декоративни храсти

Публикувай отговор
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Di_Va »

Бреда, от колко време имаш този физокарпус? Любопитно ми е колко висок става, че имам един с тъмни листа, който се налага да режа доста поради многото други неща, сложени крайно недалновидно, в близост, а ги харесвам, че са красиви и непретенциозни храсти.
Аватар
Breda
Баш кафе майстор
Мнения: 2691
Регистриран на: Апр 21, '16, 17:41
Получил благодарност: 231 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Breda »

Di_Va написа: Сеп 12, '18, 16:07 Бреда, от колко време имаш този физокарпус? Любопитно ми е колко висок става, че имам един с тъмни листа, който се налага да режа доста поради многото други неща, сложени крайно недалновидно, в близост, а ги харесвам, че са красиви и непретенциозни храсти.
Засаден е този май,взех го от Нановски,доста развито и гъсто храстче,бързо расте,дават го по-нисък от Дябло ,който е насаден до него,доколкото четох към 1,5 -мах 2,00,докато Дябло става към 3 метра,поне толкова беше другият ми,който умря при преместване .Впечатленията ми са ,че тъмният расте доста по-бързо,беше малка клечица,засаден през март,сега е с едни шишове 1.80 м.Харесвам Голд като гъсто храстче,а Дябло с шишове на фонтани.Искат много вода.
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4867
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 306 пъти
Получил благодарност: 266 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Di_Va »

Благодаря :tzvetentze: , ти ще го мисля по-нататък, първо ще поразмест и после ще видя какво ново да разположа.
Аватар
tsvetina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1600
Регистриран на: Мар 16, '12, 15:29
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 21 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от tsvetina »

Снимах преди повече от месец тези калини, за да ви ги покажа /дано не съм го направила вече и не се повтарям ;) / Три дървета, с червени лъскави плодчета на цели гроздове, натежали надолу. Някои от листата вече бяха започнали да се обагрят в червено. Това обикновена червена калина ли е според вас??? Имам три обикновени в двора, още са малки храсти,дано и те станат някой ден толкова красиви!

Изображение
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Мария Николова написа: Юли 18, '18, 14:07 Каира, ама тя наистина е двуцветна!!! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Решила съм да опитам вкореняване на будлея - като дървовидния хибискус и розата. И да направя отвод като завърши вдървяването на кората.
Не може само от семена да се размножава, трябва да може и вегитативно. :daaa: :mrgreen:
Meрка,няма нищо по-лесно от вкореняване на будлея от резник,най-добре се получава с пролетни априлски .
Имам вкоренени от тази двуцветната резничета -Flower Power .
Дай ми адрес на лични да ти изпратя една подарък . :dovolen:
Пъ како някой иска резници да ме подсети догодина март като подрязвам моята.
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Е то една снимка не може да направи човек без кандидати за фотомодели.
В резултат портрет на Цератостигма/градинско плумбаго/ в компания с котешки куйрук . :mrgreen:
Много съм доволна от цератостигмата-трудно срещано чисто синьо. :P

Изображение
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 346 пъти
Получил благодарност: 917 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от МГХ »

Някой знае ли какво е това. Расте в светилището в Татул , направо горе на скалите. Изображение

Изображение
Аватар
pepelqshka71
Чист кофеин
Мнения: 7593
Регистриран на: Мар 31, '13, 11:42
Местоположение: Козлодуй
Дал благодарност: 1875 пъти
Получил благодарност: 1003 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от pepelqshka71 »

незабравка написа: Окт 12, '18, 13:51
Meрка,няма нищо по-лесно от вкореняване на будлея от резник,най-добре се получава с пролетни априлски .
Имам вкоренени от тази двуцветната резничета -Flower Power .
Танче, а мога ли да си купя едно вкоренено резниче. Погледнах в сайта, но не я предлагаш.
"Човек постига безсмъртие, само когато успее да сподели знанията си с останалите..."
,,познанието минава през етапите - чела съм , учила съм го , практикувала съм го , правила съм го 15 години, не ми харесва"
Аватар
ln_none
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1044
Регистриран на: Мар 30, '15, 10:06
Местоположение: Сахара
Получил благодарност: 385 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от ln_none »

МГХ написа: Окт 12, '18, 15:25 Някой знае ли какво е това.
Мисля, че е Pistacia terebinthus, кукуч. В нашия район е доста разпространено и преди време го търсих и му се смях на името :mrgreen:
Kaira
Чист кофеин
Мнения: 5041
Регистриран на: Авг 26, '15, 14:39
Получил благодарност: 4 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Kaira »

Будлейката днес и все още с цвят
Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”