декоративни храсти

Публикувай отговор
Аватар
Жени
Кана кафе
Мнения: 622
Регистриран на: Май 30, '12, 15:19

Re: декоративни храсти

Мнение от Жени »

Благодаря, но моите дори са три и аз ги насях навън :snif:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: декоративни храсти

Мнение от Виола »

Жени, моят съвет е поне единия да си го прехвърлиш в саксия и да си го прибереш на хладно, но немразовито място. Моите миналата зима бяха в стая, където температурата е около 8 градуса, тази есен ги прибрах в друга стая, където температурата е около нулата.
Питоспорумът е със средиземноморски произход и ако не си някъде в най-южните части на страната, се съмнявам, че ще оцелеят навън. Но щом са ти казали, че оцеляват, можеш да опиташ с един. Според мен не рискувай и с трите.
П.С. Виж тук какво намерих, писал е и Бобсъна. :dovolen: Може би ако растенията са няколко годишни ще оцелеят. :hmmm:
http://forum.palmi.bg/viewtopic.php?f=9&t=109" onclick="window.open(this.href);return false;
Аз лично не смятам все още да прехвърлям моите в градината като се има предвид, че са едва двегодишни растения.
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

madMery написа:Ето един от любимите ми храсти.
Изображение
това храстче как се казва? от 1 страничка ;)
Аа,това е моята индигофера,много цъфтежно храстче -цъфти от юни до октомври.Корена е зимоустойчив до -28 ,клоните мръзнат частично под -20,но се възстановявят напролет. :dovolen:
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Илексът Сребърна Кралица,който всъщност е мъжки :D ,най-после попорасна като хората,ама бавна работа ви казвам.
Изображение
Лоропеталумът-Огнен Танц-миналата година цъфна само едно цветче,тази година с повече,сигурно като стане по-голям ще е още по-ефектен.
Изображение
След като го избавих от досадните въшки евонимусът оформи добра коронка.
Изображение
dal

Re: декоративни храсти

Мнение от dal »

Изображениеимам две такива доста големи и подстригани на кубчета лавровишни встрани от входа , това са остатъци от опитите за ландшафтно озеленяване с геометрични фигурки растения по първоначален проект. Кой ги гледа тези и как се бори с постоянното изсъхване и измръзване на части от короната? Когато изсъхнат клони става черни пръти с жълта шума огнездено в свежо зелените листа.
Иначе нарастват бързо и даже и цъфтят пролет
намират се зад магнолията с жълтите листа и зад клена
Изображение
Мястото е пред двата прозореца на детските стаи. Около тях са бербериси , хортензия паникулата отпред , между тях има шоколадова лоза на малка пирамида
С какво мога да ги заменя?
Мястото се огряма до 15 ч след обяд , после е в сянката на къщата
незабравка

Re: декоративни храсти

Мнение от незабравка »

Там е работата ,че повечето вечнозелени зимата доста погрозняват -от моята аукуба изрязах доста почернели листа,елаеагнусът и абелията стоят добре,но не са за твоя климат,османтуса също,като вечнозелен вариант.който да се подстригва се сещам за илекс-различни сортове има и едролистни и дребнолистни-ама да са по-големички растения,че иначе има да ги чакаш.Друг вариант-Нандина или Леукоте.
ilex aquifolium myrtifolia
Изображение
ilex aquifolium golden king
Изображение
ilex crenata convexa
Изображение
Nandina domestika Firepower
Изображение
Leucothoe Zeblid
Изображение
Leucothoe Rainbow
Изображение
dal

Re: декоративни храсти

Мнение от dal »

ето ги от двете страни на шоколадовата лозичка
Изображение
благодаря ти , ще обмисля и разгледам , но вероятно след август ще ги махна и ще насадя нещо друго там
Аватар
secret_rose
Кафевар/ка/
Мнения: 724
Регистриран на: Яну 29, '13, 15:13
Местоположение: Турция, залива Сароз

Re: декоративни храсти

Мнение от secret_rose »

Лвровишна има в градинския парк на Кешан и е над 5-6 метра, може и повече, прилича на огромен храст но е дърво с множество издънки. Никакви грижи, а там зиме е студенко, и все си е красива. Аз и наесен и преди седмица си скърших клонче - за 5 дни пуска корени и на шестия вади листо :D Много ми е любимо това чудо.

Незабравче, имам такъв илекс и искам да си вкореня, но както и да пробвах, не се получава... Знаеш ли му тънкостите на този бодливко?
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: декоративни храсти

Мнение от rumivarna »

Ето двете ми херувимчета :D
Изображение
Много си харесам тези храстчета, но много бързо красотата им преминава - седмица най-много ;)
Изображение
Изображение
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: декоративни храсти

Мнение от ra4eto »

dal написа:ето ги от двете страни на шоколадовата лозичка
Изображение
благодаря ти , ще обмисля и разгледам , но вероятно след август ще ги махна и ще насадя нещо друго там
Дал,с тези лавровишни имам срещи от близък вид ;) просто климата не им понася,развиват се добре само по черноморието(по-мек климат и влага)И аз и майка ми се борим но не се получава.Всяка година е различно и все се реже.
п.п.Отваряш място за нещо ново :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”