декоративни храсти

Публикувай отговор
Аватар
ra4eto
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1034
Регистриран на: Мар 1, '11, 14:49
Местоположение: Габра,София

Re: декоративни храсти

Мнение от ra4eto »

isa написа:Люляка е syringa microphylla
Моля ако някои някъде го мерне да пише,много ми харесва !!!!!
abelia
Кафевар/ка/
Мнения: 746
Регистриран на: Авг 6, '11, 13:00
Получил благодарност: 1 път

Re: декоративни храсти

Мнение от abelia »

joannka, виж тук. Имат каквито искаш.
http://www.bulland-ltd.com/UPDATE_24032 ... .02.09.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
95 Hamamelis int. 'Arnold Promise' 60/80 co 7.5l
96 Hamamelis int. 'Diane' 60/80 co 7.5l
97 Hamamelis int. 'Jelena' 60/80 co 5l

98 Hamamelis int. 'Pallida' 60/80 co
99 Hamamelis int. 'Westerstede' 60/80 co 7.5l
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: декоративни храсти

Мнение от calico »

да питам тука че не знам къде - защо на село цъфтят сега юките? днес пак видях огромен клас на цъфнала юка
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от greeneyed »

След 5тата си година юките цъфтят от май до декември, искат обаче малко внимание- почистване на прецъфтялите цветове и издънките, водичка също. :nod: Ама много бодат, много! ;)
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
denitsavm

Re: декоративни храсти

Мнение от denitsavm »

greeneyed написа:След 5тата си година юките цъфтят от май до декември, искат обаче малко внимание- почистване на прецъфтялите цветове и издънките, водичка също. :nod: Ама много бодат, много! ;)
След петата година ще рече пет години от първия цъфтеж или? Аз имам две от мъъънички издънки, отпреди 3 години са, едва сега си личи че там има растение :hmmm:
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10033
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 617 пъти
Получил благодарност: 1106 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от greeneyed »

Не, след като достигне зрялост, 4-5 годишното растение цъфти непрекъснато от май до декември.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
denitsavm

Re: декоративни храсти

Мнение от denitsavm »

Ми значи още 2 ще трябва да чакам за цвят... пък ще видим колко "непрекъснат" ще е цъфтежа :nod:
Аватар
Elyza
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1717
Регистриран на: Сеп 15, '10, 23:18

Re: декоративни храсти

Мнение от Elyza »

Не знам дали точно тук да задам въпроса, но ше ме извините.
Мой приятел търси да си закупи разсад на декоративен храст за жив плет към 20 метра. Посадените от него туи тази година са загинали всички.
Аз нямам нужните познания, за да го посъветвам. Само чета в нета и от опит споделих, че вайгела, жасмин и спирея не са подходящи.
Може ли да ми помогнете с насоки какво и къде да търсим? Благодаря!
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: декоративни храсти

Мнение от rumivarna »

И аз съм сигурна, че не е тука мястато, но гледам Калико и Дени са подхванали разговор за това кога цъфти юката. И аз имам де юки, от два сорта които не знам кой кой е. Едната е на 3 години, захваната от отчупена юка, а другата е от благотворителния търг за муцунка. Ето ги
Изображение
На преден план е три годишната, вече се е и разклонила. За жалост нито едната не е цъфтяла и аз се канех да питам дали нае някой кога може да се очаква поява на красивите бели камбанки :P Из Варна има доста цъфтящи юки, бе за тях да се полагат никакви грижи. Цъфтят си и толкоз! Значи, да чакам на петата година, правилно ли разбрах? И нещо специално за да цъфнат, осен торене и поливане? :idea1:
Много ще съм благодарна за инфото :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
dal

Re: декоративни храсти

Мнение от dal »

Elyza написа:Не знам дали точно тук да задам въпроса, но ше ме извините.
Мой приятел търси да си закупи разсад на декоративен храст за жив плет към 20 метра. Посадените от него туи тази година са загинали всички.
Аз нямам нужните познания, за да го посъветвам. Само чета в нета и от опит споделих, че вайгела, жасмин и спирея не са подходящи.
Може ли да ми помогнете с насоки какво и къде да търсим? Благодаря!
форзиция , лигуструм , габър - предимствата са че са евтини издръжливи има ги растат добре и правят хубава стена
аз правих от форзиция , за две три години толкова са нависоко и сгъстени , че е непроходимо + цъфтежа в жълто ранна пролет , + есенна украска на листата :daaa:
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”