декоративни храсти

Публикувай отговор
viktoriaivanova
Кафевар/ка/
Мнения: 841
Регистриран на: Мар 22, '13, 13:35
Получил благодарност: 7 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от viktoriaivanova »

Този декоративен храст цъфти сега, преди разлистването, в моя двор. Расте бързо, висок е, но аз го оформят ежегодно.
Ухае силно и приятно, събира пчели. Красив е. Донесен ми като подарък от Канада. Листата са зелени, красиви и те, наесен опадват.
Някой знае ли какъв е?
Бих искала да разбера.
Изображение
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: декоративни храсти

Мнение от hitolq »

Виола,благодаря за информацията.Значи физокарпусите със сигурност ще са там,ще търся и висок филаделфус,буделята и нея мисля да сложа -до 3 м.я дават.Освен още една буделята да взема и ще станат 2 физокарпус,2буделии и един филаделфус.Как ли ще изглежда?Нямам представа,но трябва да опитам.Моля да ме спрете сега ,ако правя някоя съвършенна глупост :dovolen:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: декоративни храсти

Мнение от Виола »

Имай предвид като ги садиш, че филаделфусите цъфтят някъде май месец, физокарпуса юни-юли, а будлеята през лятото. Вейгелите цъфтят през месец май, спиреите май също.
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: декоративни храсти

Мнение от hitolq »

Хм,ще го мисля и това!Вейгели и спиреите няма да ги слагам там.Физокарпусите са хубави и само заради листата,но и цъфтежа ме устройва,буделия супер -летен цъфтеж,само за филафелфуса незнам дали там му е мястото..?
Ох и Гирляндите трябва някъде да сложа,ама роза до люляк....знам ли?Много съм се оплела ама ми се иска ,като гледам вашите градини :dovolen: :dovolen:
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Daniela Pargu »

фИЛАДЕЛФУСА И ЛОНИЦЕРАТА ще ти озеленят мрежата.Будлеите се постригват и няма да скриват целогодишно .Но може по цвят и време на цъфтеж да направиш групи на няколко реда.Ама за ограда не е ли по-добре иглолистни? :hmmm: :D
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: декоративни храсти

Мнение от hitolq »

За иглолистните най - вероятно сте права,но пък вече се заплених по храстите :dovolen:
поръчала съм тези храсти и трябва да ги сложа някъде.
Аватар
Daniela Pargu
Чист кофеин
Мнения: 5252
Регистриран на: Яну 29, '17, 20:53
Местоположение: В.Търново
Дал благодарност: 67 пъти
Получил благодарност: 90 пъти

Re: декоративни храсти

Мнение от Daniela Pargu »

Като гледам списъка-в десетката- имаш голямо разнообразие!Слагай по-високорастящите до оградата,пред тях някое ниско.Не уточнявам кое,защото има големи
сортови различия и не знам твоите кой кой е.Ама ще стане много кипро! Е, ако някое се види ,че не си е на място - има и местене-без това не може! :daaa: :daaa: :dovolen:
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: декоративни храсти

Мнение от Виола »

hitolq написа: Ох и Гирляндите трябва някъде да сложа,ама роза до люляк....знам ли?
В никакъв случай не ги слагай едни до други. Syringa vulgaris имаш предвид, нали?
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: декоративни храсти

Мнение от hitolq »

Нали,добри храсти съм си избрала,всички различни :dovolen: ,ще бъде шараниика :dovolen:
Аз все пак не търся някакъв изискан ефект.Абе, мисля че ще стане,като има зеленинка,цъфтеж,все е красиво.
hitolq
Виенско кафе
Мнения: 333
Регистриран на: Юни 11, '15, 14:45

Re: декоративни храсти

Мнение от hitolq »

Виола написа:
hitolq написа: Ох и Гирляндите трябва някъде да сложа,ама роза до люляк....знам ли?
В никакъв случай не ги слагай едни до други. Syringa vulgaris имаш предвид, нали?
Какво е това?Люляка е budelia roql red,a розата Гирляндите на Амур
Буделята нали и казват летен люляк,затова така се изразих.
Аа разбрах какво имаш в предвид,грешката е моя!
Публикувай отговор

Обратно към “Храсти и лиани”