Яну 26, '10, 12:13
Местоположение: Пловдив 7а зона
Дал благодарност: 609 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от ljuboznatelna »

При мен е втора година, но предната зима измръзна до корен и не цъфтя. Поливам го редовно, колкото и другите (с поливна система съм), той е на по-спечена и отцедлива почва, но се справя добре.Точно по обед получава частично сянка, иначе е опечен цял ден. При засушаване страда. Понеже мога да предположа какви са ти условията, ако го поливаш умерено, ще се развива добре.
roselover

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от roselover »

Много благодаря за отговора Люб! :tzvetentze: Твоите условия са най-близки до моите, та щом вирее при теб, надявам се и аз да го "окрякам" :D . Щом си с поливна система, да разбирам ли, че се полива всеки ден през лятото? :hmmm:
Аватар
Анемоне
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1143
Регистриран на: Юни 29, '12, 22:43

Re: Sambucus NIGRA

Мнение от Анемоне »

Изображение бъзчо отблизо,извънземен е!
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”