декоративни храсти

Потребителски аватар
pipike
Баш кафе майстор
Регистриран: вт юли 31, 2012 9:24 am

Re: декоративни храсти

Мнение от pipike » пон апр 17, 2017 11:12 am

mj77 много е нежна и красива.
Може ли някой да обясни каква е разликата между
Prunus glandulosa Prunus triloba :hmmm:

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина
Регистриран: пон яну 02, 2012 8:29 pm

Мнение от незабравка » нед юни 04, 2017 6:36 pm

hitolq написа:Ами точно ефекта уау търся :dovolen: Венетка,и аз харесвам спиреите и тези Princess съм поръчала,но те не стават ли малки храсти?
Абе не искам да е нещо много фръцкаво...знам ли,ще чакам и други предложения,от изброените храсти кои най-ще си подхождат.
Най-важното е ,че поръчки съм направила навсякъде,сега ще си бия главата
Уау ефекта не се постига с нагъчкване на растения,трябва да има достатъчно разстояние между тях за да оформят хубави корони,да се проветряват и да цъфтят максимално богато.Хубавата ,гъста корона на храста се постига с правилна резитба през годините.Сега са малки и ще изглеждат постно,но ако са нагъсто след време ще се зашумят и ще е бутат едно друго.Непроветреноста води до склонност към маносване във втората половина на лятото и други неприятности.Насладата от буйната зеленина ще се вгорчи от непрекъснато връзване и пристягане и премахване на отделни клони,за да не ви фане клаустрофобията ,като ги гледате. :D Това от многогодишен личен опит го казвам.Няма нищо по-досадно от местене на вече установени и поотраснали храсти-преживяват стрес при местене, а както и да ги копаш все ще се наложи да срежеш някой корен,а всяка рана е потенциален вход за вредни бактерии и гъби ,обитаващи почвата .Така,че пазете си етикетите на сортовете и вземайте под внимание размерите на храстите в зряла възраст.На будлеята Royal Red например ще и трябват поне 150 см свободно място широчина,за да расте нормално.Да не говорим за черния бъз,този жизнен великан.
Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Светът е оцелял,защото се е смял!

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина

Мнение от незабравка » вт юни 06, 2017 7:51 pm

Тази година индигоферката надмина себе си.Вече отцъфтява,но е заредила нови пъпки!!

Изображение

Изображение
Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
zeleno
Наркоман
Регистриран: вт ное 23, 2010 4:59 pm

Мнение от zeleno » вт юни 20, 2017 1:50 pm

прекрасна :!: :!: :!:
на екрана на моя комп цвета е лилавеещ
да няма различни сортове :?:
пп това задължително трябва да се купи :idea1: , въздъх

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина

Мнение от незабравка » вт юни 20, 2017 5:44 pm

zeleno написа:прекрасна :!: :!: :!:
на екрана на моя комп цвета е лилавеещ
да няма различни сортове :?:
пп това задължително трябва да се купи :idea1: , въздъх
Не,наситено-розова е ,но ши---я фотоапарат ми прави някакви ишмари,разбутах му настройките и сега розовото лилавее,пък синьото розовее,луда работа. 8-)
Разсадник
Изображение

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина

Мнение от незабравка » чет окт 05, 2017 6:39 pm

Тази година взех,че най-сетне наторих леспедецата и тя пощуря.Ама как се нагъчкаха само с лейцестерията ,която засадих на мястото на цезелпинията,която мислех за измръзнала.пък тя взе,че покара от корена си. :lol: Изображение

Изображение

Изображение
Разсадник
Изображение

Потребителски аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: съб ное 21, 2015 7:47 am

Мнение от Тутти » чет окт 05, 2017 9:09 pm

незабравка написа:Тази година взех,че най-сетне наторих ЛЕСПЕДЕЦАТА и тя пощуря.Ама как се нагъчкаха само с ЛЕЙЦЕСТЕРИЯТА ,която засадих на мястото на ЦЕЗЕЛПИНИЯТА...
Това ще го назубря и ще провися на няколко приятели ченетата като го изрека с компетентен тон.
Преди това обаче трябва да попрочета в Гугълчо какво е това сложно понятие. :hihihi:
Като ги гледам са изключително красиви храсти, Незабравче. :tzeluvka:

Потребителски аватар
bell
Кафе машина
Регистриран: пон май 28, 2012 3:11 pm

Мнение от bell » чет окт 05, 2017 9:28 pm

Тутти написа:
незабравка написа:Тази година взех,че най-сетне наторих ЛЕСПЕДЕЦАТА и тя пощуря.Ама как се нагъчкаха само с ЛЕЙЦЕСТЕРИЯТА ,която засадих на мястото на ЦЕЗЕЛПИНИЯТА...
Това ще го назубря и ще провися на няколко приятели ченетата като го изрека с компетентен тон.
Тути, ще се изпитваме на другата среща за - Добър ден :lol:
:lol: това дори не мога да го произнеса. Ей, такава скоропоговорка не бях чувала :liubov2:

Незабравче, разби ни с имена и с красиви храсти, които виждам за първи път! :liubov:

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина

Мнение от незабравка » чет окт 05, 2017 10:04 pm

Ама засадила съм ги едно до друго баш със засукани имена всичките, да.Впрочем доста пъти съм се смяла заедно с хора които идват да търсят нещо в разсадника и дигиталисът се е оказвал ''гениталис'',кариоптерисът-''птеродактилис'' и т,н.На мене езиците ми вървят и много помня засукани названия,обаче съм зле с навигацията,не помня от къде минавам и сега малката щерка я е страх да не се загубя в София,като и отивам на гости. :lol:
Разсадник
Изображение

Потребителски аватар
bell
Кафе машина
Регистриран: пон май 28, 2012 3:11 pm

Мнение от bell » чет окт 05, 2017 10:08 pm

Прекрасна композиция са :liubov2: Незабравче, а този розов красавец дали ще зимува успешно в северна България на -20 и глинеста почва?

Силвия
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: вт юни 04, 2013 8:27 pm

Мнение от Силвия » чет окт 05, 2017 10:08 pm

Хахахах Незабравче :lol: Това якото розово ЛЕСПЕДЕЦАТА ли е :lol:

P.S. Няма общо с темата, но видях че под черта е потребителя Грухтил :lol: Не е ли готино :D

Потребителски аватар
Ава_и_мама
Кафевар/ка/
Регистриран: пон яну 23, 2017 9:26 pm

Мнение от Ава_и_мама » чет окт 05, 2017 10:34 pm

Тутти написа:
Преди това обаче трябва да попрочета в Гугълчо какво е това сложно понятие. :hihihi:
Това направо си е номинация за РД на форума! :tzvetentze:
В категория :hmmm: :hmmm: ...

РОУЗ
Баш кафе майстор
Регистриран: пон фев 10, 2014 8:15 pm

Мнение от РОУЗ » чет окт 05, 2017 10:50 pm

Тамън се научих да изговарям хахонехлое и сега с тази леспедеца и следващото, дето не го запомних, ме разби. :lol:
Тази леспедеца и аз да питам, студоустойчива ли е /ако тя е онова висящо розово нещо/ и ако да - откъде ги взимате тез леспедеци? /леле, три пъти успях да го напиша/ :o

Потребителски аватар
vanina_g
Кана кафе
Регистриран: вт апр 05, 2016 9:03 am

Мнение от vanina_g » пет окт 06, 2017 8:49 am

Тутти написа:
:lol: :lol: :lol:
Смея се с глас хора, и колегите ме гледат като луда.. :D

Потребителски аватар
venetka70
Баш кафе майстор
Регистриран: чет май 21, 2015 12:17 pm
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра

Мнение от venetka70 » пет окт 06, 2017 9:45 am

Предлагам да е като парола за вход на рожденния ден на форума.
Който успее да каже тая скоропоговорка дето Незабравка я е написала да влиза, който не успее - на поправителен в близкото заведение. Глътва чашка-две твърдо гориво и отново пробва да влезе на рожденния ден чрез паролата.
Аз определено в трезво състояние не бих могла да произнеса всичките тези Цта, Чта и т.н.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!

Отговори

Върни се в “Храсти и лиани”