декоративни храсти

Re: декоративни храсти

Мнениеот pipike » Пон Апр 17, 2017 11:12 am

mj77 много е нежна и красива.
Може ли някой да обясни каква е разликата между
Prunus glandulosa Prunus triloba :hmmm:
Аватар
pipike
Кафеджия/Кафеджийка

Години: 5

Мнениеот незабравка » Нед Юни 04, 2017 6:36 pm

hitolq написа:Ами точно ефекта уау търся :dovolen: Венетка,и аз харесвам спиреите и тези Princess съм поръчала,но те не стават ли малки храсти?
Абе не искам да е нещо много фръцкаво...знам ли,ще чакам и други предложения,от изброените храсти кои най-ще си подхождат.
Най-важното е ,че поръчки съм направила навсякъде,сега ще си бия главата

Уау ефекта не се постига с нагъчкване на растения,трябва да има достатъчно разстояние между тях за да оформят хубави корони,да се проветряват и да цъфтят максимално богато.Хубавата ,гъста корона на храста се постига с правилна резитба през годините.Сега са малки и ще изглеждат постно,но ако са нагъсто след време ще се зашумят и ще е бутат едно друго.Непроветреноста води до склонност към маносване във втората половина на лятото и други неприятности.Насладата от буйната зеленина ще се вгорчи от непрекъснато връзване и пристягане и премахване на отделни клони,за да не ви фане клаустрофобията ,като ги гледате. :D Това от многогодишен личен опит го казвам.Няма нищо по-досадно от местене на вече установени и поотраснали храсти-преживяват стрес при местене, а както и да ги копаш все ще се наложи да срежеш някой корен,а всяка рана е потенциален вход за вредни бактерии и гъби ,обитаващи почвата .Така,че пазете си етикетите на сортовете и вземайте под внимание размерите на храстите в зряла възраст.На будлеята Royal Red например ще и трябват поне 150 см свободно място широчина,за да расте нормално.Да не говорим за черния бъз,този жизнен великан.
Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html

Светът е оцелял,защото се е смял!
Аватар
незабравка
Кафе машина

Години: 46

Мнениеот незабравка » Вто Юни 06, 2017 7:51 pm

Тази година индигоферката надмина себе си.Вече отцъфтява,но е заредила нови пъпки!!

Изображение

Изображение
Разсадник
Изображение

Аватар
незабравка
Кафе машина

Мнениеот zeleno » Вто Юни 20, 2017 1:50 pm

прекрасна :!: :!: :!:
на екрана на моя комп цвета е лилавеещ
да няма различни сортове :?:
пп това задължително трябва да се купи :idea1: , въздъх
Аватар
zeleno
Наркоман

Мнениеот незабравка » Вто Юни 20, 2017 5:44 pm

zeleno написа:прекрасна :!: :!: :!:
на екрана на моя комп цвета е лилавеещ
да няма различни сортове :?:
пп това задължително трябва да се купи :idea1: , въздъх

Не,наситено-розова е ,но ши---я фотоапарат ми прави някакви ишмари,разбутах му настройките и сега розовото лилавее,пък синьото розовее,луда работа. 8-)
Разсадник
Изображение

Аватар
незабравка
Кафе машина

Мнениеот незабравка » Чет Окт 05, 2017 6:39 pm

Тази година взех,че най-сетне наторих леспедецата и тя пощуря.Ама как се нагъчкаха само с лейцестерията ,която засадих на мястото на цезелпинията,която мислех за измръзнала.пък тя взе,че покара от корена си. :lol: Изображение

Изображение

Изображение
Разсадник
Изображение

Аватар
незабравка
Кафе машина

Мнениеот Тутти » Чет Окт 05, 2017 9:09 pm

незабравка написа:Тази година взех,че най-сетне наторих ЛЕСПЕДЕЦАТА и тя пощуря.Ама как се нагъчкаха само с ЛЕЙЦЕСТЕРИЯТА ,която засадих на мястото на ЦЕЗЕЛПИНИЯТА...

Това ще го назубря и ще провися на няколко приятели ченетата като го изрека с компетентен тон.
Преди това обаче трябва да попрочета в Гугълчо какво е това сложно понятие. :hihihi:
Като ги гледам са изключително красиви храсти, Незабравче. :tzeluvka:
Аватар
Тутти
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот bell » Чет Окт 05, 2017 9:28 pm

Тутти написа:
незабравка написа:Тази година взех,че най-сетне наторих ЛЕСПЕДЕЦАТА и тя пощуря.Ама как се нагъчкаха само с ЛЕЙЦЕСТЕРИЯТА ,която засадих на мястото на ЦЕЗЕЛПИНИЯТА...

Това ще го назубря и ще провися на няколко приятели ченетата като го изрека с компетентен тон.

Тути, ще се изпитваме на другата среща за - Добър ден :lol:
:lol: това дори не мога да го произнеса. Ей, такава скоропоговорка не бях чувала :liubov2:

Незабравче, разби ни с имена и с красиви храсти, които виждам за първи път! :liubov:
Аватар
bell
Кафе машина

Мнениеот незабравка » Чет Окт 05, 2017 10:04 pm

Ама засадила съм ги едно до друго баш със засукани имена всичките, да.Впрочем доста пъти съм се смяла заедно с хора които идват да търсят нещо в разсадника и дигиталисът се е оказвал ''гениталис'',кариоптерисът-''птеродактилис'' и т,н.На мене езиците ми вървят и много помня засукани названия,обаче съм зле с навигацията,не помня от къде минавам и сега малката щерка я е страх да не се загубя в София,като и отивам на гости. :lol:
Разсадник
Изображение

Аватар
незабравка
Кафе машина

Мнениеот bell » Чет Окт 05, 2017 10:08 pm

Прекрасна композиция са :liubov2: Незабравче, а този розов красавец дали ще зимува успешно в северна България на -20 и глинеста почва?
Аватар
bell
Кафе машина

Мнениеот Силвия » Чет Окт 05, 2017 10:08 pm

Хахахах Незабравче :lol: Това якото розово ЛЕСПЕДЕЦАТА ли е :lol:

P.S. Няма общо с темата, но видях че под черта е потребителя Грухтил :lol: Не е ли готино :D
Силвия
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот Ава_и_мама » Чет Окт 05, 2017 10:34 pm

Тутти написа:

Преди това обаче трябва да попрочета в Гугълчо какво е това сложно понятие. :hihihi:

Това направо си е номинация за РД на форума! :tzvetentze:
В категория :hmmm: :hmmm: ...
Ава_и_мама
Кана кафе

Години: 53

Мнениеот РОУЗ » Чет Окт 05, 2017 10:50 pm

Тамън се научих да изговарям хахонехлое и сега с тази леспедеца и следващото, дето не го запомних, ме разби. :lol:
Тази леспедеца и аз да питам, студоустойчива ли е /ако тя е онова висящо розово нещо/ и ако да - откъде ги взимате тез леспедеци? /леле, три пъти успях да го напиша/ :o
РОУЗ
Баш кафе майстор

Мнениеот vanina_g » Пет Окт 06, 2017 8:49 am

Тутти написа:

:lol: :lol: :lol:
Смея се с глас хора, и колегите ме гледат като луда.. :D
Аватар
vanina_g
Виенско кафе

Мнениеот venetka70 » Пет Окт 06, 2017 9:45 am

Предлагам да е като парола за вход на рожденния ден на форума.
Който успее да каже тая скоропоговорка дето Незабравка я е написала да влиза, който не успее - на поправителен в близкото заведение. Глътва чашка-две твърдо гориво и отново пробва да влезе на рожденния ден чрез паролата.
Аз определено в трезво състояние не бих могла да произнеса всичките тези Цта, Чта и т.н.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
На страница 33 от поръчката за кленове от Холандия може да намерите линк към таблицата със суми за плащане.
Аватар
venetka70
Баш кафе майстор

Години: 47
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра

ПредишнаСледваща

Назад към Храсти и лиани